2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud – Rammeaftale om levering af facilityydelser (rengøring m.v.)
Beschreibung: Ordregiver udbyder en rammeaftale om levering af facilityydelser, herunder primært rengøringsydelser på kontorarealer, tekniske anlæg, produktionsområder og stationer samt tilknyttede ad hoc-opgaver af mindre omfang. Rammeaftalen omfatter både planlagte og behovsbestemte ydelser og dækker Ordregivers lokationer, som nærmere beskrevet i udbudsmaterialet. Ydelserne skal udføres i overensstemmelse med de krav, der fremgår af udbudsbetingelserne, rammeaftalen og tilhørende bilag. Rammeaftalen tildeles som udgangspunkt til én leverandør og har en forventet løbetid på 3 år med mulighed for forlængelse i op til i alt 6 år.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter forsyningsvirksomhedsdirektivet. Alle interesserede økonomiske aktører kan afgive tilbud. Tilbuddene vurderes på baggrund af tildelingskriteriet ”bedste forhold mellem pris og kvalitet” i overensstemmelse med den i udbudsmaterialet beskrevne evalueringsmodel. Tildeling sker på baggrund af de modtagne tilbud uden forhandling.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
Los: LOT-0000