2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa i budowa dróg powiatowych na odcinku granica miasta Ostrołęki - Goworki - Ławy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa i budowa dróg powiatowych na odcinku granica miasta Ostrołęki - Goworki - Ławy. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy: A. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w oparciu o Program funkcjonalno – użytkowy (załącznik Nr 13 do SWZ) wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych prawem decyzji, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i o pozwoleniu wodnoprawnym, opinii, uzgodnień, pozwoleń oraz uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej ZRID / pozwolenia na budowę / innego dokumentu z Prawa budowlanego uprawniającego do realizacji robót budowlanych. Zamawiający nie wymaga, aby Wykonawca opracował jedną dokumentację projektową obejmującą cały zakres zamówienia oraz uzyskał decyzję ZRID równocześnie dla całej inwestycji. Tym samym, Zamawiający dopuszcza możliwość opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień, pozwoleń oraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej ZRID / pozwolenia na budowę / innego dokumentu z Prawa budowlanego uprawniającego do realizacji robót budowlanych odpowiednio dla poszczególnych odcinków rozbudowywanych / budowanych dróg powiatowych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia (po przedstawieniu Zamawiającemu koncepcji podziału na odcinki oraz uzyskaniu pisemnej akceptacji z jego strony zgodnie z zasadami określonymi w § 2 ust. 5 i 6 umowy). B. Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowaniu / wybudowaniu dróg zgodnie z zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową a także zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz zasadami i warunkami BHP, a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej. Inwestycja obejmuje m.in. rozbudowę i budowę dróg o długości ok. 3,5 km, polegającą na rozbudowie ulicy Przemysłowej i odcinków dróg gminnych, wybudowaniu nowego odcinka drogi, wybudowaniu dwóch skrzyżowań typu rondo, wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów, wybudowaniu chodnika w ul. Przemysłowej, wybudowaniu przejazdu drogowo-kolejowego przez bocznicę kolejową, wybudowanie mostu na rzece Czeczotka, wybudowaniu kanalizacji deszczowej i oświetlenia, wybudowaniu kanalizacji sanitarnej w ul. Przemysłowej oraz przebudowanie kolidujących sieci uzbrojenia terenu, takich jak napowietrzna linia elektro-energetyczna, kablowa linia elektroenergetyczna, wodociągi, gazociągi oraz inne zidentyfikowane urządzenia przez Wykonawcę w trakcie projektowania oraz robót budowlanych. W ramach realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona również nasadzenia kompensacyjne. C. Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie i oddanie do użytkowania w terminie zgodnym z umową. Szczegółowy zakres rzeczowy Robót przewidzianych do wykonania w ramach obowiązku Wykonawcy przedstawiony jest w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik do SWZ. Dokumenty zawarte w PFU stanowią opis przedmiotu zamówienia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1679). 3. WYMAGANIA DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI W KONTEKŚCIE USTAWY O ZAPEWNIENIU DOSTĘPNOŚCI DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI: Zamawiający jako realizator zadania publicznego ma ustawowy obowiązek, by w obiekcie publicznym (a jest nim niniejsza droga) kierując się zasadą równości szans i niedyskryminacji osób we wszystkich dziedzinach, uwzględniać wymogi uniwersalnego projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, jak i obowiązki wynikające z ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dokumentacja techniczna musi spełniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz zostać zaprojektowana z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (uniwersalne projektowanie), zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane oraz przepisami wykonawczymi. 4. ŹRÓDŁO FINANSOWANIA:1) Niniejsza inwestycja jest przewidziana do dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zwany dalej „Programem”, zgodnie ze WSTĘPNĄ PROMESĄ NR Edycja7RSP/2023/311/PolskiLad dotyczącą realizacji przez Powiat Ostrołęcki inwestycji pn. Rozbudowa i budowa dróg powiatowych na odcinku granica miasta Ostrołęki – Goworki – Ławy. 2) Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 5. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 9. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 13. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty na okres min. 60 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu końcowego odbioru. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji. Okres gwarancji i rękojmi za wady jest jednym z kryteriów oceny ofert.
