108120-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup nowego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego MAXI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup nowego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego MAXI
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup nowego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego MAXI, jednoczłonowego, o długości 11,5 – 12,5 m, przeznaczonego do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Oferowany autobus będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Zamawiający wymaga, aby oferowany typ autobusu był wdrożony do produkcji seryjnej, tj. nie był prototypem lub produktem jednostkowym. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na cały pojazd, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. Przedmiot zamówienia obejmuje nieodpłatne przeszkolenie 10 pracowników Zamawiającego (kierowców, elektro-mechaników oraz pracowników personelu technicznego) w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i napraw w terminie i miejscu uzgodnionym z Zamawiającym. Oferowany autobus musi spełniać wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w szczególności: a) posiadać dokumenty dopuszczające jego rejestrację i eksploatację w Polsce, b) spełniać wymagania określone w przepisach zawartych w dziale III ustawy z dnia 20.06.1997r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 1251), c) spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502), d) muszą spełniać parametry techniczne oraz wymagania określone przez Zamawiającego w pkt 11.4 SWZ. Wykonawca przed odbiorem technicznym - końcowym autobusu przedstawi Zamawiającemu Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu, wydane przez ustawowo uprawniony organ w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. poz. 1651). Brak dokumentu homologacji skutkować będzie odmową odbioru autobusu. Wykonawca zobowiązany jest: a) udzielić gwarancji na warunkach określonych przez Zamawiającego, b) udzielić Zamawiającemu nieograniczonej w czasie i nieodpłatnej licencji na wszelkie oprogramowanie urządzeń będących na wyposażeniu autobusu wraz z nieograniczoną w czasie funkcjonalnością oprogramowania, c) dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego na warunkach DDP wg Incoterms 2020. Warunki gwarancji i rękojmi (licząc od daty odbioru każdego z autobusów): a) gwarancja i rękojmia na całość autobusu minimum 60 miesięcy bez limitu kilometrów, b) gwarancja na magazyny energii elektrycznej minimum 96 miesięcy, przy czym minimalna ilość cykli ładowania nie mniej niż 4500 bez spadku pojemności magazynu energii większego niż 20%, c) gwarancja na silnik/silniki elektryczne napędowe – 96 miesięcy, d) gwarancja na perforację korozyjną poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji - minimum 144 miesiące, e) gwarancja na powłoki lakiernicze - minimum 96 miesięcy, f) gwarancja na trwałość konstrukcji i poszycia (pęknięcia konstrukcji szkieletu i trwałość połączeń elementów konstrukcji nadwozia i podwozia) - minimum 96 miesiący, g) gwarancja na możliwość zakupu wszystkich części zamiennych do autobusu, jego konstrukcji, zespołów, podzespołów, urządzeń etc. – 15 lat. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi w procedurze odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Autobusy wodorowe i elektryczne dla Konina – Zielonego Miasta Energii" w ramach programu priorytetowego nr G1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Interne Kennung: MZK-OPZ-1/3/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup nowego zeroemisyjnego autobusu elektrycznego MAXI
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup 1 szt. fabrycznie nowego, miejskiego, zeroemisyjnego autobusu elektrycznego typu MAXI, jednoczłonowego o długości 11,5 – 12,5 m, przeznaczonego do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Oferowany autobus będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Zamawiający wymaga, aby wskaźnik gotowości technicznej oferowanego autobusu wynosił w okresie gwarancji całopojazdowej min. 90%. W przypadku zaoferowania wskaźnika poniżej 90% - oferta podlega odrzuceniu. Przez gotowość techniczną rozumie się 100% sprawność techniczną autobusu, pozwalającą na obsługę dowolnej linii komunikacyjnej przy jego wykorzystaniu. Poziom gotowości technicznej będzie oceniany przez Zamawiającego w każdym kolejnym, 6 miesięcznym okresie eksploatacji autobusu. Zamawiający wymaga, aby oferowany typ autobusu był wdrożony do produkcji seryjnej, tj. nie był prototypem lub produktem jednostkowym. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na cały pojazd, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. Przedmiot zamówienia obejmuje nieodpłatne przeszkolenie 10 pracowników Zamawiającego w tym 4 kierowców, 4 elektro-mechaników oraz 2 pracowników personelu technicznego) w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i napraw, w terminie i miejscu uzgodnionym z Zamawiającym. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę gwarancji na dostawę części zamiennych do dostarczonego autobusu przez minimum 15 lat od daty dostawy. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pt. „Autobusy wodorowe i elektryczne dla Konina – Zielonego Miasta Energii" w ramach programu priorytetowego nr G1.3.2 Zeroemisyjny transport zbiorowy Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.