109976-2025 - Ergebnis
Polen – Medizinische Verbrauchsartikel – Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiety nr 1 – 40. Pakiet nr 1: Siatka przepuklinowa Pakiet nr 2: Artykuły medyczne jednorazowego użytku sterylne Pakiet nr 3: Artykuły medyczne jednorazowego użytku sterylne Pakiet nr 4: Artykuły medyczne Pakiet nr 5: Artykuły medyczne niejałowe Pakiet nr 6: Artykuły medyczne Pakiet nr 7: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku Pakiet nr 8: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku – rurki intubacyjne, maski, obwody oddechowe, filtry, itp. Pakiet nr 9: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku – ostrza, skalpele, system do pomiaru diurezy, itp. Pakiet nr 10: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku – aparaty, strzykawki, itp. Pakiet nr 11: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku – infuzja dożylna Pakiet nr 12: Artykuły medyczne jednorazowego użytku – uchwyty do mocowań Pakiet nr 13: Pojemniki na odpady szpitalne Pakiet nr 14: Pieluchomajtki Pakiet nr 15: Papiery do aparatów KTG, EKG, itp. Pakiet nr 16: Różne artykuły medyczne Pakiet nr 17: Żele i elektrody do badań Pakiet nr 18: Artykuły medyczne jednorazowego i wielorazowego użytku Pakiet nr 19: Termometry medyczne Pakiet nr 20: Artykuły medyczne do Pracowni Tomografii Komputerowej Pakiet nr 21: Artykuły laboratoryjne do systemu zamkniętego Pakiet nr 22: Różne artykuły laboratoryjne Pakiet nr 23: Asortyment ochronny – maski, kombinezony, ochraniacze, itp. Pakiet nr 24: Artykuły medyczne – Blok Operacyjny Pakiet nr 25: Asortyment medyczny do elektrochirurgii Pakiet nr 26: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku - igły Pakiet nr 27: Zestawy obłożenia, serwety i inne artykuły medyczne dla potrzeb Bloku Operacyjnego Pakiet nr 28: Rękawice medyczne jednorazowego użytku Pakiet nr 29: Artykuły medyczne - Endoskopia Pakiet nr 30: Artykuły medyczne Pakiet nr 31: Artykuły medyczne - OAiIT Pakiet nr 32: Artykuły medyczne Pakiet nr 33: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku Pakiet nr 34: Artykuły medyczne Pakiet nr 35: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku – strzykawki Pakiet nr 36: Artykuły do zastępczej terapii nerkowej, kompatybilne z urządzeniem PRISMAFLEX, z przeznaczeniem na OAiIT. Pakiet nr 37: Strzykawki do pomp infuzyjnych Pakiet nr 38: Zestawy medyczne dla potrzeb Bloku Operacyjnego Pakiet nr 39: Artykuły medyczne dla potrzeb Bloku Operacyjnego Pakiet nr 40: Zestaw do precyzyjnej kontroli przepływu grawitacyjnego Ilości wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi).
Vorherige Bekanntmachung: 705011-2024
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem platformy zakupowej: https://zoznowadeba.ezamawiajacy.pl, strony internetowej Zamawiającego: zoznowadeba.pl oraz poczty elektronicznej podanej w Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej SWZ. Link do postępowania: https://zoznowadeba.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/180577. Opis przygotowania i składania ofert zgodnie z SWZ Rozdział XIII, XIV, XVIII. Informacja na temat rozwiązań równoważnych zgodnie z SWZ Rozdział IV pkt. 4. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD), sporządza się pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Oferty złożone po upływie terminu składania ofert zostaną odrzucone. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe lub nieterminowe złożenie oferty. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny. Ofertę wraz z załącznikami Wykonawca składa tylko na Platformie pod ww. adresem. Po zalogowaniu się i przejściu do konkretnego postępowania Wykonawca wybiera kafelek „FORMULARZ OFERTY/WNIOSKU” lub wybiera sekcję „Przygotowanie oferty”. Wykonawca składa ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. Wykonawca składa Ofertę poprzez:1) wypełnienie Formularza ofertowego (informacje zawarte w Załączniku nr 1 SWZ) oraz opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby umocowane; 2) dodanie w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty" dokumentów (załączników) określonych w niniejszej SWZ, podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby umocowane. Czynności określone powyżej realizowane są poprzez wybranie polecenia "Przeciągnij tutaj lub Wybierz plik z dysku", w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty" i wybranie docelowego pliku, który ma zostać wczytany; a) Wykonawca może, z poziomu platformy, podpisać załączone dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sekcji „Przygotowanie oferty”, w podsekcji „Dokumenty do oferty” i/lub podsekcji „Jednolity Europejski Dokument Zamówienia”. W tym celu wybiera akcję „Podpisz dokument” (ikona „pióra”), a następnie, po uruchomieniu kontrolki Szafir SDK, składa podpis. Uprzednio należy skonfigurować stanowisko do złożenia