110314-2025 - Auftragsänderung
Polen – Kreditgewährung – Zaciągnięcie kredytu długoterminowego na kwotę 7 864 000,00 PLN na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu na rok 2024 z przeznaczeniem na zadania inwestycyjne i rozchody.
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu długoterminowego na kwotę 7 864 000,00 PLN na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu na rok 2024 z przeznaczeniem na zadania inwestycyjne i rozchody.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do kwoty 7 864 000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu. Kredyt przeznaczony ma zostać na pokrycie planowanego deficytu w kwocie 7.765.000,00 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w kwocie 99.000,00 zł. 2. Wyżej wymieniona kwota kredytu zostanie postawiona przez Bank do dyspozycji Zamawiającego zgodnie ze złożoną deklaracją banku w formularzu ofertowym, jednak zastrzega się, że termin uruchomienia transz kredytu lub kredytu, nie może być dłuższy niż 5 dni robocze. 3. Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat. 4. Wykonawca zobowiązany jest do postawienia środków finansowych do dyspozycji Zamawiającego poprzez przelanie ich na rachunek bankowy wskazany przez Gminę. 5. Bank stawia do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do dnia 31.12.2024 r. 6. Uruchomienie kredytu nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej dyspozycji zamawiającego, która będzie złożona w banku do 5 dni roboczych przed planowaną datą wypłaty. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania kredytu w pełnej wysokości, o której mowa w ust. 1 lub odstąpienie całkowite od podjęcia kredytu- bez prowizji i opłat. W przypadku uruchomienia kredytu gwarantowana wysokość kredytu, która zostanie zaciągnięta przez Zamawiającego to kwota w wysokości minimum 5 000 000,00 zł. 7. W przypadku nie uruchomienia kredytu lub transzy kredytu w czasie określonym w ust. 2, Bank zapłaci odsetki za zwłokę w wysokości 0,5% wartości wynikającej z dyspozycji, za każdy dzień zwłoki. 8. Łączna maksymalna wysokość kar umownych, których mogą dochodzić strony wynosi 10% wynagrodzenia brutto. 9. Za szkody poniesione w kwocie przewyższającej wartość kar umownych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania na zasadach ogólnych do wysokości poniesionej szkody. 10. Kredyt może być uruchomiony przez Zamawiającego jednorazowo lub w dowolnych transzach do łącznej kwoty, o której mowa w ust. 1 bez prowizji i opłat. 11. Zamawiający nie przewiduje ponoszenia żadnych prowizji i opłat związanych z udzieleniem kredytu. Zastrzeżenie obejmuje również sytuację wcześniejszej spłaty kredytu lub niewykorzystania całości kredytu postawionego do dyspozycji Zamawiającego. 12. Prawne zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco z wystawienia Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową. 13. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu, w tym spłaty jednorazowo rat kredytu przypadających do spłaty w danym roku kalendarzowym bez ponoszenia żadnych opłat i prowizji. Ewentualna spłata nastąpi po zawiadomieniu Wykonawcy o planowanej przedterminowej spłacie po uprzednim zawiadomieniu przez Zamawiającego o zamiarze takiej spłaty przynajmniej z 7 dniowym wyprzedzeniem, bez kosztów obciążających Zamawiającego. 14. W przypadku zmniejszenia ogólnej kwoty kredytu lub przedterminowej spłaty części kredytu Wykonawca dokona aktualizacji „Harmonogramu spłat rat kapitałowych kredytu” bez kosztów obciążających Zamawiającego. W przypadku spłaty jednorazowej rat kredytu przypadających do spłaty w danym roku kalendarzowym nie powodującej zmian harmonogramu spłat rat kapitałowych kredytu przypadających do spłaty w kolejnych latach - aktualizacja nie jest konieczna. 15. W trakcie realizacji umowy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany spłaty rat kredytu bez prowizji i opłat. Wszystkie zmiany będą dokonywane po uprzednim uzgodnieniu nowego harmonogramu spłaty kredytu pomiędzy stronami umowy w formie aneksu do umowy, z wyjątkiem zapisu ust.14. 16. Spłata kredytu (kapitału) dokonywana będzie od marca 2025 roku do grudnia 2034 roku, w okresach kwartalnych. Raty w latach 2025 – 2034 będą wynosić odpowiednio: rok 2025 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2026 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2027 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2028 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2029 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2030 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2031 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2032 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2033 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; rok 2034 - kwartalna kwota raty 196 600,00 zł – łączna kwota rat: 786 400,00 zł; 17. Wysokość kwartalnych rat spłaty kapitału może ulec zmianie w zależności od faktycznego wykorzystania kredytu. W przypadku niewykorzystania w całości przyznanego kredytu, obniżenie rat nastąpi proporcjonalnie do wysokości kredytu, przy jednoczesnym uwzględnieniu zaokrągleń nowych wysokości rat do tysiąca złotych. 18. Za spłatę kredytu lub jego rat przyjmuje się dzień wpływu należności na rachunek kredytowy. Spłata rat następować będzie do ostatniego dnia roboczego miesiąca. 19. Wykonawca będzie naliczał odsetki od faktycznego zadłużenia. Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu przy założeniu, że rok liczy 365 dni, a rok przestępny 366 dni. Pozostałe informacje w załączniku nr 1 do SWZ- Opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: IG.271.9.ZP.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001