See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering van diverse maaimachines
Beschreibung: NV Irado is een ervaren en betrouwbare partner op het gebied van beheer van de openbare ruimte binnen de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Capelle aan den IJssel. In Schiedam voeren wij het grootste deel van deze werkzaamheden uit en zijn wij onder andere verantwoordelijk voor het beheer van de sportvelden. Om de afgesproken kwaliteitsnormen te blijven waarborgen, is het essentieel dat wij beschikken over professionele en goed functionerende maaimachines. Een deel van ons huidige machinepark is echter verouderd en aan vervanging toe. Aangezien dit een heraanbesteding betreft en wij in de knel komen met levering voor het nieuwe maaiseizoen, is er gekozen voor een versnelde procedure onform artikel 2.74 van de Aanbestedingswet 2012. De maaimachines zijn benodigd voor het nieuwe maaiseizoen, dat loopt van maart/april 2026. Het seizoen is strikt gebonden aan weersomstandigheden en kan niet worden uitgesteld. De oude machines zijn al langer dan voorzien gebruikt en hadden oorspronkelijk begin 2025 vervangen moeten worden. Zonder tijdige levering van nieuwe machines kan Irado het maaiseizoen niet adequaat uitvoeren, wat leidt tot operationele risico’s en veiligheidsrisico’s. Binnen de scope van deze Europese aanbesteding vallen: Levering kooimaaiers; Levering cirkelmaaiers 1 en 3 deks; Optioneel onderhoud, service en keuringcontract gedurende de geoffreerde garantieperiode. De totale raming bedraagt naar schatting tussen de €500.000,- en €550.000,- euro, waaraan geen rechten kunnen worden ontleend. In de huidige planning zijn momenteel vijf machines opgenomen, plus één optionele machine. De genoemde afname kan met maximaal 35% worden overschreden totdat de raamovereenkomst volledig is uitgenut.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: De maaimachines zijn benodigd voor het nieuwe maaiseizoen, dat loopt van maart/april 2026. Het seizoen is strikt gebonden aan weersomstandigheden en kan niet worden uitgesteld. De oude machines zijn al langer dan voorzien gebruikt en hadden oorspronkelijk vorig jaar vervangen moeten worden. Zonder tijdige levering van nieuwe machines kan de aanbestedende dienst het maaiseizoen niet adequaat uitvoeren, wat leidt tot operationele risico’s en veiligheidsrisico’s. Om veilig te kunnen werken, zouden de huidige machines in principe een onderhoudsbeurt moeten krijgen om het nieuwe seizoen te kunnen voltooien. Dit brengt aanzienlijke extra kosten met zich mee die in de huidige begroting niet zijn voorzien. De levering van nieuwe maaimachines binnen de reguliere termijnen van een openbare of niet-openbare procedure is niet haalbaar. Conclusie De versnelde procedure is noodzakelijk en proportioneel, en stelt de aanbestedende dienst in staat tijdig de levering van de maaimachines te realiseren voor het startende seizoen 2026. Dit waarborgt de operationele continuïteit en veiligheid, terwijl de aanbesteding volledig transparant en rechtmatig wordt uitgevoerd.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16310000 Mäher
5. Los
Los: LOT-0000