109-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości do 3.908.253,00 zł na sfinansowanie deficytu budżetu Gminy oraz spłatę zaciągniętych zobowiązań
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości do 3.908.253,00 zł na sfinansowanie deficytu budżetu Gminy oraz spłatę zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung: Celem zaciągnięcia kredytu w wysokości do 3 908 253,00 zł jest sfinansowanie deficytu budżetu Gminy oraz spłata zaciągniętych zobowiązań. Spłata rat kapitałowych wynikająca z umowy kredytowej następować będzie kwartalnie w okresie od marca 2028 r. do grudnia 2035r. Bank postawi do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 31.12.2024 r. Zamawiający nie przewiduje możliwości spłaty rat kredytu w walutach obcych. Wszelkie naliczenia pomiędzy wykonawcą a zamawiającym będą dokonywane w złotych polskich (PLN). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 705160-2024
Interne Kennung: RG.271.4.20.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminu składania ofert podyktowane jest procedurą zaciągnięcia zobowiązania tj. kredytu, która musi zamknąć się w obrębie roku budżetowego zgodnie z ustawą o finansach publicznych. Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości do 3.908.253,00 zł jest na sfinansowanie deficytu budżetu Gminy oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Brak kredytu w 2024 roku spowoduje nie spełnienie wskaźników i wprowadzenie programu naprawczego zgodnie z art. 240a ustawy o finansach publicznych. Ograniczenie terminu podpisania umowy, zaciągnięcia kredytu i spłata zobowiązań do 31.12.2024 r. wynika z faktu, iż upoważnienie do zaciągania zobowiązań na rok 2024 przez Wójta Gminy określa Uchwała budżetowa wraz ze zmianami na 2024 rok oraz Uchwała nr III/25/2024 Rady Gminy Tuchomie z dnia 29 sierpnia wraz ze zmianą dokonaną Uchwałą nr IV/35/2024 z dnia 21.10.2024r. w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego. Nadane na rok bieżący upoważnienie wygasa z upływem 2024r. Przeniesienie realizacji umowy na 2025r. stoi w sprzeczności z ww. założeniami i przepisami.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001