See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Regionale Coördinatie Vluchtelingen Spreiding (RCVS, inclusief HUB) Oekraïense ontheemden
Beschreibung: De opdracht betreft het verlenen van onderdak en het uitvoeren van aanvullende diensten, waaronder housekeeping, receptiewerkzaamheden, catering en technische ondersteuning, ten behoeve van de Regionale Coördinatie Vluchtelingen Spreiding (RCVS), inclusief de eerste opvangfunctie (HUB), voor Oekraïense ontheemden in Fryslân. Contractwaarde: € 3.280.000
Interne Kennung: 2025-22
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: De opdracht betreft het verlenen van onderdak en het uitvoeren van aanvullende diensten, waaronder housekeeping, receptiewerkzaamheden, catering en technische ondersteuning, ten behoeve van de opvang van Oekraïense ontheemden. Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne is binnen Europa een omvangrijke stroom van ontheemden op gang gekomen. Nederlandse gemeenten zijn hierdoor genoodzaakt om in (tijdelijke) opvang en huisvesting te voorzien. Ook de gemeente Heerenveen heeft hierin een verantwoordelijkheid en behoefte aan een betrouwbare uitvoeringspartner voor de bovengenoemde diensten. Momenteel worden deze diensten geleverd door Hajé-concern B.V. Deze lopende overeenkomst eindigt op 08 juli 2025. De gemeente Heerenveen is voornemens om per 08 juli 2025 een nieuwe overeenkomst voor deze diensten aan te gaan met Hajé-concern B.V. voor de duur van één (1) jaar, met de mogelijkheid tot verlenging van drie (3) keer één (1) jaar. De maximale looptijd van de overeenkomst bedraagt daarmee vier jaar, met een uiterlijke einddatum van 08 juli 2029. Tussentijdse opzegging door de huurder is mogelijk, met inachtneming van een opzegtermijn van twee maanden. Rechtvaardiging onderhandse gunning: De opdracht kan alleen door een bepaalde ondernemer worden uitgevoerd door het ontbreken van mededinging om technische redenen. Gezien de krapte op de woningmarkt is het vinden van een geschikte locatie voor opvang ontheemden uit Oekraine in de gemeente een grote opgave. Door hun traumatische ervaring kunnen de Oekraïense ontheemden slecht/minder goed omgaan met wisselingen en hebben behoefte aan rust, veilige omgeving en een bepaalde mate van zekerheid. Gemeente Heerenveen wil hen dit bieden, door voortzetting van huisvesting op de huidige locatie. Ook is ons slechts één leverancier bekend die deze diensten voor de gemeente Heerenveen kan uitvoeren. In lijn met de bepalingen in de Aanbestedingswet 2012, artikelen 2.32 tot en met 2.37, verklaart de gemeente Heerenveen voornemens te zijn om de levering van de genoemde diensten voor de opvang van Oekraïense ontheemden onderhands te gunnen aan de huidige dienstverlener Hajé-concern B.V. op de locatie Schans 65 te Heerenveen. Na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne werd een beroep gedaan op de Staatnoodwetgeving. In opdracht van het Ministerie van Justitie en Veiligheid en het Veiligheidsberaad is de gemeente sinds juli 2022 verantwoordelijk voor het huisvesten van Oekraïense ontheemden. De locatie aan de Schans 65 voorziet momenteel in 314 opvangplaatsen. De omvang van deze opdracht en de gestelde kwaliteitseisen vragen om continuïteit in de uitvoering, waarbij de huidige dienstverlener als enige partij in staat wordt geacht om deze diensten conform de gestelde voorwaarden voort te zetten. De gemeente is bevoegd de overeenkomst te sluiten indien binnen een termijn van twintig (20) dagen na publicatie van deze bekendmaking geen andere partij tegen het voornemen is opgekomen door het instellen van een kort geding bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Nederland, en mits de betreffende dagvaarding binnen die termijn aan het adres van de gemeente Heerenveen is betekend, op straffe van verval van recht. De genoemde termijn is een fatale vervaltermijn. Bezwaren tegen dit voornemen kunt u kenbaar maken via de berichtenmodule in TenderNed, het eventueel indienen van bezwaar doet niet af aan de voorwaarde om uiterlijk binnen 20 dagen na publicatie een kort geding aan te spannen tegen de gemeente Heerenveen.