108409-2025 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Utrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 -4 części
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4 -4 części
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest na realizacja zadania pn: Utrzymanie zimowe jezdni dróg miasta Gdyni z podziałem na sektory 1-4. 2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje usługę utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 CZĘŚCI – 4 SEKTORY 1) Część 1 –SEKTOR 1 2) Część 2 –SEKTOR 2 3) Część 3- SEKTOR 3 4) Część 4 – SEKTOR 4, z których każda część (sektor) obejmuje swoim zakresem zamówienie podstawowe i zamówienie objęte prawem opcji. 4. Część 1 zamówienia – SEKTOR 1, 1) obejmuje obszar położony w dzielnicach: Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Pustki Cisowskie - Demptowo, Witomino, tereny przyportowe w Śródmieściu, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S1-5). 2) Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 1 ok. 45 942 m, dróg kategorii III, III(#) i IV. 3) Zakres rzeczowy zamówienia CZĘŚCI 1 obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Wielkość zamówienia oszacowano łącznie na: a) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie b) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie c) 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 4) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin, b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 250 godzin c) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 5) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 250 godzin c) 9500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 5. Część 2 zamówienia – SEKTOR 2, 1) obejmuje obszar położony w dzielnicach: Kamienna Góra, Redłowo i częściowo w dzielnicach: Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana, Orłowo, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S2-5) 2) Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 2 ok. 53 085 m dróg kategorii III, III(#) i IV. 3) Zakres rzeczowy zamówienia CZĘŚCI 2 obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Wielkość zamówienia oszacowano łącznie na: a) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie b) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie c) 10000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”, 4) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin, b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 250 godzin c) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 5) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 250 godzin c) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 6. Część 3 – SEKTOR 3, 1) obejmuje obszar położony w dzielnicach: Chwarzno-Wiczlino i Dąbrowa, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S3-5) Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 3 ok. 65 276 m dróg kategorii III, III(#) i IV. 2) Zakres rzeczowy zamówienia CZĘŚCI 3 obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Wielkość zamówienia oszacowano łącznie na: a) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie b) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie c) 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”, 3) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin, b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 350 godzin, c) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 4) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie –1050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1150 godzin c) 9500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 7. Część 4 zamówienia – SEKTOR 4, 1) obejmuje obszar położony w dzielnicach: Wielki Kack, Karwiny, Mały Kack i częściowo w dzielnicy Orłowo, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S4-5) 2) Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 4, ok. 52 474 m dróg kategorii III, III(#) i IV. 3) Zakres rzeczowy zamówienia CZĘŚCI 4 obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Wielkość zamówienia oszacowano łącznie na: a) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie b) 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie c) 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”, 4) ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin, b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 350 godzin c) 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 5) ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1150 godzin c) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego odśnieżania.
Vorherige Bekanntmachung550152-2024
Interne KennungEZP.271.46.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 – SEKTOR 1
