107534-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen – Dynamisk indkøbssystem til fiberteknisk arbejde
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDynamisk indkøbssystem til fiberteknisk arbejde
BeschreibungI forbindelse med renovering af anlæg ved DIN Forsyning A/S (herefter benævnt ordregiver) ønskes det at få etableret en driftsstabil og fremtidssikker fysisk IT-Infrastruktur. Ordregiver vil som udgangspunkt selv levere fiberkabler og rør til alle renoveringsopgaver. Samtidig er formålet at minimere økonomien hos ordregiver i forbindelse med udvidelse og vedligehold. Det forventes således, at den samlede passive IT-infrastruktur hos ordregiver bliver udført af en systemleverandør med kvalitet som Commscope Alt installationsarbejde skal være fuld testet og omfattet af en samlet 25 års system og applikationsgaranti udstedt af systemleverandøren direkte til ordregiver, som eksempelvis Commscope 25 års NETCONNECT-system og applikationsgaranti. Installatøren skal kunne fremsende dokumentation på, at de er certificeret/uddannet i den valgte systemleverandørs produkter og løsninger.
Interne KennungS2024 - 00519
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45316200 Installation von Signalanlagen, 45317100 Elektroinstallationsarbeiten für Pumpanlagen
5. Los
LosLOT-0000