108020-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit – Świadczenie kompleksowej usługi ratowników wodnych w obiektach OSiR w Olsztynie: WCRS Aquasfera i ZKOS II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowej usługi ratowników wodnych w obiektach OSiR w Olsztynie: WCRS Aquasfera i ZKOS II
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi ratowników wodnych w obiektach OSiR w Olsztynie: WCRS Aquasfera i ZKOS II. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 3.Zamawiający informuje, że w celu skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu przekazał Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej oraz zamieścił na stronie internetowej zamawiającego wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanym zamówieniu. 4. Zamawiający informuje, że dopuszcza sytuację, w której unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 735473-2024
Interne Kennung: A.171.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, że w celu skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu przekazał Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej oraz zamieścił na stronie internetowej zamawiającego wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanym zamówieniu
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75252000 Rettungsdienste
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: 1.Świadczenie kompleksowej usługi ratowników wodnych w obiektach OSiR w Olsztynie: WCRS Aquasfera i ZKOS II 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 3. Szacunkowa ilość godzin pracy ratowników w okresie trwania zamówienia wynosi: 25 128 godzin.
Haupteinstufung (cpv): 75252000 Rettungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.Zgodnie z art. 441 ustawy pzp, zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w okresie od 01.01.2026 r. do 30.04.2026 r. Szczegóły dotyczące prognozowanej ilości godzin pracy ratowników w zakresie prawa opcji przedstawiono poniżej oraz opisano w załączniku nr 1 do SWZ: Szacunkowa ilość godzin pracy ratowników w okresie trwania prawa opcji: 12 584 godzin. 2.Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Zgodnie z zapisami istotnych postanowień umowy, zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej poszczególnej usługi objętej zamówieniem była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 3.Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości godzin pracy ratowników wynikających z prawa opcji. 4.Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. 5.Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji jednokrotnie, bądź wielokrotnie według potrzeb zamawiającego. 6.Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu zrealizowanych usług. 7.Projektowane postanowienia umowy przedstawione w załączniku do niniejszej SWZ stanowią uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia. 8.Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem zamawiającego.