2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Hrubieszów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Hrubieszów (37 miejscowości) oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), znajdującego się na terenie Gminnego Zakładu Usług Komunalnych z/s w Świerszczowie, Świerszczów 108. Z PSZOK odbierane będą odpady zebrane selektywnie tj. wymienione w punktach 2-14 wykazu rodzajów odpadów. Rodzaje odpadów i szacunkowe ilości odpadów objęte przedmiotowym postępowaniem: Lp. Rodzaje odpadów Szacunkowa ilość (Mg) 1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 1184 2. Odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia 0,2 3. Zużyte baterie i akumulatory 0,2 4. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny 38 5. Meble i inne odpady wielkogabarytowe 200 6. Odpady budowlane i rozbiórkowe 12 7. Zużyte opony 88 8. Bioodpady, odpady biodegradowalne 268 9. Papier 112 10. Szkło 600 11. Metal, tworzywo sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe 444 12. Popiół 226 13 Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igły i strzykawki 0,2 14 Odpady tekstyliów i odzieży 2 Szacunkowa ilość odpadów w okresie objętym przedmiotowym postępowaniem ma jedynie charakter orientacyjny, służący tylko do porównania ofert. Nie stanowi ona dla zamawiającego zobowiązania do przygotowania do odbioru określonej ilości odpadów. Rozliczenia będą dokonywane na podstawie rzeczywistej ilości (ton) odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych pochodzących z nieruchomości i PSZOK-u. W zabudowie jednorodzinnej odbieranie odpadów wymienionych w pozycjach 1,8,9,10,11,12 wykazu będzie się odbywało w różnych rodzajach (kolorach) worków przewidzianych dla określonego rodzaju odpadów, odpady niesegregowane (zmieszane) mogą być również oddawane w pojemnikach o pojemności 120 litrów (będących własnością właścicieli nieruchomości). Worki powinny być z folii półprzeźroczystej, umożliwiającej szybką ocenę zawartości, o pojemności 120 litrów i grubości zapewniającej ich wytrzymałość (minimum 60 mikronów). Na workach musi znajdować się nadruk określający rodzaj odpadu z zachowaniem kolorystyki: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – worek czarny lub pojemnik oznaczone napisem: „Zmieszane”; - bioodpady – worek brązowy oznaczony napisem: „Bio”; - papier – worek niebieski oznaczony napisem: „Papier”; - szkło – worek zielony oznaczony napisem: „Szkło”; - metal, tworzywo sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe – worek żółty oznaczony napisem: „Metale i tworzywa sztuczne”; - popiół– worek siwy oznaczony napisem: „ Popiół”. Szacunkowa ilość worków niezbędna do przekazania przez Wykonawcę mieszkańcom wynosi 432.800 szt. w tym worki czarne – 69.600 szt. worki żółte – 195.600 szt. worki zielone – 65.600 szt. worki niebieskie – 65.600 szt. worki brązowe – 24.600 szt. worki siwe –11.800 szt. Odbiór odpadów komunalnych nastąpi w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień -2025 r. i 2026 r. W zabudowie jednorodzinnej odpady wymienione w poz. 1 i 8 odbierane będą w miesiącach od stycznia do grudnia- raz w miesiącu. Odbiór odpadów w zabudowie jednorodzinnej wymienionych w poz. 9-12 nastąpi w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień 2025 r. i 2026 r. Wykonawca wyposaży właścicieli nieruchomości w worki do zbierania odpadów komunalnych po każdorazowym odbiorze poprzez pozostawienie nowych pustych worków przy wejściu na posesję w dniu odbioru odpadów komunalnych w ilości i kolorze odpowiadającym odebranym workom z odpadami komunalnymi. Odpady wymienione w poz. 4,5,7 w zabudowie jednorodzinnej (tj. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony;) będą odbierane w maju 2025 r. oraz w maju 2026 r. Wszystkie odpady segregowane z PSZOK-u odbierane będą przez Wykonawcę na zgłoszenie telefoniczne (w ciągu 3 dni od dnia otrzymania zgłoszenia), nie częściej niż raz na dwa tygodnie. W zabudowie wielorodzinnej odpady wymienione w poz. 1 i 8 odbierane będą: 1) w miesiącach od kwietnia do października - raz na tydzień, 2) w miesiącach od listopada do marca - raz na dwa tygodnie, Odpady wymienione w poz. 9-12 odbierane będą raz w miesiącu począwszy od stycznia do grudnia- 2025 r. i 2026 r., w tym w miejscowości Mieniany odpady będą przygotowane do odbioru zebrane selektywnie w workach zaś nieselektywnie (zmieszane) w workach lub pojemnikach na odpady o pojemności 120 litrów (będących własnością właścicieli nieruchomości), natomiast w Husynnym i Dziekanowie (budynki mieszkalne Spółdzielni Mieszkaniowej „Ziarno”) będą odbierane w kontenerach KP-7 systemu hakowego lub pojemnikach 1100 litrowych (Wykonawca zabezpieczy kontenery lub pojemniki - co najmniej 11 szt.) oraz w Teptiukowie (budynek mieszkalny Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej) będą odbierane w kontenerze KP-7 lub pojemniku 1100 litrów, które dostarczy Wykonawca- co najmniej 5 szt. Ewentualnie w przypadku wcześniejszego zapełnienia kontenera lub pojemnika odpady do odebrania i zagospodarowania mogą być zebrane w workach. W zabudowie wielorodzinnej odpady wymienione w poz. 4,5,7 odbierane będą w maju - 2025 r. i 2026 r. Liczba mieszkańców gminy, którzy są objęci usługą odbierania odpadów komunalnych wynosi 7356 (stan na 10.09.2024 r.). Liczba bloków 29. Ilość nieruchomości zamieszkałych z wyszczególnieniem na zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną stanowi załącznik nr 5 swz. Ze względu na migracje ludności mogą wystąpić nieznaczne zmiany w przedmiotowym wykazie.
Interne Kennung: RIPG.271.31.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: RIPG.341.31.2024
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung