110230-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung – Usługa opróżniania i transportu ścieków przemysłowych z Z/I w Dylowie A /2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa opróżniania i transportu ścieków przemysłowych z Z/I w Dylowie A /2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi polegającej na wywozie ścieków przemysłowych, tj. wypompowanie ścieków przemysłowych z zbiornika i ich transportu do zlewni wskazanej w umowie zgodnie z posiadanym zezwoleniem. 2. Każdorazowe opróżnienie zbiornika bezodpływowego i ich transport wykonywany będzie na podstawie telefonicznego bądź elektronicznego zlecenia wykonania usługi wystawianego przez uprawnionego pracownika Zamawiającego w terminie dwóch dni roboczych od zgłoszenia. 3. Zamawiający podkreśla, że ilości ścieków do odbioru są ilościami szacunkowymi mogącymi ulec zmianie, mającymi służyć pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym maksymalne ilości nie przekroczą szacunkowej całkowitej ilości ścieków do odbioru w okresie obowiązywania umowy określone w Tabeli 1. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość ścieków, szacunkowa całkowita ilość do odbioru może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości ścieków w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem całkowitej ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych całkowitych ilości ścieków do odbioru w okresie trwania umowy. 4. Wykonawca zobowiązuje się do terminowego wykonania usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu ścieków do zlewni wskazanej przez Zamawiającego. 5. Wykonawca powinien mieć zdolność do transportu ścieków w ilościach określonych w umowie z Zamawiającym. 6. Wykonawca oświadcza, iż posiada stosowne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych wydane zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 7. Wykonawca zobowiązuje się odebrać ścieki pojazdem asenizacyjnym z beczką o pojemności nie mniejszej niż 25 m3 spełniającym wymagania techniczne i sanitarne uprawniające do wywozu nieczystości płynnych oraz dopuszczone do transportu drogowego. 8. Wykonawca zobligowany jest do każdorazowego ważenia ścieków na zalegalizowanej wadze najazdowej Zamawiającego znajdującej się na terenie Zakładu. Szczegółowe dane dotyczące miejsce dostawy ścieków (zlewni), długości trasy od miejsca odbioru ścieków do wskazanej zlewni oraz szacunkowej, całkowitej ilości m3 do odbioru w okresie trwania umowy znajdują się w dokumentach zamówienia, tj. w SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Titelzadanie 1 – Z/I w Dylowie A
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90410000 Abwassersammlung
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy
LosLOT-0002
Titelzadanie 2 – Z/I w Dylowie A