2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa Modernizacja wraz z wyposażeniem Centralnej Sterylizacji w SPZZOZ w Lipsku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo kosztorysowej, wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj, na podstawie, której możliwa będzie realizacja zadania zarówno pod względem formalnoprawnym jak i technicznym oraz wykonanie robót zgodnie z tą dokumentacją, a także dostawa i montaż wyposażenia w zakresie niezbędnym do funkcjonowania Centralnej Sterylizatorni w ramach zadania pod nazwą „Kompleksowa modernizacja wraz z wyposażeniem Centralnej Sterylizacji w SPZZOZ w Lipsku”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 12 Dokumentacja projektowa – Program Funkcjonalno – Użytkowy wraz z załącznikami. Zadanie obejmuje: Przebudowę pomieszczeń istniejącej sterylizatorni wraz z adaptacją przyległych pomieszczeń z towarzyszącymi robotami instalacyjnymi, Dostawę i montaż wyposażenia w zakresie niezbędnym do funkcjonowania Centralnej Sterylizatorni i oddania jej do użytku (przekazanie do użytkowania Szpitalowi), Zorganizowanie tymczasowej sterylizacji w pomieszczeniach, w których obecnie funkcjonuje NPL (Nocna Pomoc Lekarska). W wyniku modernizacji przewiduje się przebudowanie i rozbudowanie obecnej Centralnej Sterylizatorni zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym spełniać wymagania ppoż. (należy zastosować osprzęt i wyposażenie spełniające wymagania ppoż.). Centralna Sterylizacja powinna obsługiwać całość Szpitala w sposób zgodny z wymaganiami higienicznosanitarnymi. Wykonawca zapewni ciągłość pracy sterylizatorni poprzez przeniesienie części wyposażenia i urządzeń w tymczasową lokalizację. W obecnym układzie pomieszczeń, w których wykonywana jest sterylizacja narzędzi nie ma możliwości stworzenia wymaganego podziału strefowego, dlatego też istnieje konieczność adaptacji pomieszczeń przylegających oraz wykorzystanie części korytarzy jako ciągów komunikacyjnych. Planowana modernizacja centralnej strylizatorni będzie obejmować pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 100 m2. Przed wyłączeniem z użytkowania istniejącej sterylizatorni Wykonawca dokona stosownej adaptacji wskazanych pomieszczeń pod tymczasową sterylizatornię oraz przeniesie wyposażenie i urządzenia z obecnie działającej sterylizatorni i dokona tymczasowego podłączenia w niezbędne instalacje. Należy przewidzieć tymczasowy montaż nowo zakupywanych sterylizatorów w tymczasowej lokalizacji wraz z podłączeniem ich do niezbędnych instalacji. W ramach tymczasowej lokalizacji urządzenia należy zasilić ze stacji uzdatniania wodą z docelowej stacji SUW. Wykonawca dokona zgłoszenia i odbioru przez UDT nowych urządzeń w tymczasowej lokalizacji. Docelowo nowe sterylizatory zostaną przeniesione do wyremontowanego pomieszczenia centralnej sterylizacji. W pierwszym etapie robót należy przewidzieć adaptację pomieszczeń w piwnicy pod nową stację uzdatniania wody i doprowadzenie instalacji wody uzdatnionej do tymczasowej lokalizacji sterylizatorni. W ramach modernizacji centralnej sterylizatorni, oprócz prac budowlanych, przewiduje się wymianę lub montaż poszczególnych urządzeń oraz elementów wyposażenia. Należy dostarczyć wyposażenie zgodnie z załącznikiem nr 1a i 1b do SWZ. Dla wyposażenia należy zapewnić wszystkie niezbędne przyłącza
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA WRAZ Z WYPOSAŻENIEM CENTRALNEJ STERYLIZACJI W SPZZOZ W LIPSKU
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowokosztorysowej, wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj, na podstawie, której możliwa będzie realizacja zadania zarówno pod względem formalnoprawnym jak i technicznym oraz wykonanie robót zgodnie z tą dokumentacją, a także dostawa i montaż wyposażenia w zakresie niezbędnym do funkcjonowania Centralnej Sterylizatorni w ramach zadania pod nazwą „Kompleksowa modernizacja wraz z wyposażeniem Centralnej Sterylizacji w SPZZOZ w Lipsku”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 12 Dokumentacja projektowa – Program Funkcjonalno – Użytkowy wraz z załącznikami. Zadanie obejmuje: Przebudowę pomieszczeń istniejącej sterylizatorni wraz z adaptacją przyległych pomieszczeń z towarzyszącymi robotami instalacyjnymi, Dostawę i montaż wyposażenia w zakresie niezbędnym do funkcjonowania Centralnej Sterylizatorni i oddania jej do użytku (przekazanie do użytkowania Szpitalowi), Zorganizowanie tymczasowej sterylizacji w pomieszczeniach, w których obecnie funkcjonuje NPL (Nocna Pomoc Lekarska). W wyniku modernizacji przewiduje się przebudowanie i rozbudowanie obecnej Centralnej Sterylizatorni zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym spełniać wymagania ppoż. (należy zastosować osprzęt i wyposażenie spełniające wymagania ppoż.). Centralna Sterylizacja powinna obsługiwać całość Szpitala w sposób zgodny z wymaganiami higienicznosanitarnymi. Wykonawca zapewni ciągłość pracy sterylizatorni poprzez przeniesienie części wyposażenia i urządzeń w tymczasową lokalizację. W obecnym układzie pomieszczeń, w których wykonywana jest sterylizacja narzędzi nie ma możliwości stworzenia wymaganego podziału strefowego, dlatego też istnieje konieczność adaptacji pomieszczeń przylegających oraz wykorzystanie części korytarzy jako ciągów komunikacyjnych. Planowana modernizacja centralnej strylizatorni będzie obejmować pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 100 m2. Przed wyłączeniem z użytkowania istniejącej sterylizatorni Wykonawca dokona stosownej adaptacji wskazanych pomieszczeń pod tymczasową sterylizatornię oraz przeniesie wyposażenie i urządzenia z obecnie działającej sterylizatorni i dokona tymczasowego podłączenia w niezbędne instalacje. Należy przewidzieć tymczasowy montaż nowo zakupywanych sterylizatorów w tymczasowej lokalizacji wraz z podłączeniem ich do niezbędnych instalacji. W ramach tymczasowej lokalizacji urządzenia należy zasilić ze stacji uzdatniania wodą z docelowej stacji SUW. Wykonawca dokona zgłoszenia i odbioru przez UDT nowych urządzeń w tymczasowej lokalizacji. Docelowo nowe sterylizatory zostaną przeniesione do wyremontowanego pomieszczenia centralnej sterylizacji. W pierwszym etapie robót należy przewidzieć adaptację pomieszczeń w piwnicy pod nową stację uzdatniania wody i doprowadzenie instalacji wody uzdatnionej do tymczasowej lokalizacji sterylizatorni. W ramach modernizacji centralnej sterylizatorni, oprócz prac budowlanych, przewiduje się wymianę lub montaż poszczególnych urządzeń oraz elementów wyposażenia. Należy dostarczyć wyposażenie zgodnie z załącznikiem nr 1a i 1b do SWZ. Dla wyposażenia należy zapewnić wszystkie niezbędne przyłącza.