2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dorosłych osób i dzieci z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gdyni
Beschreibung: I. 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dorosłych osób i dzieci z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gdyni, dalej zwanych „Usługami”, określonych w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych, w następujących obszarach działania: a) Rejon DOPS nr 1 – Dzielnice: Redłowo, Orłowo, Karwiny, Dąbrowa, Mały Kack, Wielki Kack, część Wzgórza Św. Maksymiliana, część Wiczlina. b) Rejon DOPS nr 2 – Dzielnice: Oksywie, Obłuże, Pogórze; c) Rejon DOPS nr 3 – Dzielnice: Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Pustki Cisowskie, Demptowo, Cisowa; d) Rejon DOPS Nr 4 – Dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, część Wzgórza Św. Maksymiliana, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno – Wiczlino. 1) Usługi świadczone będą w wymiarze maksymalnym 182 640 godzin w czasie trwania umowy, na rzecz około 140 osób miesięcznie, wskazanych przez Zamawiającego, 7 dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 21:00. W tym szacuje się liczbę godzin: - w 2026 roku – 60 880 godzin (dorośli – 59 200, dzieci – 1 680), - w 2027 roku – 91 320 godzin (dorośli – 88 800, dzieci – 2 520), - w 2028 roku – 30 440 godzin (dorośli – 29 600, dzieci – 840). Taką ilość godzin przyjmuje się na potrzeby wyliczenia ceny ofertowej. Przy czym pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia Usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia Usług. Zamawiający pod pojęciem godziny rozumie godzinę zegarową tj. 60 minut. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia przewidywanego maksymalnego wymiaru godzin świadczonych Usług, w szczególności w zależności od liczby osób ubiegających się o przyznanie wskazanej formy pomocy lub niepełnego zabezpieczenia środków na realizację Usług przez Wojewodę Pomorskiego. Podana powyżej liczba godzin Usług jest maksymalna, natomiast minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w okresie realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 120 000 godzin. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie zlecenia maksymalnej liczby godzin. W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych Usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. 3) Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu jego realizacji, określa załącznik nr 1 do SWZ - Gdyński standard specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, dalej zwany Standardem. 4) Zindywidualizowany zakres Usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony przez Zamawiającego w drodze postępowania administracyjnego i przekazany na piśmie w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą. 5) Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia wysokiej jakości usług opiekuńczych, zgodnym z przepisami prawa. 6) Wykonawca zobowiązany będzie do dysponowania na terenie Gdyni lokalem na potrzeby koordynacji, rozliczenia i kontaktu w sprawach świadczonych usług. Lokal powinien posiadać bezpośredni numer telefonu, dostęp do poczty elektronicznej oraz być dostępny dla interesantów przynajmniej w godzinach 8:00 – 16:00 w dni robocze. 7) Wykonawca zobowiązany będzie do współpracy z Zamawiającym w zakresie realizacji Teleopieki dla osób objętych specjalistycznymi usługami w miejscu zamieszkania, co obejmuje w szczególności: a) umożliwienie Zamawiającemu bądź osobie przez niego upoważnionej, przeszkolenie osób świadczących specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie funkcjonowania Teleopieki, b) poinformowanie osób zatrudnionych przez Wykonawcę do świadczenia przedmiotowych specjalistycznych usług opiekuńczych o korzystaniu przez ich podopiecznych z Teleopieki i zapoznanie z zasadą działania usługi, na podstawie informacji przekazanych przez Zamawiającego, c) zobowiązanie osób świadczących specjalistyczne usługi opiekuńcze do współpracy w świadczeniu usługi, zgodnie z zapisami zawartymi w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 8) Zamawiający zastrzega sobie prawo nadzoru i kontroli nad realizacją Usług oraz pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Wykonawca, z którym Zamawiający zawrze umowę, będzie zobowiązany do prowadzenia stosownej dokumentacji określonej w umowie, a także do udostępniania Zamawiającemu bądź osobom upoważnionym przez Zamawiającego wszelkiej dokumentacji pozwalającej na stwierdzenie prawidłowości realizacji umowy. 2. Opis przedmiotu zamówienia został określony również w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. II. Termin realizacji zamówienia wynosi 24 miesiące, przy czym wykonywanie zamówienia należy rozpocząć nie wcześniej niż od dnia 01.05.2026 roku. Tym samym planowany termin realizacji zamówienia podstawowego Zamawiający przewiduje od dnia 01.05.2026 r. do dnia 30.04.2028 r.