Vorherige Bekanntmachung: 549263-2025
Interne Kennung: DT.252.I.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:1) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, o którym mowa w Rozdziale X ust.3 SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu, oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, o których mowa w Rozdziale XI ust. 2, pkt 1) oraz 2) SWZ(jeżeli dotyczy); 3) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust.4 ustawy Pzp (jeżeli dotyczy); 4) oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 5) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy); 6) oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz; 7) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 2. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych zgodnych z Załącznikiem Nr 2 do „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: a) .zip, b) .7Z. Ofertę oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3. PODSTAWY WYKLUCZENIA: 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1), 4), 5) ,7) ustawy Pzp a także na postawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dalej rozporządzenie nr 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 wraz z późn. zm.oraz art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem narzędzia w postaci Platformy Zakupowej (zwanej dalej Platformą) pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1094786. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem przedmiotowego postępowania. Więcej informacji o środkach komunikacji oraz osobach uprawnionych określona w SWZ. 5. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w postępowaniu. Tam, gdzie w SWZ wraz z załącznikami, użyto określeń wskazujących na znaki towarowe, patenty lub na pochodzenie, źródła, lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, albo określeń odnoszących się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust.1 pkt 2 oraz ust.3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę/zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej/innym dokumentem z Prawa budowlanego uprawniającym do realizacji robót budowlanych oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. 6. Zamawiający informuje, że złożenie oferty nie musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej lub sprawdzeniem dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego. Niemniej jednak Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na miejscu realizacji przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna jest fakultatywna, może odbyć się w dowolnym terminie przed upływem terminu składania ofert, bez udziału Zamawiającego. 7. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wymagania i informacje dotyczące umowy/umów o podwykonawstwo, zostały wskazane w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 12 do SWZ. 8. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 9.Termin realizacji zamówienia wynosi: 21 miesięcy od dnia podpisania umowy (nie dłużej jednak niż do dnia 30 lipca 2027 r. ze względu na konieczność wydatkowania zewnętrznych środków finansowych). 10.Zamawiający dopuszcza zmiany umowy zgodnie z SWZ oraz PPU.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45100000 Baureifmachung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 34922100 Straßenmarkierungen, 44423400 Schilder und Zubehör, 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa i budowa dróg powiatowych na odcinku granica miasta Ostrołęki - Goworki - Ławy. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy: A. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w oparciu o Program funkcjonalno – użytkowy (załącznik Nr 13 do SWZ) wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych prawem decyzji, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i o pozwoleniu wodnoprawnym, opinii, uzgodnień, pozwoleń oraz uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej ZRID / pozwolenia na budowę / innego dokumentu z Prawa budowlanego uprawniającego do realizacji robót budowlanych. Zamawiający nie wymaga, aby Wykonawca opracował jedną dokumentację projektową obejmującą cały zakres zamówienia oraz uzyskał decyzję ZRID równocześnie dla całej inwestycji. Tym samym, Zamawiający dopuszcza możliwość opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień, pozwoleń oraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej ZRID / pozwolenia na budowę / innego dokumentu z Prawa budowlanego uprawniającego do realizacji robót budowlanych odpowiednio dla poszczególnych odcinków rozbudowywanych / budowanych dróg powiatowych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia (po przedstawieniu Zamawiającemu koncepcji podziału na odcinki oraz uzyskaniu pisemnej akceptacji z jego strony zgodnie z zasadami określonymi w § 2 ust. 5 i 6 umowy). B. Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowaniu / wybudowaniu dróg zgodnie z zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową a także zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz zasadami i warunkami BHP, a także sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej. Inwestycja obejmuje m.in. rozbudowę i budowę dróg o długości ok. 3,5 km, polegającą na rozbudowie ulicy Przemysłowej i odcinków dróg gminnych, wybudowaniu nowego odcinka drogi, wybudowaniu dwóch skrzyżowań typu rondo, wybudowaniu drogi dla pieszych i rowerów, wybudowaniu chodnika w ul. Przemysłowej, wybudowaniu przejazdu drogowo-kolejowego przez bocznicę kolejową, wybudowanie mostu na rzece Czeczotka, wybudowaniu kanalizacji deszczowej i oświetlenia, wybudowaniu kanalizacji sanitarnej w ul. Przemysłowej oraz przebudowanie kolidujących sieci uzbrojenia terenu, takich jak napowietrzna linia elektro-energetyczna, kablowa linia elektroenergetyczna, wodociągi, gazociągi oraz inne zidentyfikowane urządzenia przez Wykonawcę w trakcie projektowania oraz robót budowlanych. W ramach realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona również nasadzenia kompensacyjne. C. Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie i oddanie do użytkowania w terminie zgodnym z umową. Szczegółowy zakres rzeczowy Robót przewidzianych do wykonania w ramach obowiązku Wykonawcy przedstawiony jest w Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik do SWZ. Dokumenty zawarte w PFU stanowią opis przedmiotu zamówienia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1679).