See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Realizacja kursów liniowych - Usługa A dla RL Zachód (podział na 2 części)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego Usługi A, polegającej na przewożeniu Przesyłek pocztowych. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego Usługę A, polegającą na przewożeniu Przesyłek towarowych, których zawartość mogą stanowić Przesyłki SENT lub towary niebezpieczne w rozumieniu art. 2 pkt 4) ustawy dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie materiałów niebezpiecznych dopuszczone do przewozu na warunkach określonych w Regulaminach świadczenia usług. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. W ramach świadczenia Usługi A, w przypadku gdy Miejscem podstawienia nie jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do załadowania / wyładowania Przesyłek towarowych dokonując sprawdzenia zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania.
Interne Kennung: CZ.26.831.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60160000 Postbeförderung auf der Straße
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 – Kurs nr 17182 - WER Wrocław – WER Olsztyn
Beschreibung: Nr kursu: 17182, relacja kursu: WER Wrocław – WER Olsztyn. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego Usługi A, polegającej na przewożeniu Przesyłek pocztowych. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego Usługę A,polegającą na przewożeniu Przesyłek towarowych, których zawartość mogą stanowić Przesyłki SENT lub towary niebezpieczne w rozumieniu art. 2 pkt 4) ustawy dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie materiałów niebezpiecznych dopuszczone do przewozu na warunkach określonych w Regulaminach świadczenia usług. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. W ramach świadczenia Usługi A, w przypadku gdy Miejscem podstawienia nie jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do załadowania / wyładowania Przesyłek towarowych dokonując sprawdzenia zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 2. Maksymalna łączna długość Kursów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 116 958 km. 3. Minimalna łączna długość Kursów, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 99 990 km. 4. Ilość km objęta prawem opcji: 16 968 km. 5. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy wysokość wynagrodzenia Wykonawcy nie osiągnie wysokości wynagrodzenia maksymalnego, Strony mogą zgodnie dokonać przedłużenia okresu obowiązywania umowy maksymalnie o 3 miesiące, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za usługi wykonane przez Wykonawcę osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego. 6. Szacunkowa liczba pojazdów niezbędnych do realizacji usługi - 1 pojazdy kategorii IVa. 7. Szacunkowa liczba osób niezbędnych do realizacji usługi - 1 osoby posiadające prawo jazdy kategorii C. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta 1) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy. 2) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 12 miesięcy. 3) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. 4) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. 5) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km: - Maksymalna łączna długość Kursów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 59 637 km. - Minimalna łączna długość Kursów, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 50 985 km. - Ilość km objęta prawem opcji: 8 652 km.
Interne Kennung: CZ.26.831.2024 - część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, jeżeli łączna długość kursów wykonanych przez Wykonawcę w terminie 9 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji zamówienia (na etapie zawierania umowy termin ten zostanie określony w umowie w § 3 ust. 1 projektu umowy) przekroczy - 94 991 kilometrów, przesyłając Wykonawcy nie później niż 1 miesiąc przed terminem zakończenia realizacji zamówienia, listem elektronicznym przesłanym na adres wskazany w § 19 ust. 6 projektu umowy, powiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może powiadomić Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji raz lub wiele razy. Niepowiadomienie Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji w ww. terminie oznacza, że Zamawiający nie będzie korzystał z prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nie skorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 – Kurs nr 17103 - WER Wrocław – WER Warszawa
Beschreibung: Nr kursu: 17103, relacja kursu: WER Wrocław – WER Warszawa. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego Usługi A, polegającej na przewożeniu Przesyłek pocztowych. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek pocztowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego Usługę A,polegającą na przewożeniu Przesyłek towarowych, których zawartość mogą stanowić Przesyłki SENT lub towary niebezpieczne w rozumieniu art. 2 pkt 4) ustawy dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie materiałów niebezpiecznych dopuszczone do przewozu na warunkach określonych w Regulaminach świadczenia usług. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia Przesyłek towarowych do przewozu w miejscach i terminach określonych w Harmonogramie realizacji Usługi A, oraz ich wydania w miejscach i terminach określonych w tym załączniku. W ramach świadczenia Usługi A, w przypadku gdy Miejscem podstawienia nie jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do załadowania / wyładowania Przesyłek towarowych dokonując sprawdzenia zgodności liczby ładowanych przedmiotów z listem przewozowym lub innym dokumentem przekazania. 2. Maksymalna łączna długość Kursów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 80 194 km. 3. Minimalna łączna długość Kursów, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 68 074 km. 4. Ilość km objęta prawem opcji: 12 120 km. 5. W przypadku, gdy w okresie obowiązywania umowy wysokość wynagrodzenia Wykonawcy nie osiągnie wysokości wynagrodzenia maksymalnego, Strony mogą zgodnie dokonać przedłużenia okresu obowiązywania umowy maksymalnie o 3 miesiące, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za usługi wykonane przez Wykonawcę osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego. 6. Szacunkowa liczba pojazdów niezbędnych do realizacji usługi - 1 pojazdy kategorii IVb. 7. Szacunkowa liczba osób niezbędnych do realizacji usługi - 1 osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E. 8. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta 1) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy. 2) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 12 miesięcy. 3) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. 4) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. 5) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość km: - Maksymalna łączna długość Kursów przewidzianych do wykonania przez Wykonawcę, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 40 891 km. - Minimalna łączna długość Kursów, przy uwzględnieniu modyfikacji w Harmonogramie realizacji Usługi A zgodnie z § 16 ust. 4 projektu umowy: 34 711 km. - Ilość km objęta prawem opcji: 6 180 km.
Interne Kennung: CZ.26.831.2024 - część nr 2
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, jeżeli łączna długość kursów wykonanych przez Wykonawcę w terminie 9 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji zamówienia (na etapie zawierania umowy termin ten zostanie określony w umowie w § 3 ust. 1 projektu umowy) przekroczy - 64 670 kilometrów, przesyłając Wykonawcy nie później niż 1 miesiąc przed terminem zakończenia realizacji zamówienia, listem elektronicznym przesłanym na adres wskazany w § 19 ust. 6 projektu umowy, powiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może powiadomić Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji raz lub wiele razy. Niepowiadomienie Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji w ww. terminie oznacza, że Zamawiający nie będzie korzystał z prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nie skorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.