2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dozorowanie ostoi cietrzewia, opieka i nadzór nad ptakami w rezerwacie przyrody „Torfowisko Karaska” na terenie Nadleśnictwa Myszyniec w latach 2025 – 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dozór ostoi - terenu adaptacyjnego przygotowanego dla cietrzewia w rezerwacie przyrody „Torfowisko Karaska” (2 woliery z zabezpieczonym terenem o wym. 250 m x 250 m), opieka i nadzór nad ptakami przebywającymi na terenie adaptacyjnym, obejmujące prace z zakresu monitorowania, dokarmiania, opieki weterynaryjnej oraz inne prace niezbędne do wykonania przy hodowli osobników dorosłych cietrzewia (od 2 do 6 szt.) i wychowu osobników młodych, celem ich wprowadzenia do środowiska przyrodniczego, realizowane w roku 2025 - 2026. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia ma charakter szacunkowy i będzie zależał od sukcesu lęgowego oraz przeżywalności osobników cietrzewia, wymagających opieki. Zamawiający zastrzega, że w przypadku braku ptaków do hodowli dozorowanie ostoi cietrzewia, opieka i nadzór nad ptakami w rezerwacie przyrody „Torfowisko Karaska” nie będzie realizowane. Zaprzestanie realizacji zadania nastąpi w przypadku braku sukcesu lęgowego, bądź całkowitej straty osobników cietrzewia w wyniku choroby lub ataku drapieżników. Realizacja umowy może być wznowiona w przypadku otrzymania osobników młodych z Ośrodka Hodowli Cietrzewia (20-30 młodych osobników cietrzewia). W sytuacji utraty części osobników cietrzewia spowodowanym chorobą lub atakiem drapieżnika zadanie będzie dalej realizowane, a zmniejszenie liczebności hodowli cietrzewia nie wpłynie na wielkość wynagrodzenia. Ponadto ilość dób w poszczególnych miesiącach ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie (może być mniejsza w jednym miesiącu a większa w innym miesiącu) w zależności od zastosowanego wariantu wsiedlania (chów młodych osobników cietrzewia z rozrodu, wsiedlanie młodych osobników z Ośrodka Hodowli Cietrzewia). Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie teren rezerwatu przyrody „Torfowisko Karaska” – oddz. 629 f, położony na terenie Nadleśnictwa Myszyniec w granicach Leśnictwa Dylewo, w woj. mazowieckim, powiecie ostrołęckim, gminie Kadzidło, obrębie Piasecznia - nr działki ewidencyjnej 187/10, 187/14.
Interne Kennung: S.270.2.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77500000 Dienstleistungen von Tierzüchtern, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dozór ostoi - terenu adaptacyjnego przygotowanego dla cietrzewia w rezerwacie przyrody „Torfowisko Karaska” (2 woliery z zabezpieczonym terenem o wym. 250 m x 250 m), opieka i nadzór nad ptakami przebywającymi na terenie adaptacyjnym, obejmujące prace z zakresu monitorowania, dokarmiania, opieki weterynaryjnej oraz inne prace niezbędne do wykonania przy hodowli osobników dorosłych cietrzewia (od 2 do 6 szt.) i wychowu osobników młodych, celem ich wprowadzenia do środowiska przyrodniczego, realizowane w roku 2025 - 2026. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia ma charakter szacunkowy i będzie zależał od sukcesu lęgowego oraz przeżywalności osobników cietrzewia, wymagających opieki. Zamawiający zastrzega, że w przypadku braku ptaków do hodowli dozorowanie ostoi cietrzewia, opieka i nadzór nad ptakami w rezerwacie przyrody „Torfowisko Karaska” nie będzie realizowane. Zaprzestanie realizacji zadania nastąpi w przypadku braku sukcesu lęgowego, bądź całkowitej straty osobników cietrzewia w wyniku choroby lub ataku drapieżników. Realizacja umowy może być wznowiona w przypadku otrzymania osobników młodych z Ośrodka Hodowli Cietrzewia (20-30 młodych osobników cietrzewia). W sytuacji utraty części osobników cietrzewia spowodowanym chorobą lub atakiem drapieżnika zadanie będzie dalej realizowane, a zmniejszenie liczebności hodowli cietrzewia nie wpłynie na wielkość wynagrodzenia. Ponadto ilość dób w poszczególnych miesiącach ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie (może być mniejsza w jednym miesiącu a większa w innym miesiącu) w zależności od zastosowanego wariantu wsiedlania (chów młodych osobników cietrzewia z rozrodu, wsiedlanie młodych osobników z Ośrodka Hodowli Cietrzewia). Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie teren rezerwatu przyrody „Torfowisko Karaska” – oddz. 629 f, położony na terenie Nadleśnictwa Myszyniec w granicach Leśnictwa Dylewo, w woj. mazowieckim, powiecie ostrołęckim, gminie Kadzidło, obrębie Piasecznia - nr działki ewidencyjnej 187/10, 187/14.