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: De opdracht betreft het verlenen van onderdak en het uitvoeren van aanvullende diensten, waaronder housekeeping, receptiewerkzaamheden, catering en technische ondersteuning, ten behoeve van de Regionale Coördinatie Vluchtelingen Spreiding (RCVS), inclusief de eerste opvangfunctie (HUB), voor Oekraïense ontheemden in Fryslân. Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne is binnen Europa een grootschalige stroom van ontheemden op gang gekomen. Nederlandse gemeenten zijn sindsdien genoodzaakt te voorzien in (tijdelijke) opvang en huisvesting. Binnen de provincie Fryslân is de gemeente Heerenveen verantwoordelijk voor de operationele coördinatie van de spreiding van Oekraïense ontheemden, mede namens de overige Friese gemeenten. Zij vervult deze taak als penvoerder van het Samenwerkingsverband Fryslân OEK. Per 1 januari 2024 heeft de gemeente deze verantwoordelijkheid overgenomen van de Veiligheidsregio Fryslân. In dat kader huurt zij, inclusief diensten, een bedrijfsruimte met in totaal 75 noodbedden op de locatie Schans 65 te Heerenveen van Hajé-concern B.V. Deze locatie is inmiddels erkend als hét aanmeldpunt voor Oekraïense ontheemden in Fryslân. Momenteel worden deze diensten geleverd door Hajé-concern B.V. Deze lopende overeenkomst eindigt op 08 juli 2025. De gemeente Heerenveen is voornemens om per 08 juli 2025 een nieuwe overeenkomst aan te gaan met Hajé-concern B.V. voor de duur van één (1) jaar, met de mogelijkheid tot verlenging van drie (3) keer één (1) jaar. De maximale looptijd van de overeenkomst bedraagt daarmee vier jaar, met een uiterlijke einddatum van 08 juli 2029. Tussentijdse opzegging door de huurder is mogelijk, met inachtneming van een opzegtermijn van twee maanden. Verklaring van Vrijwillige Transparantie: Volgens de Aanbestedingswet 2012 (artikelen 2.32 t/m 2.37) verklaart de gemeente Heerenveen hierbij voornemens te zijn een onderhandse overeenkomst aan te gaan met Hajé-concern B.V. voor het voortzetten van de dienstverlening op genoemde locatie. De keuze voor onderhandse gunning is gemotiveerd door de noodzaak tot continuïteit van opvang, waarbij de huidige locatie en dienstverlener een cruciale rol vervullen. De locatie is landelijk en Europees bekend als aanmeldpunt, en de dienstverlening – waaronder de beschikbaarheid van bedden, maaltijden en eerste informatie – is essentieel voor een humane en goed georganiseerde eerste opvang. De combinatie van locatie, bereikbaarheid, ervaring en aanwezige infrastructuur maakt dat Hajé-concern B.V. als enige partij in staat wordt geacht om de dienstverlening onder de gestelde condities voort te zetten. De gemeente is bevoegd de overeenkomst te sluiten indien binnen een termijn van twintig (20) dagen na publicatie van deze bekendmaking geen andere partij tegen het voornemen is opgekomen door het instellen van een kort geding bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Nederland, en mits de betreffende dagvaarding binnen die termijn aan het adres van de gemeente Heerenveen is betekend, op straffe van verval van recht. De genoemde termijn is een fatale vervaltermijn. Bezwaren tegen dit voornemen kunt u kenbaar maken via de berichtenmodule in TenderNed, het eventueel indienen van bezwaar doet niet af aan de voorwaarde om uiterlijk binnen 20 dagen na publicatie een kort geding aan te spannen tegen de gemeente Heerenveen. Contractwaarde: € 3.280.000
Interne Kennung: 1
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2025-22
Type of procedure: Negotiated without prior call for competition
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85311000 Social work services with accommodation
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 1