podpisu, czyli zainstalować dedykowany komponent Szafir SDK Web (dodatek do przeglądarki) oraz aplikację Szafir Host, która odpowiada za obsługę funkcjonalności podpisu elektronicznego w platformie eZamawiający. Aplikację Szafir Host można pobrać "tutaj". Po zainstalowaniu rozszerzenia Szafir SDK Web oraz aplikacji Szafir Host należy przeładować bieżącą stronę. Przed uruchomieniem platformy eZamawiający zaleca się w pierwszej kolejności podłączyć czytnik z kartą kryptograficzną do komputera. Podpisanie dokumentu za pomocą funkcjonalności systemowej wymaga uprzedniej konfiguracji stanowiska pod podpis, która została szczegółowo opisana w rozdziale XIII pkt. 6 – 11 SWZ. b) Poprawność złożenia podpisu z poziomu systemu potwierdzi: • Komunikat graficzny w kolumnie „Podpis”, w podsekcji „Dokumenty do oferty” i/lub podsekcji „Jednolity Europejski Dokument Zamówienia” • Aktualizacja dokumentu w rozszerzeniu „pdf” o formę podpisu PAdES (typ wewnętrzny) • Dołączenie bliźniaczego pliku o tej samej nazwie z rozszerzeniem CADES (typ zewnętrzny) – dotyczy dokumentów w rozszerzeniach innych niż „pdf” 3) Wykonawca winien opisać załącznik nazwą umożliwiającą jego identyfikację; 4) Dokumenty/pliki dołączone do systemu są weryfikowane pod względem złożonego podpisu elektronicznego, a system poprzez odpowiedni komunikat wskazuje czy dany plik jest podpisany, czy nie; 5) Wykonawca załączając dokument oznacza czy jest to: „Dokument jawny” – zawierający informacje niestanowiące tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji lub „Dokument zawiera tajemnicę przedsiębiorstwa” – dokument zawiera informacje stanowiące „tajemnice przedsiębiorstwa”; 6) Złożenie oferty wraz z załącznikami następuje poprzez polecenie „Złóż ofertę"; 7) Potwierdzeniem prawidłowo złożonej Oferty jest komunikat systemowy „Oferta została złożona” oraz wygenerowany raport złożonej oferty. Raport Wykonawca generuje z akcji "Historia zmian" pobierając odpowiedni plik na komputer. O terminie złożenia Oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie; 8) Po zapisaniu, plik jest w Systemie zaszyfrowany. Jeśli Wykonawca zamieścił niewłaściwy plik, może go usunąć zaznaczając plik i klikając akcję „usuń"; 9) Do upływu terminu składania ofert Wykonawca może samodzielnie wycofać złożoną przez siebie ofertę: W tym celu, w postępowaniu po rozwinięciu sekcji „Przygotowanie oferty” wybiera akcję „Wycofaj część oferty” lub z poziomu sekcji „Podgląd złożonej oferty” wybiera akcję „Wycofaj ofertę”; 10) Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 7. Wraz z przekazaniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca zobowiązany jest zastrzec w ofercie, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 1) Dokumenty zawierające inf. stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa powinny zostać załączone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Dokument zawiera tajemnicę przedsiębiorstwa". Wczytanie załącznika następuje poprzez polecenie "Przeciągnij tutaj lub Wybierz plik z dysku", w sekcji "Przygotowanie oferty", w podsekcji "Dokumenty do oferty". Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33141640 Dränvorrichtungen, 33141114 Verbandmull, 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke, 33141310 Spritzen, 33141220 Kanülen, 44619000 Sonstige Behälter, 33198000 Krankenhausartikel aus Papier, 38423100 Manometer, 38412000 Thermometer, 33793000 Glaswaren für Laboratorien, 33141613 Blutbeutel, 18424300 Einweghandschuhe, 33141420 Operationshandschuhe
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2: Artykuły medyczne jednorazowego użytku sterylne
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 2: Artykuły medyczne jednorazowego użytku sterylne. Ilość pozycji asortymentowych: 16. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33141640 Dränvorrichtungen, 33141200 Katheter, 33141114 Verbandmull, 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke, 33141310 Spritzen, 33141220 Kanülen, 44619000 Sonstige Behälter, 33198000 Krankenhausartikel aus Papier, 38423100 Manometer, 38412000 Thermometer, 33793000 Glaswaren für Laboratorien, 33141613 Blutbeutel, 18424300 Einweghandschuhe, 33141420 Operationshandschuhe
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5: Artykuły medyczne niejałowe
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 5: Artykuły medyczne niejałowe. Ilość pozycji asortymentowych: 18. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6: Artykuły medyczne
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 6: Artykuły medyczne. Ilość pozycji asortymentowych: 21. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 7: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku. Ilość pozycji asortymentowych: 45. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku - rurki intubacyjne, maski, obwody oddechowe, filtry, itp.
