107048-2026 - Ergebnis
Dänemark – Anorganische und organische Grundchemikalien – Annullation: Offentligt EU-udbud - indkøb af Fe3+ baserede fældningskemikalier og polyaluminiumklorid
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAnnullation: Offentligt EU-udbud - indkøb af Fe3+ baserede fældningskemikalier og polyaluminiumklorid
BeschreibungUdbuddet gennemføres som et offentligt EU-udbud jf. udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025.Skanderborg Spildevand A/S udbyder hermed levering af Fe3+-baserede fældningskemikalier samt polyaluminiumklorid.Annullation: Ordregiver har identificeret væsentlige uklarheder og fejl i udbudsmaterialet og har derfor besluttet at annullere udbuddet. Udbuddet forventes genudbudt snarest på et opdateret grundlag.
Interne Kennung2026-02-06
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt EU-udbud jf. udbudsloven, LBK nr. 116 af 03/02/2025.Annullation af udbudsproceduren meddeles i overensstemmelse med udbudsloven § 171.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24300000 Anorganische und organische Grundchemikalien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24310000 Anorganische Grundchemikalien
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 Jernklorid
BeschreibungJernklorid
Interne Kennung2026-06-02-1
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 Polyaluminiumklorid
BeschreibungPolyaluminiumklorid
Interne Kennung2026-06-02-2