See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: VIBO afd. 111 Hjørnevænget - Renovering - Totalentreprise
Beschreibung: Udbud af totalentreprisekontrakten for realiseringen af Helhedsplan for VIBO afd. 111, Hjørnevænget, som er beliggende på Frankrigsgade 28-48 B på Amager 2300 København. Afdelingen består af 111 lejligheder, fra 1 til 4 værelser og ejendommen er opført i 1979. Afdelingen skal have renoveret klimaskærm, herunder tag, altaner, facade, vinduer og døre, samt badeværelser og vandinstallationer. Herudover skal afdelingen også have ombygget 8 supplementsrum til 1-værelses lejligheder. Der skal desuden etableres solcelleanlæg på taget.
Vorherige Bekanntmachung: 280736-2023
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Totalentrepriseudbuddet gennemføres som et udbud med forhandling iht. Udbudslovens §§ 61-66 med en forudgående prækvalifikation. Ordregiver forbeholder sig ret ikke at gennemføre en forhandling og således tildele kontrakten på baggrund af det indledende tilbud jf. pkt. IV.1.5 i udbudsbekendtgørelsen. Tildelingskriteriet er ”Det bedste forhold mellem pris og kvalitet” iht. udbudslovens § 162, stk. 1, nr. 3.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4 års fuld service af solcelleanlæg og driftseftersyn fra 1-års gennemgang.