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 8: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku - rurki intubacyjne, maski, obwody oddechowe, filtry, itp. Ilość pozycji asortymentowych: 37. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 8
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku - infuzja dożylna
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 11: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku - infuzja dożylna. Ilość pozycji asortymentowych: 12. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 11
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet nr 14: Pieluchomajtki
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 14: Pieluchomajtki. Ilość pozycji asortymentowych: 11. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 14
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet nr 21: Artykuły laboratoryjne do systemu zamkniętego
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 21: Artykuły laboratoryjne do systemu zamkniętego. Ilość pozycji asortymentowych: 21. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 21
Los: LOT-0025
Titel: Pakiet nr 25: Asortyment medyczny do elektrochirurgii
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 25: Asortyment medyczny do elektrochirurgii. Ilość pozycji asortymentowych: 21. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 25
Los: LOT-0027
Titel: Pakiet nr 27: Zestawy obłożenia, serwety i inne artykuły medyczne dla potrzeb Bloku Operacyjnego
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 27: Zestawy obłożenia, serwety i inne artykuły medyczne dla potrzeb Bloku Operacyjnego. Ilość pozycji asortymentowych: 37. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 27
Los: LOT-0034
Titel: Pakiet nr 34: Artykuły medyczne
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 34: Artykuły medyczne. Ilość pozycji asortymentowych: 4. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 34
Los: LOT-0035
Titel: Pakiet nr 35: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku - strzykawki
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 35: Artykuły medyczne sterylne jednorazowego użytku - strzykawki. Ilość pozycji asortymentowych: 11. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 35
Los: LOT-0036
Titel: Pakiet nr 36: Artykuły do zastępczej terapii nerkowej, kompatybilne z urządzeniem PRISMAFLEX, z przeznaczeniem na OAiIT
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 36: Artykuły do zastępczej terapii nerkowej, kompatybilne z urządzeniem PRISMAFLEX, z przeznaczeniem na OAiIT. Ilość pozycji asortymentowych: 9. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 36
Los: LOT-0039
Titel: Pakiet nr 39: Artykuły medyczne dla potrzeb Bloku Operacyjnego
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku dla SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo - cenowy - Pakiet nr 39: Artykuły medyczne dla potrzeb Bloku Operacyjnego. Ilość pozycji asortymentowych: 9. Ilości J.M. wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia - Formularzu asortymentowo-cenowym Załączniku nr 2 do SWZ – są ilościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotu zamówienia niż podana w Załączniku nr 2, w związku z niemożliwością przewidzenia pełnego zapotrzebowania na przedmiot zamówienia objęty niniejszą SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. II. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) Nazwa handlowa – jeżeli pojawia się, w którymkolwiek załączniku SWZ nazwa handlowa produktu/firmy/towaru oznacza, że zamawiający nie był w stanie za pomocą dostatecznie dokładnych danych określić opisać przedmiotu zamówienia i służy to jedynie określeniu pożądanego standardu wykonania dostawy; b) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. c) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. d) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń. e) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. f) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. g) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SWZ. h) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. i) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia. III. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na wszystkie części zamówienia z podziałem na poszczególne Pakiety od 1 do 40 (żaden z pakietów nie podlega podziałowi). IV. Artykuły, zakwalifikowane jako produkt leczniczy – w rozumieniu Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. 2024 r. poz. 686, z późniejszymi zmianami) – muszą być dopuszczone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami tej ustawy i posiadać odpowiednie dokumenty.(jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). V. Artykuły medyczne, zakwalifikowane jako wyrób medyczny - muszą posiadać dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 974), tj. certyfikaty CE, deklaracje zgodności, świadectwa rejestracyjne - w zakresie odpowiednim do przedmiotowego postępowania (jeżeli prawo nakłada obowiązek posiadania takich dokumentów). VI. Realizacja dostaw w okresie: termin realizacji zamówienia od dnia obowiązywania umowy ……………… r. do dnia 31.12.2026 r. lub do czasu wykorzystania ilości asortymentu określonych w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz asortymentowo-cenowy – w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze. Zamawiający posiada aktualne umowy na Dostawę artykułów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku, których termin obowiązywania to: 31.12.2024 r. Wskazanie daty zakończenia dostaw uzasadnione jest obiektywną przyczyną: dostawy realizowane będą sukcesywnie, datę zakończenia umowy określono w celu zachowania ciągłości dostaw, zakończenie umów w tym samym terminie na dany rodzaj asortymentu ma na celu zachowanie ciągłości tych umów, umożliwia również terminową realizację zadań Zamawiającego. VII. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej realizacji, w przypadkach określonych we Wzorze umowy - Załączniku nr 4 do SWZ. VIII. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu asortyment będący przedmiotem umowy własnym transportem i na własny koszt do Magazynu Zamawiającego (dni pracy: od poniedziałku do piątku, w godzinach: 07.00 – 14.30). Przez określenie „własnym transportem” Zamawiający rozumie transport organizowany własnym staraniem Wykonawcy, w tym transport za pośrednictwem firm kurierskich spełniających warunki transportu określone przez producenta asortymentu będącego przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: SPZZOZ.NT-III.382.7.2024, Pakiet nr 39