Interne Kennung: DZP.26.2.2026.DW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie niniejsze prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, oraz z zachowaniem zasad określonych ustawą Pzp dla zamówienia klasycznego o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej progi unijne. Zgodnie z art. 359 ustawy Pzp przy udzielaniu zamówień na usługi społeczne stosuje się przepisy ustawy właściwe dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne - jeżeli wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro, z możliwością wyłączenia stosowania wybranych przepisów ustawy Pzp, o których mowa w art. 360 tejże ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dorosłych osób i dzieci z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gdyni, dalej zwanych „Usługami”, określonych w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz rozporządzeniu Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych, w następujących obszarach działania: a) Rejon DOPS nr 1 – Dzielnice: Redłowo, Orłowo, Karwiny, Dąbrowa, Mały Kack, Wielki Kack, część Wzgórza Św. Maksymiliana, część Wiczlina. b) Rejon DOPS nr 2 – Dzielnice: Oksywie, Obłuże, Pogórze; c) Rejon DOPS nr 3 – Dzielnice: Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Pustki Cisowskie, Demptowo, Cisowa; d) Rejon DOPS Nr 4 – Dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, część Wzgórza Św. Maksymiliana, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno – Wiczlino. 1) Usługi świadczone będą w wymiarze maksymalnym 182 640 godzin w czasie trwania umowy, na rzecz około 140 osób miesięcznie, wskazanych przez Zamawiającego, 7 dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 21:00. W tym szacuje się liczbę godzin: - w 2026 roku – 60 880 godzin (dorośli – 59 200, dzieci – 1 680), - w 2027 roku – 91 320 godzin (dorośli – 88 800, dzieci – 2 520), - w 2028 roku – 30 440 godzin (dorośli – 29 600, dzieci – 840). Taką ilość godzin przyjmuje się na potrzeby wyliczenia ceny ofertowej. Przy czym pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia Usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia Usług. Zamawiający pod pojęciem godziny rozumie godzinę zegarową tj. 60 minut. 2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia przewidywanego maksymalnego wymiaru godzin świadczonych Usług, w szczególności w zależności od liczby osób ubiegających się o przyznanie wskazanej formy pomocy lub niepełnego zabezpieczenia środków na realizację Usług przez Wojewodę Pomorskiego. Podana powyżej liczba godzin Usług jest maksymalna, natomiast minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w okresie realizacji przedmiotu zamówienia wynosi 120 000 godzin. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie zlecenia maksymalnej liczby godzin. W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych Usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. 3) Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia oraz sposobu jego realizacji, określa załącznik nr 1 do SWZ - Gdyński standard specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, dalej zwany Standardem. 4) Zindywidualizowany zakres Usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony przez Zamawiającego w drodze postępowania administracyjnego i przekazany na piśmie w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą. 5) Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia wysokiej jakości usług opiekuńczych, zgodnym z przepisami prawa. 6) Wykonawca zobowiązany będzie do dysponowania na terenie Gdyni lokalem na potrzeby koordynacji, rozliczenia i kontaktu w sprawach świadczonych usług. Lokal powinien posiadać bezpośredni numer telefonu, dostęp do poczty elektronicznej oraz być dostępny dla interesantów przynajmniej w godzinach 8:00 – 16:00 w dni robocze. 7) Wykonawca zobowiązany będzie do współpracy z Zamawiającym w zakresie realizacji Teleopieki dla osób objętych specjalistycznymi usługami w miejscu zamieszkania, co obejmuje w szczególności: a) umożliwienie Zamawiającemu bądź osobie przez niego upoważnionej, przeszkolenie osób świadczących specjalistyczne usługi opiekuńcze w zakresie funkcjonowania Teleopieki, b) poinformowanie osób zatrudnionych przez Wykonawcę do świadczenia przedmiotowych specjalistycznych usług opiekuńczych o korzystaniu przez ich podopiecznych z Teleopieki i zapoznanie z zasadą działania usługi, na podstawie informacji przekazanych przez Zamawiającego, c) zobowiązanie osób świadczących specjalistyczne usługi opiekuńcze do współpracy w świadczeniu usługi, zgodnie z zapisami zawartymi w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 8) Zamawiający zastrzega sobie prawo nadzoru i kontroli nad realizacją Usług oraz pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Wykonawca, z którym Zamawiający zawrze umowę, będzie zobowiązany do prowadzenia stosownej dokumentacji określonej w umowie, a także do udostępniania Zamawiającemu bądź osobom upoważnionym przez Zamawiającego wszelkiej dokumentacji pozwalającej na stwierdzenie prawidłowości realizacji umowy. 2. Opis przedmiotu zamówienia został określony również w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przypadku pozyskania dodatkowych środków ze źródeł zewnętrznych (np. programy Unijne, programy ministerialne, środki z Funduszy państwowych) na realizację przedmiotu zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, zwiększając przedmiot zamówienia o dodatkowy wymiar godzin świadczenia Usługi, tj. o maksymalnie 6 000 godzin. Ostateczną ilość godzin w ramach opcji Zamawiający wskaże wykonawcy uruchamiając opcję (ilość godzin może być mniejsza od wskazanej ilości maksymalnej). Przy czym cena jednostkowa godziny świadczenia usługi w ramach opcji będzie taka sama jak cena jednostkowa godziny świadczenia usługi zaoferowanej przez wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego (w danym roku). Prawo opcji polega na tym, że Zamawiający może zlecić zakup dodatkowych godzin świadczonych usług (przy czym pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia Usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia Usług, Zamawiający pod pojęciem godziny rozumie godzinę zegarową tj. 60 minut), z zastrzeżeniem, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Zasady realizacji przedmiotu umowy objęte prawem opcji, sposobu zapłaty, kar umownych itp. będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego zamówienia. Zamawiający powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji (jednorazowo lub kilkakrotnie w trakcie realizacji zamówienia podstawowego) w terminie maksymalnie do 29 lutego 2028 roku. Zamówienie w ramach opcji kończy się w terminie zakończenia zamówienia podstawowego.