See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Rogów w leśnictwach: Lipce, Strzelna, Głuchów w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 530 ze zm. – dalej: „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łowieckiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Rogów w 2026 roku. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łowieckiej wynikające z załączników nr 3a, 3b, 3c, do SWZ. Załącznik 3a: Wykaz szczegółowy prac w Leśnictwie Lipce w 2026 roku Załącznik 3b: Wykaz szczegółowy prac w Leśnictwie Strzelna w 2026 roku Załącznik 3c: Wykaz szczegółowy prac w Leśnictwie Głuchów w 2026 roku Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) oraz układ sortymentowy pozyskania drewna, wchodzący w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został odpowiednio w załącznikach nr 3a, 3b, 3c i załączniku nr 4a (Opis technologii wykonawstwa prac leśnych) oraz załączniku 4b (Układ sortymentowy pozyskania drewna w Leśnictwach) do SWZ. Zakresy prac zestawione w załącznikach nr 3a, 3b, 3c i 4b mają charakter szacunkowy. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp tj. zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zakres zamówienia na podobne usługi: Prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załącznikach nr 3a, 3b, 3c do SWZ, których szczegółowy opis technologii wykonywania zawarty został w załączniku nr 4 do SWZ oraz usługi podobne do nich. Zakres rzeczowy usług nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia podobne zostaną udzielone na następujących warunkach: Zamówienia będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZP B1/06/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Lipce
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 530 ze zm. – dalej: „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie leśnictwa Lipce w 2026 roku. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej i ochrony przyrody wynikające z załącznika nr 3a do SWZ. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został odpowiednio w załączniku nr 3a i 4 do SWZ. Zakresy prac zestawione w załącznikach nr 3a mają charakter szacunkowy. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp tj. zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zakres zamówienia na podobne usługi: Prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załącznikach nr 3a do SWZ, których szczegółowy opis technologii wykonywania zawarty został w załączniku nr 4 do SWZ oraz usługi podobne do nich. Zakres rzeczowy usług nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia podobne zostaną udzielone na następujących warunkach: Zamówienia będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZP B1/06/2025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77231600 Aufforstung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (Sekcja II.2.4). Przedmiotem Opcji mogą być wszystkie lub niektóre z czynności opisane w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone na wartość do 20 % wartości przedmiotu zamówienia określonej zgodnie z § 10 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ
Los: LOT-0003
Titel: Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Strzelna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 530 ze zm. – dalej: „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie leśnictwa Strzelna w 2026 roku. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej i ochrony przyrody wynikające z załącznika nr 3b do SWZ. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został odpowiednio w załączniku nr 3b i 4 do SWZ. Zakresy prac zestawione w załącznikach nr 3b mają charakter szacunkowy. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp tj. zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zakres zamówienia na podobne usługi: Prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załącznikach nr 3c do SWZ, których szczegółowy opis technologii wykonywania zawarty został w załączniku nr 4 do SWZ oraz usługi podobne do nich. Zakres rzeczowy usług nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia podobne zostaną udzielone na następujących warunkach: Zamówienia będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZP B1/06/2025/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77211500 Baumpflege, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77211100 Holzfällung, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77231600 Aufforstung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący czynności analogiczne, jak opisane w opisie przedmiotu zamówieni. Przedmiotem Opcji mogą być wszystkie lub niektóre z czynności opisane w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone na wartość do 20 % wartości przedmiotu zamówienia określonej zgodnie z § 10 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ
Los: LOT-0004
Titel: Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie Głuchów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 530 ze zm. – dalej: „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie leśnictwa Głuchów w 2026 roku. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej i ochrony przyrody wynikające z załącznika nr 3c do SWZ. Szczegółowy opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został odpowiednio w załączniku nr 3c i 4 do SWZ. Zakresy prac zestawione w załącznikach nr 3b mają charakter szacunkowy. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp tj. zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Zakres zamówienia na podobne usługi: Prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załącznikach nr 3c do SWZ, których szczegółowy opis technologii wykonywania zawarty został w załączniku nr 4 do SWZ oraz usługi podobne do nich. Zakres rzeczowy usług nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia podobne zostaną udzielone na następujących warunkach: Zamówienia będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZP B1/06/2025/3