See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynków Przedszkoli Nr 9, Nr 16, Nr 20
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja trzech przedszkoli. 2. Zamówienie zostało podzielone na trzy części: Część 1 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 9 przy ul. Okrężnej 17 Część 2 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 16 przy ul. Stawowej 22 Część 3 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 20 przy ul. Hermana Wróbla 11
Interne Kennung: RW.271.0025.2025, ZP.rp.58.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 9 przy ul. Okrężnej 17
Beschreibung: 1) Część 1 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 9 przy ul. Okrężnej 17 1.1) Przedmiotem zamówienia jest: a) docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej gruntu z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej ścian poniżej gruntu b) docieplenie dachu z wymianą pokrycia dachu c) wymiana wskazanej stolarki okiennej i drzwiowej d) remont tarasu na gruncie e) wykonanie opaski z kostki brukowej wokół budynku f) remont wejść do budynku i zadaszenia nad wejściami g) montaż stalowej pochylni dla niepełnosprawnych h) remont sanitariatów i) roboty rozbiórkowe j) montaż schodów i balustrad k) wymiana instalacji wod-kan i hydrantowej l) wymiana instalacji c.o. z grzejnikami oraz modernizacja węzła cieplnego m) wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna i grawitacyjna n) wymiana instalacji elektrycznej – instalacji zasilania technologii, gniazd wtykowych 230Vi 400V, instalacji LAN o) wymianą oświetlenia podstawowego i awaryjnego, p) wymiana instalacji odgromowej i uziemienie q) montaż instalacji fotowoltaicznej r) montaż budek lęgowych dla ptaków 1.2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: a) Dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3a do SWZ), b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 4a do SWZ), c) Przedmiary robót (Dodatek nr 5a do SWZ), Uwaga: Ze względu na to, iż podstawą rozliczania robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót nie jest podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a ma charakter jedynie pomocniczy, informacyjny, przyjęte w nim obmiary robót są orientacyjne. KOSZTORYSU OFERTOWEGO NIE NALEŻY SKŁADAĆ. d) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 6a do SWZ) 2. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres: zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy – na zakres przedmiotu zamówienia, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, użytkowanym przez wychowanków i pracowników budynku. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówki były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Dyrektorem placówki. Harmonogram prowadzenia robót na bieżąco musi być omawiany i uzgadniany z Dyrektorem placówki. 4. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. 5. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 6. Ze względu na to, iż podstawą rozliczania robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót nie jest podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a ma charakter jedynie pomocniczy, informacyjny, przyjęte w nim obmiary robót są orientacyjne. 7. Zamówienie jest współfinansowane w ramach Priorytetu: FESL.02 -Fundusze Europejskie na zielony rozwój Działanie: FESL.02.02-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT, Tytuł projektu: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 9. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 10. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 12. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej. Zaleca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką zamówienia. Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia. Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fakultatywne. 13. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,219723,58bbfeedab084283b8649ebabe4f2f26.html
Interne Kennung: Część 1- RW.271.0025.2025, ZP.rp.58.2025
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia pn.: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 16 przy ul. Stawowej 22
Beschreibung: 1. Część 2 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 16 przy ul. Stawowej 22 1.1) Przedmiotem zamówienia jest: a) docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej gruntu z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej ścian poniżej gruntu b) docieplenie stropodachu w tym nad wykuszami z wykonaniem pokrycia z membrany hydroizolacyjnej i docieplenie sufitu nad klatką schodową c) docieplenie podłogi wykuszy d) remont tarasu na piętrze z docieplenie posadzki tarasu i wymianą balustrad e) remont studzienek okien piwnicznych f) roboty rozbiórkowe, demontażowe g) odtworzenie opaski z kostki brukowej wokół budynku h) remont wejść do budynku i zadaszenia nad wejściem i) renowacja krat okiennych j) wymiana wskazanej stolarki okiennej i drzwiowej k) wykonanie konstrukcji wsporczej pod centralę wentylacyjną na dachu l) remont sanitariatów m) wymiana instalacji wod-kan i hydrantowej n) wymiana instalacji c.o. z grzejnikami oraz rozdzielacza c.o. z zaworami o) wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna i grawitacyjna p) wymiana instalacji elektrycznej - instalacji zasilania technologii, gniazd wtykowych 230Vi 400V, instalacji LAN q) wymianą oświetlenia podstawowego i awaryjnego r) wymiana instalacji odgromowej i uziemienie s) montaż instalacji fotowoltaicznej t) montaż budek lęgowych dla ptaków 1.2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: a) Dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3b do SWZ), b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 4b do SWZ), c) Przedmiary robót (Dodatek nr 5b do SWZ), Uwaga: Ze względu na to, iż podstawą rozliczania robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót nie jest podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a ma charakter jedynie pomocniczy, informacyjny, przyjęte w nim obmiary robót są orientacyjne. KOSZTORYSU OFERTOWEGO NIE NALEŻY SKŁADAĆ. d) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 6b do SWZ). 2. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres: zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy – na zakres przedmiotu zamówienia, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, użytkowanym przez wychowanków i pracowników budynku. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówki były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Dyrektorem placówki. Harmonogram prowadzenia robót na bieżąco musi być omawiany i uzgadniany z Dyrektorem placówki. 5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. 6. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 7. Ze względu na to, iż podstawą rozliczania robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót nie jest podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a ma charakter jedynie pomocniczy, informacyjny, przyjęte w nim obmiary robót są orientacyjne. 8. Zamówienie jest współfinansowane w ramach Priorytetu: FESL.02 -Fundusze Europejskie na zielony rozwój Działanie: FESL.02.02-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT, Tytuł projektu: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I 9. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 10. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 11. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 12. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 13. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej. Zaleca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką zamówienia. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,219723,58bbfeedab084283b8649ebabe4f2f26.html
Interne Kennung: Część 2 - RW.271.0025.2025, ZP.rp.58.2025
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 20 przy ul. Hermana Wróbla 11
Beschreibung: 1) Część 3 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I - Termomodernizacja budynku Przedszkola Nr 20 przy ul. Hermana Wróbla 11 1.1) Przedmiotem zamówienia jest: a) docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej gruntu z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej ścian poniżej gruntu b) docieplenie stropodachu, docieplenie sufitu nadbudówek i dachu sali gimnastycznej od wewnątrz, wykonanie pokrycia z membrany hydroizolacyjnej c) remont tarasu z docieplenie posadzki tarasu i wymianą balustrad d) docieplenie posadzki tarasu na piętrze e) wymiana wskazanej stolarki okiennej i drzwiowej f) remont posadzki w strefie wejściowej wewnątrz budynku g) remont wejść do budynku i zadaszeń nad wejściami h) wykonanie strefy wejść do budynku z kostki brukowej i) odtworzenie opaski żwirowej wokół budynku j) roboty rozbiórkowe, demontażowe k) remont sanitariatów l) wykonanie konstrukcji wsporczej pod centralę wentylacyjną na dachu m) wymiana instalacji wod-kan i hydrantowej n) wymiana instalacji c.o. z grzejnikami oraz rozdzielacza c.o. z zaworami o) wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna i grawitacyjna p) wymiana instalacji elektrycznej - instalacji zasilania technologii, gniazd wtykowych 230Vi 400V, instalacji LAN q) wymianą oświetlenia podstawowego i awaryjnego r) wymiana instalacji odgromowej i uziemienie s) montaż instalacji fotowoltaicznej t) instalacja ogrzewania rynien u) montaż budek lęgowych dla ptaków 1.2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: a) Dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3c do SWZ), b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 4c do SWZ), c) Przedmiary robót (Dodatek nr 5c do SWZ), Uwaga: Ze względu na to, iż podstawą rozliczania robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót nie jest podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a ma charakter jedynie pomocniczy, informacyjny, przyjęte w nim obmiary robót są orientacyjne. KOSZTORYSU OFERTOWEGO NIE NALEŻY SKŁADAĆ. d) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 6c do SWZ). 2. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres: zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy – na zakres przedmiotu zamówienia, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, użytkowanym przez wychowanków i pracowników budynku. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówki były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Dyrektorem placówki. Harmonogram prowadzenia robót na bieżąco musi być omawiany i uzgadniany z Dyrektorem placówki. 4. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. 5. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 6. Ze względu na to, iż podstawą rozliczania robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót nie jest podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny, a ma charakter jedynie pomocniczy, informacyjny, przyjęte w nim obmiary robót są orientacyjne. 7. Zamówienie jest współfinansowane w ramach Priorytetu: FESL.02 -Fundusze Europejskie na zielony rozwój Działanie: FESL.02.02-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT, Tytuł projektu: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich I 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja społecznie marginalizowanych. 11. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej. Zaleca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką zamówienia. 12. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net zapytania_email,216921,8c81109f59634c7d2b888085fd913fd6.html
Interne Kennung: Część 3 - RW.271.0025.2025, ZP.rp.58.2025