107079-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Wasserzähler – Fredensborg Forsyning - Udbud af fjernaflæste vandmålere
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fredensborg Forsyning - Udbud af fjernaflæste vandmålere
Beschreibung: Fredensborg Forsyning ønsker at indkøbe og udskifte ca. 11.190 vandmålere til elektroniske fjernaflæste vandmålere. Dertil ønskes ligeledes indkøb af et netværk og hjemtagningssystem til indhentning af data fra de 11.190 nye vandmåler samt fra 364 eksisterende fjernaflæste målere. For ydereliger information om de eksisterende målere henvises til de tekniske specifikationer. Fredensborg Forsynings udbud omfatter således: Del A Indkøb af elektroniske antennenetværk og hjemtagningssystem. Del B Indkøb af elektroniske fjernaflæste vandmålere. Del C Installation af elektroniske vandmålere. Udbuddet gennemføres som ét samlet udbud.
Interne Kennung: 1234026-05
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler
5. Los
Los: LOT-0000