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia CZĘŚCI 1- sektor 1 obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego dróg kategorii: III, III(#) i IV, o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym. Sektor 1 obejmuje obszar położony w dzielnicach: Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Pustki Cisowskie - Demptowo, Witomino, tereny przyportowe w Śródmieściu, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S1-5). 2. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 1 ok. 45 942 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 24 031m 2) dróg kat. IV: 21 911 m 3. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 297,10 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg, 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, 3) zmiany organizacji ruchu, 4) budowy lub przebudowy dróg, 5) potrzeb komunikacji miejskiej, 6) zmiany sytuacji prawnej, 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 4. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 48 239,10 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 25 232,55 m b) dróg kat. IV: 23 006,55 m 2) minimalnie: 43 644,90 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 22 829,45 m b) dróg kat. IV: 20 815,45 m 5. Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie – 1500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie – 10 000 m - długość ulic III oraz III(#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”, 6. ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: –drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin –drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 250 godzin –500 m - długość ulic III oraz III(#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” 7. ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI obejmuje: – drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie - 1 050 godzin – drogi IV kategorii ujęte w wykazie - 1 250 godzin, – 9 500 m - długość ulic III oraz III(#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 8. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik S1-1 – Opis przedmiotu zamówienia, 2) Załącznik S1-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego, 3) Załącznik S1-3 – Wzór meldunku, 4) Załącznik S1-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, 5) Załącznik S1-5 – Mapa poglądowa, 6) Załącznik nr 10a – Projektowane postanowienia umowy.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie każdej CZĘŚCI zamówienia. 2 Rodzaj i wartość opcji w odniesieniu do CZĘŚCI zamówienia: CZĘŚĆ 1 zamówienia – sektor 1: 1) Prawo opcji: obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego dróg kategorii: III, III(#) i IV, położonych w dzielnicach: Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze, Chylonia, Cisowa, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Pustki Cisowskie - Demptowo, Witomino, tereny przyportowe w Śródmieściu, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S1-5). Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 1 ok. 45 942 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 24 031m b) dróg kat. IV: 21 911 m. 2) Wartość opcji: stanowi wartość brutto oferty wykonawcy obliczona dla zakresu zamówienia objętego prawem opcji - AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 250 godzin c) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”, oraz d) przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 297,10 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: – zmiany kategorii dróg, – włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, – zmiany organizacji ruchu, – budowy lub przebudowy dróg, – potrzeb komunikacji miejskiej, – zmiany sytuacji prawnej, – potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 3. Zamawiający przewiduje uruchomienie zamówienia na prawach opcji, w zakresie dotyczącym każdej CZĘŚCI zamówienia, o których mowa w pkt 2, w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zastrzega, że podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z prawa opcji, w sytuacji gdy Wykonawca wykorzysta limit godzin/kilometrów w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania umowy, zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, że zakres objęty prawem opcji (ilości godzin/kilometrów) stanowią wielkość maksymalną, która może ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania umowy i nie stanowi zobowiązania finansowego Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 4. W celu uruchomienia prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, podpisane przez osobę umocowaną, na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. Oświadczenie zostanie złożone w formie pisemnej bądź w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym), nie później niż 24 godziny przed wyczerpaniem limitu ilości godzin prowadzenia „akcji zimowej” określonych zamówieniem podstawowym, każdej z części zamówienia. O każdej zmianie adresu e-mali Wykonawca zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego, w przeciwnym razie adres e-mail wskazany w umowie uznaje się za właściwy do doręczeń. Zmiana adresu e-mail nie wymaga aneksu do umowy. 5. Zamawiający zastrzega prawo do skorzystania z prawa opcji w okresie: 6 miesięcznego okresu obowiązywania umowy. Po upływie okresu, o którym mowa w zdaniu pierwszym, zastrzeżone prawo opcji wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego okresu nie może już z niego skorzystać. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Wykonawca przyjmuje, że usługi objęte prawem opcji, będą realizowane w zakresie i wielkości, zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego oświadczeniem. 6. Przedmiot umowy objęty prawem opcji będzie realizowany na takich samych zasadach i warunkach jak zamówienie podstawowe. Wszelkie postanowienia umowy, w szczególności w zakresie obowiązków i zobowiązań stron umowy - są obowiązujące zarówno dla zamówienia podstawowego, jak i zamówienia objętego prawem opcji. 7. Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia wykonawcy za wykonanie usług objętych prawem opcji w wysokości określonej w umowie. 8. Odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienie w ramach opcji, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 9. Wykonawcy nie przysługują roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego. Nieskorzystanie z „prawa opcji” nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia od Zamawiającego odpowiedzialności z tytułu niewykonania zamówienia w tym zakresie. 10. Realizacja zakresu objętego prawem opcji odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 10a do SWZ.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 – SEKTOR 2
