2. Verfahren
Verfahren
Titel: Imitatory skażeń FOST oraz Imitatory skażeń RT
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w latach 2026-2030 Imitatorów skażeń FOST (lub równoważnych) w ilości 1630 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1204 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 426 szt.) oraz Imitatorów skażeń RT (lub równoważnych) w ilości 2500 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1817 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 683 szt.). Imitatory skażeń FOST są to wyroby specjalnie zaprojektowane jako środki chemiczne przeznaczone do ćwiczebnego skażenia powierzchni (imitacji skażeń). Pod względem wyglądu zewnętrznego, właściwości fizykochemicznych, charakteru zachowania się na skażonej powierzchni, przyjmując postać kropel i par środków trujących, symulując obecność fosforoorganicznych bojowych środków trujących typu: sarin, soman, oraz wywołując charakterystyczne reakcje barwne w rurkach wskaźnikowych (RW 44a) dedykowanych m.in. do przyrządu chemicznego rozpoznania (PCHR-54M). Wykorzystywane są w procesie szkolenia żołnierzy, a wytworzone za pomocą ww. imitatorów skażenie urealnia warunki szkoleniowe w zakresie obecności skażenia chemicznego, możliwego do wystąpienia w czasie działań wojennych oraz w sytuacjach kryzysowych. Imitatory skażeń RT są to wyroby specjalnie zaprojektowane jako środki chemiczne przeznaczone do ćwiczebnego skażenia powierzchni (imitacji skażeń). Pod względem wyglądu zewnętrznego, właściwości fizykochemicznych, charakteru zachowania się na skażonej powierzchni, przyjmując postać kropel i par środków trujących, symulując obecność iperytu siarkowego oraz wywołując charakterystyczne reakcje barwne w rurkach wskaźnikowych (RW 36) dedykowanych m.in. do przyrządu chemicznego rozpoznania (PCHR-54M). Wykorzystywane są w procesie szkolenia żołnierzy, a wytworzone za pomocą ww. imitatorów skażenie urealnia warunki szkoleniowe w zakresie obecności skażenia chemicznego, możliwego do wystąpienia w czasie działań wojennych oraz w sytuacjach kryzysowych.
Vorherige Bekanntmachung: 275165-2025
Interne Kennung: AU/52/X/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa Imitatorów skażeń FOST oraz Imitator skażeń RT
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w latach 2026-2030 Imitatorów skażeń FOST (lub równoważnych) w ilości 1630 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1204 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 426 szt.) oraz Imitatorów skażeń RT (lub równoważnych) w ilości 2500 szt. (w tym zamówienie gwarantowane 1817 szt. oraz zamówienie opcjonalne nie więcej niż 683 szt.).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie opcjonalne stanowi dostawa Imitatorów skażeń FOST (lub równoważnych) w ilości nie więcej niż 426 szt. oraz Imitatorów skażeń RT (lub równoważnych) w ilości nie więcej niż 683 szt.