10943-2024 - Wettbewerb
Dänemark – Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen) – Genudbud Brøndgods
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud Brøndgods
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af Brøndgods til spildevand, fjernvarme for Kompetence Sjælland (KCS) og fem forsyningsselskaber på Sjælland.KCS udbyder på vegne af følgende forsyningsselskaber: KCS v. Odsherred Forsyning A/S, Ringsted Forsyning A/S, Faxe Forsyning A/S, KLAR Forsyning A/S v. Køge Afløb A/S, Greve Spildevand A/S, Solrød Strand A/S, Stevns Spildevand A/S, Fors v. Fors Spildevand Roskilde A/S, Fors Spildevand Holbæk A/S, Fors Spildevand Lejre A/S, Lolland Forsyning A/S, ENVAFORS v. SK Service A/S og Vordingborg Forsyningsservice A/S (hver for sig "Ordregiver" og i fællesskab "Ordregiverne") har løbende behov for levering af brøndgods.Hovedparten af indkøbene under Rammeaftalen forventes anvendt til spildevandsaktiviteter, udbuddet gennemføres derfor som offentligt udbud, jf. udbudsloven, LBK nr. 10 af 06/01/2023, hvilket betyder, at enhver kan afgive tilbud.<br>
Interne Kennung: 168358
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44423740 Schachtabdeckungen, 44423730 Schachtrahmen, 44470000 Gusseisenerzeugnisse