Beschreibung1. Przedmiot umowy w CZĘŚCI 2 – sektor 2 obejmuje oczyszczanie dróg o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym – III, III(#) i IV kategorii w sezonie zimowym. Sektor 2 obejmuje obszar położony w dzielnicach: Kamienna Góra, Redłowo i częściowo w dzielnicach: Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana, Orłowo, zgodnie z mapą poglądową (Załącznik S2-5). 2. Zakres usług: utrzymanie zimowe nawierzchni jezdni ulic w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego. 3. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 2 ok. 53 085 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 32 004 m 2) dróg kat. IV: 21 081 m 4. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 654,25 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg, 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, 3) zmiany organizacji ruchu, 4) budowy lub przebudowy dróg, 5) potrzeb komunikacji miejskiej, 6) zmiany sytuacji prawnej, 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 5. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 55 739,25 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 33 604,20 m b) dróg kat. IV: 22 135,05 m 2) minimalnie: 50 430,75 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 30 403,80 m b) dróg kat. IV: 20 026,95 m. 5. Wielkość zamówienia (zamówienie podstawowe wraz z zamówieniem objętym prawem opcji) oszacowano łącznie na: – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie – 10 000 m - długość ulic III oraz III(#) lub i/IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” 6. ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: – drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin – drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 250 godzin – 500 m - długość ulic III oraz III(#) lub i/IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” 7. ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI obejmuje: – drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin, – drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 250 godzin, – 9 500 m - długość ulic III oraz III(#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”. 8. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: - Załącznik S2-1 – Opis przedmiotu zamówienia, - Załącznik S2-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego, - Załącznik S2-3 – Wzór meldunku, - Załącznik S2-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, - Załącznik S2-5 – Mapa poglądowa, - Załącznik nr 10b – Projektowane postanowienia umowy.
Beschreibung der Optionen1.Na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie CZĘŚCI 2 zamówienia. Prawo opcji: obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego dróg kategorii: III, III(#) i IV, położonych w dzielnicach: Kamienna Góra, Redłowo i częściowo w dzielnicach: Śródmieście, Wzgórze Sw. Maksymiliana, Orłowo, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S2-5). Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 2 ok. 53 085 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 32 004 m b) dróg kat. IV: 21 081 m. 2) Wartość opcji: stanowi wartość ceny brutto oferty wykonawcy, dla zakresu zamówienia objętego prawem opcji - AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 250 godzin c) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”, oraz d) przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 654,25 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: – zmiany kategorii dróg, – włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, – zmiany organizacji ruchu, – budowy lub przebudowy dróg, – potrzeb komunikacji miejskiej, – zmiany sytuacji prawnej, – potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 3. Zamawiający przewiduje uruchomienie zamówienia na prawach opcji, w zakresie dotyczącym CZĘŚCI 2 zamówienia, o którym mowa w pkt 2, w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zastrzega, że podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z prawa opcji, w sytuacji gdy Wykonawca wykorzysta limit godzin/kilometrów w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania umowy, zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, że zakres objęty prawem opcji (ilości godzin/kilometrów) stanowią wielkość maksymalną, która może ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania umowy i nie stanowi zobowiązania finansowego Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 4. W celu uruchomienia prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, podpisane przez osobę umocowaną, na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. Oświadczenie zostanie złożone w formie pisemnej bądź w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym), nie później niż 24 godziny przed wyczerpaniem limitu ilości godzin prowadzenia „akcji zimowej” określonych zamówieniem podstawowym, każdej z części zamówienia. O każdej zmianie adresu e-mali Wykonawca zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego, w przeciwnym razie adres e-mail wskazany w umowie uznaje się za właściwy do doręczeń. Zmiana adresu e-mail nie wymaga aneksu do umowy. 