2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 tj. odpady palne (paliwo alternatywne), pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o. o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 tj. odpady palne (paliwo alternatywne), pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o. o., który został podzielony na dwie części (zwane dalej Częściami lub Częściami zamówienia): 1) Część 1 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF, wytworzonych z materiału posortowniczego (balastowego) po przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 (tzw. czarny worek). 2) Część 2 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF , wytworzonych z materiału posortowniczego z odpadów selektywnie zbieranych
Interne Kennung: ZP/ZZO/4/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF, wytworzonych z materiału posortowniczego (balastowego) po przetworzeniu zmieszanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 (tzw. czarny worek).
Beschreibung: a) odpady należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku R12 lub R1, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2024 r. poz. 1834 ze zm.). b) odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. c) ilość odpadów wynosi około 3 500 Mg w okresie obowiązywania umowy. Miesięczna ilość wynosi około 583 Mg, natomiast tygodniowa około 146 Mg. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 3 500 Mg to orientacyjna ilość do odbioru i zagospodarowania, która może ulec zwiększeniu o 10 %. Zamawiający nie musi zrealizować przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze. Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. d) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia jest wielkością prognozowaną i uzależnioną od potrzeb Zamawiającego. Powyższe nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z powyższego, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu, którego niniejszym się zrzeka. e) Paliwo alternatywne zostało wytworzone na linii do produkcji RDF z materiału posortowniczego (balastowego) z odpadów zmieszanych komunalnych (czarny worek). Wielkość rozdrobnionej frakcji wynosi około 40 mm, kaloryczność powyżej 17 MJ/Mg. f) odpady pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych, które wyłapywane są przez separatory metali, PVC wysortowywany ręcznie. g) odpady wytworzone w mechanicznym procesie są magazynowane luzem pod zadaszeniem i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu (Załącznik nr 9 – Zdjęcia odpadów 19 12 10). Średnia waga 1 m3 odpadów wynosi około 0,26 Mg. Jest to wartość orientacyjna służąca Wykonawcy do skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowi podstaw do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu
Interne Kennung: Część 1
Menge: 3 500 Tonnen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – obejmująca odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 - RDF , wytworzonych z materiału posortowniczego z odpadów selektywnie zbieranych
Beschreibung: a) Odpady należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku R12 lub R1, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2024 r. poz. 1834 ze zm.). b) odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. c) orientacyjna ilość odpadów wynosi około 2 250 Mg w okresie obowiązywania umowy. Miesięczna ilość wynosi około 250 Mg, natomiast tygodniowa około 62,5 Mg. Są to ilości szacunkowe, służące pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym 2 250 Mg to orientacyjna ilość do odbioru i zagospodarowania, która może ulec zwiększeniu o 10 %. Zamawiający nie musi zrealizować przedmiotu zamówienia w pełnym wymiarze. Odbiór odpadów wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. d) Zamawiający zastrzega, iż podana ilość przedmiotu zamówienia jest wielkością prognozowaną i uzależnioną od potrzeb Zamawiającego. Powyższe nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z powyższego, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu, którego niniejszym się zrzeka. e) Paliwo alternatywne zostało wytworzone na linii do produkcji RDF z materiału posortowniczego z odpadów selektywnie zbieranych. Wielkość rozdrobnionej frakcji wynosi około 40 mm, kaloryczność powyżej 20 MJ/Mg. f) odpady pozbawione metali żelaznych i nieżelaznych, które wyłapywane są przez separatory metali, PVC wysortowywany ręcznie. g) odpady wytworzone w mechanicznym procesie są magazynowane luzem pod zadaszeniem i w takiej formie będą załadowywane na podstawione środki transportu (Załącznik nr 9 – Zdjęcia odpadów 19 12 10). Średnia waga 1 m3 odpadów wynosi około 0,19 Mg. Jest to wartość orientacyjna służąca Wykonawcy do skalkulowania kosztów, natomiast nie stanowi podstaw do jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.
Interne Kennung: Część 2
Menge: 2 250 Tonnen