See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Białowieża w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, użytkowania ubocznego, utrzymania obiektów turystycznych i dróg leśnych oraz gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białowieża w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 684404-2025
Interne Kennung: SA.270.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 90914000 Parkplatzreinigung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 90620000 Schneeräumung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77231500 Forstüberwachung oder -bewertung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - Obręb Białowieża - leśnictwa: Stoczek, Grudki, Podcerkiew
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, użytkowania ubocznego, utrzymania obiektów turystycznych i dróg leśnych oraz gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białowieża w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, użytkowania ubocznego, utrzymania obiektów turystycznych i dróg leśnych oraz gospodarki łąkowo-rolnej wynikające z SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 1 Obręb Białowieża
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - Obręb Zwierzyniec - leśnictwa: Teremiski, Nowe, Batorówka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, użytkowania ubocznego, utrzymania obiektów turystycznych i dróg leśnych oraz gospodarki łąkowo-rolnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Białowieża 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, użytkowania ubocznego, utrzymania obiektów turystycznych i dróg leśnych oraz gospodarki łąkowo-rolnej wynikające z SWZ
Interne Kennung: Pakiet nr 2 Obręb Zwierzyniec