5. Zamawiający zastrzega prawo do skorzystania z prawa opcji w okresie: 6 miesięcznego okresu obowiązywania umowy. Po upływie okresu, o którym mowa w zdaniu pierwszym, zastrzeżone prawo opcji wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego okresu nie może już z niego skorzystać. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Wykonawca przyjmuje, że usługi objęte prawem opcji, będą realizowane w zakresie i wielkości, zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego oświadczeniem. 6. Przedmiot umowy objęty prawem opcji będzie realizowany na takich samych zasadach i warunkach jak zamówienie podstawowe. Wszelkie postanowienia umowy, w szczególności w zakresie obowiązków i zobowiązań stron umowy - są obowiązujące zarówno dla zamówienia podstawowego, jak i zamówienia objętego prawem opcji. 7. Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia wykonawcy za wykonanie usług objętych prawem opcji w wysokości określonej w umowie. 8. Odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienie w ramach opcji, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 9. Wykonawcy nie przysługują roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego. Nieskorzystanie z „prawa opcji” nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia od Zamawiającego odpowiedzialności z tytułu niewykonania zamówienia w tym zakresie. 10. Realizacja zakresu objętego prawem opcji odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 10b do SWZ.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 – SEKTOR 3
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest oczyszczanie dróg o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym - III i IV kategorii w sezonie zimowym w sektorze 3 obejmującym obszar położony w dzielnicach: Chwarzno-Wiczlino i Dąbrowa, zgodnie z mapą poglądową (Załącznik S3-5). 2. Zakres usług: utrzymanie zimowe nawierzchni jezdni ulic w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego. 3. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 3 ok. 65 276 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 43 654 m 2) dróg kat. IV: 21 622 m 4. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 3 263,80 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg, 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, 3) zmiany organizacji ruchu, 4) budowy lub przebudowy dróg, 5) potrzeb komunikacji miejskiej, 6) zmiany sytuacji prawnej, 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 5. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 68 539,80 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 45 836,70 m b) dróg kat. IV: 22 703,10 m 2) minimalnie: 62 012,20 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 41 471,30 m b) dróg kat. IV: 20 540,90 m. 6.Wielkość zamówienia oszacowano łącznie na: – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętych w wykazie – 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia”, w tym: 7. ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: – drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin – drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 350 godzin – 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” 8. ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: – drogi III oraz III (#) kategorii ujęte w wykazie - 1 050 godzin – drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 150 godzin – 9500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” 9. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: -Załącznik S3-1 – Opis przedmiotu zamówienia, -Załącznik S3-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego, -Załącznik S3-3 – Wzór meldunku, -Załącznik S3-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, -Załącznik S3-5 – Mapa poglądowa, -Załącznik nr 10c – Projektowane postanowienia umowy.
Beschreibung der Optionen1. Na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie CZĘŚCI 3 zamówienia. Prawo opcji: obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego dróg kategorii: III, III(#) i IV, położonych w dzielnicach: Chwarzno-Wiczlino i Dąbrowa, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S3-5). Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 3, ok. 65 276 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 43 654 m b) dróg kat. IV: 21 622 m. 2) Wartość opcji: stanowi wartość ceny brutto oferty wykonawcy, dla zakresu zamówienia objętego prawem opcji - AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – do 1 150 godzin c) do 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” oraz d) przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 3 263,80 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: – zmiany kategorii dróg, – włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, – zmiany organizacji ruchu, – budowy lub przebudowy dróg, – potrzeb komunikacji miejskiej, – zmiany sytuacji prawnej, – potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 3. Zamawiający przewiduje uruchomienie zamówienia na prawach opcji, w zakresie dotyczącym CZĘŚCI 3 zamówienia, o którym mowa w pkt 2, w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zastrzega, że podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z prawa opcji, w sytuacji gdy Wykonawca wykorzysta limit godzin/kilometrów w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania umowy, zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, że zakres objęty prawem opcji (ilości godzin/kilometrów) stanowią wielkość maksymalną, która może ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania umowy i nie stanowi zobowiązania finansowego Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 4. W celu uruchomienia prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, podpisane przez osobę umocowaną, na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. Oświadczenie zostanie złożone w formie pisemnej bądź w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym), nie później niż 24 godziny przed wyczerpaniem limitu ilości godzin prowadzenia „akcji zimowej” określonych zamówieniem podstawowym, każdej z części zamówienia. O każdej zmianie adresu e-mali Wykonawca zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego, w przeciwnym razie adres e-mail wskazany w umowie uznaje się za właściwy do doręczeń. Zmiana adresu e-mail nie wymaga aneksu do umowy. 5. Zamawiający zastrzega prawo do skorzystania z prawa opcji w okresie: 6 miesięcznego okresu obowiązywania umowy. Po upływie okresu, o którym mowa w zdaniu pierwszym, zastrzeżone prawo opcji wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego okresu nie może już z niego skorzystać. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Wykonawca przyjmuje, że usługi objęte prawem opcji, będą realizowane w zakresie i wielkości, zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego oświadczeniem. 6. Przedmiot umowy objęty prawem opcji będzie realizowany na takich samych zasadach i warunkach jak zamówienie podstawowe. Wszelkie postanowienia umowy, w szczególności w zakresie obowiązków i zobowiązań stron umowy - są obowiązujące zarówno dla zamówienia podstawowego, jak i zamówienia objętego prawem opcji. 7. Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia wykonawcy za wykonanie usług objętych prawem opcji w wysokości określonej w umowie. 8. Odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienie w ramach opcji, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 9. Wykonawcy nie przysługują roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego. Nieskorzystanie z „prawa opcji” nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia od Zamawiającego odpowiedzialności z tytułu niewykonania zamówienia w tym zakresie. 10. Realizacja zakresu objętego prawem opcji odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 10c do SWZ.
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 – SEKTOR 4
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest oczyszczanie dróg o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym - III i IV kategorii w sezonie zimowym w sektorze 4 obejmującym obszar położony w dzielnicach: Wieki Kack, Karwiny, Mały Kack i częściowo w dzielnicy Orłowo, zgodnie z mapą poglądową (Załącznik S4-5) 2. Zakres usług: utrzymanie zimowe nawierzchni jezdni ulic w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego. 3. Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 4 ok. 52 474 m dróg, w tym: 1) dróg kat. III i III (#): 39 892 m 2) dróg kat. IV: 12 582 m 4. Przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 623,70 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: 1) zmiany kategorii dróg, 2) włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, 3) zmiany organizacji ruchu, 4) budowy lub przebudowy dróg, 5) potrzeb komunikacji miejskiej, 6) zmiany sytuacji prawnej, 7) potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 5. Tym samym, w czasie trwania umowy stałym utrzymaniem zimowym objętych może być: 1) maksymalnie 55 097,70 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 41 886,60 m b) dróg kat. IV: 13 211,10 m 2) minimalnie: 49 850,30 m dróg w tym: a) dróg kat. III i III(#): 37 897,40 m b) dróg kat. IV: 11 952,90 m. 6. Wielkość zamówienia oszacowano łącznie na: – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii III i III (#) ujętych w wykazie – 1 500 godzin AKCJI ZIMOWEJ na drogach kategorii IV ujętychw wykazie – 10 000 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” , w tym: 7. ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE obejmuje: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: – drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 450 godzin – drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 350 godzin – 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” 8. ZAMÓWIENIE NA PRAWACH OPCJI obejmuje: AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez – drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin – drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 150 godzin – 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” 9. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: - Załącznik S4-1 – Opis przedmiotu zamówienia, - Załącznik S4-2 – Wykaz ulic utrzymania zimowego, - Załącznik S4-3 – Wzór meldunku, - Załącznik S4-4 – Wzór informacji o zużytych środkach, - Załącznik S4-5 – Mapa poglądowa, - Załącznik nr 10d - Wzór umowy.
Beschreibung der Optionen1. Na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie CZĘŚCI 4 zamówienia. Prawo opcji: obejmuje usługę polegającą na utrzymaniu zimowym nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczanie ze śniegu, lodu (likwidowanie śliskości) i błota pośniegowego dróg kategorii: III, III(#) i IV, położonych w dzielnicach: Wielki Kack, Karwiny, Mały Kack i częściowo w dzielnicy Orłowo, zgodnie z mapą poglądową (Zał. S4-5). Stałym utrzymaniem zimowym objętych jest w sektorze 4, ok. 52 474 m dróg, w tym: a) dróg kat. III i III (#): 39 892 m b) dróg kat. IV: 12 582 m. 2) Wartość opcji: stanowi wartość ceny brutto oferty wykonawcy, dla zakresu zamówienia objętego prawem opcji - AKCJA ZIMOWA uruchamiana przez: a) drogi III i III (#) kategorii ujęte w wykazie – 1 050 godzin b) drogi IV kategorii ujęte w wykazie – 1 150 godzin c) 9 500 m - długość ulic III oraz III (#) i/lub IV kategorii, nie ujętych w wykazie, zlecanych do jednorazowego „odśnieżenia” oraz e) przewidywana długość dróg objętych utrzymaniem może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, nie więcej niż o 5% (łącznie maksymalnie +/- 2 623,70 m), w stosunku do łącznej długości dróg, określonej w wykazie ulic utrzymania zimowego, w przypadku: – zmiany kategorii dróg, – włączenia do stałego utrzymania dróg, w tym utrzymywanych interwencyjnie, – zmiany organizacji ruchu, – budowy lub przebudowy dróg, – potrzeb komunikacji miejskiej, – zmiany sytuacji prawnej, – potrzeby zmiany standardu utrzymania dróg. 3. Zamawiający przewiduje uruchomienie zamówienia na prawach opcji, w zakresie dotyczącym CZĘŚCI 4 zamówienia, o którym mowa w pkt 2, w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający zastrzega, że podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z prawa opcji, w sytuacji gdy Wykonawca wykorzysta limit godzin/kilometrów w zakresie zamówienia podstawowego, natomiast warunki atmosferyczne będą wymagały dalszego świadczenia usługi, tj. utrzymania zimowego nawierzchni jezdni ulic, w szczególności oczyszczania ze śniegu, lodu (likwidowania śliskości) i błota pośniegowego, w okresie obowiązywania umowy, zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, że zakres objęty prawem opcji (ilości godzin/kilometrów) stanowią wielkość maksymalną, która może ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania umowy i nie stanowi zobowiązania finansowego Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 4. W celu uruchomienia prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, podpisane przez osobę umocowaną, na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. Oświadczenie zostanie złożone w formie pisemnej bądź w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym), nie później niż 24 godziny przed wyczerpaniem limitu ilości godzin prowadzenia „akcji zimowej” określonych zamówieniem podstawowym, każdej z części zamówienia. O każdej zmianie adresu e-mali Wykonawca zobowiązany jest zawiadomić Zamawiającego, w przeciwnym razie adres e-mail wskazany w umowie uznaje się za właściwy do doręczeń. Zmiana adresu e-mail nie wymaga aneksu do umowy. 5. Zamawiający zastrzega prawo do skorzystania z prawa opcji w okresie: 6 miesięcznego okresu obowiązywania umowy. Po upływie okresu, o którym mowa w zdaniu pierwszym, zastrzeżone prawo opcji wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego okresu nie może już z niego skorzystać. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Wykonawca przyjmuje, że usługi objęte prawem opcji, będą realizowane w zakresie i wielkości, zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego oświadczeniem. 6. Przedmiot umowy objęty prawem opcji będzie realizowany na takich samych zasadach i warunkach jak zamówienie podstawowe. Wszelkie postanowienia umowy, w szczególności w zakresie obowiązków i zobowiązań stron umowy - są obowiązujące zarówno dla zamówienia podstawowego, jak i zamówienia objętego prawem opcji. 7. Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia wykonawcy za wykonanie usług objętych prawem opcji w wysokości określonej w umowie. 8. Odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienie w ramach opcji, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 9. Wykonawcy nie przysługują roszczenia w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego. Nieskorzystanie z „prawa opcji” nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia od Zamawiającego odpowiedzialności z tytułu niewykonania zamówienia w tym zakresie. 10. Realizacja zakresu objętego prawem opcji odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ wraz z załącznikami, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 10d do SWZ.