110340-2026 - Wettbewerb
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Rozbudowa bazy dydaktycznej ZSCKR w Okszowie poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 niezbędnych do realizacji kształcenia w zawodach: TMRiA, MOPiMR oraz ROLNIK
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa bazy dydaktycznej ZSCKR w Okszowie poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 niezbędnych do realizacji kształcenia w zawodach: TMRiA, MOPiMR oraz ROLNIK
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu rolniczego w ramach zadania pn. „Rozbudowa bazy dydaktycznej ZSCKR w Okszowie poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 niezbędnych do realizacji kształcenia w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz rolnik”. 4.2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 5 części, jak poniżej: 4.2.1. część 1 zamówienia – „Dostawa ciągnika rolniczego” - 1 sztuka; 4.2.2. część 2 zamówienia – „Dostawa pielnika ciągnikowego” - 1 sztuka; 4.2.3. część 3 zamówienia – „Dostawa robota udojowego” - 1 sztuka ; 4.2.4. część 4 zamówienia – „Dostawa wozu asenizacyjnego” - 1 sztuka ; 4.2.5. część 5 zamówienia – „Dostawa zestawu uprawowo – siewnego” - 1 sztuka.
Interne Kennung1/ZP/ROL-4.0/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia , o którym mowa w pkt 11.6 SWZ, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych (zamawiający dopuszcza także format .rar) i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm..), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza ofertowego wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Na potrzeby oceny ofert oferta musi zawierać: 1) Formularz ofertowy – do wykorzystania wzór (druk), stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach); Uwaga: W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże producenta lub modelu lub wersji oferowanego urządzenia Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp. 2) Wypełniony formularz szczegółowy – Potwierdzenie spełniania wymagań minimalnych, Wypełnienie formularza stanowi potwierdzenie zgodności produktu z wymogami Zamawiającego. W przypadku, gdy Wykonawca nie potwierdzi wymaganych parametrów Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 223 ustawy Pzp 3) Oświadczenie JEDZ, o którym mowa w pkt. 8.1 SWZ; 4) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.2 SWZ; 5) Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 9.4 SWZ (jeżeli dotyczy); 6) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.10 SWZ (jeżeli dotyczy), 7) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby 8) Pełnomocnictwo 6.Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust 1 ustawy Pzp 3. Zamawiający nie przewiduje wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 4. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa ciągnika rolniczego
BeschreibungCiągnik rolniczy ciągnik kołowy z napędem na cztery koła wyposażony w silnik o mocy znamionowej minimum 170 KM silnik minimum 6-cylindrowy rozstaw osi 2700 – 3000mm skrzynia biegów bezstopniowa automatyczna umożliwiająca jazdę z prędkością do 50km/h udźwig tylnego TUZ minimum 9000kg na hakach wyposażony w przedni TUZ o udźwigu minimum 3500kg na hakach na wyposażeniu minimum 4 pary złączy hydraulicznych sterowanych elektrycznie pompa hydrauliczna o wydajności minimum 150l/min klimatyzacja automatyczna skrzynka narzędziowa siedzisko pasażera kabina amortyzowana hydraulicznie lub pneumatycznie zbiornik paliwa zamykany na kluczyk komfortowy fotel operatora klimatyzowany lub chłodzony schowek wielofunkcyjny podłokietnik połączony z fotelem ciągnik wyposażony w dwa wyświetlacze dotykowe o przekątnych minimum 12 cali każdy (jeden do obsługi nawigacji i systemu ISOBUS, a drugi wyświetlacz do obsługi podzespołów ciągnika) Wyświetlacz nawigacji i powinien posiadać certyfikację ISOBUS obejmującą następujące funkcjonalności: -umożliwiającą automatyczne sterowanie sekcjami maszyn w celu precyzyjnej aplikacji środków i ograniczenia nakładek, -umożliwiającą obsługę maszyn za pomocą dodatkowych urządzeń sterujących (np. joystick), -zapewniającą możliwość obsługi różnych maszyn kompatybilnych z ISOBUS na jednym terminalu, -umożliwiającą realizację zadań z wykorzystaniem danych geolokalizacyjnych, w tym map aplikacyjnych. system ISOBUS, umożliwiający współpracę z maszynami rolniczymi wyposażonymi w system ISOBUS system umożliwiający kontrolę sekcji minimum trzech produktów w ilości minimum 200 sekcji na każdy produkt dwukierunkowa, bezprzewodowa i bezpłatna wymiana danych pomiędzy wyświetlaczem, a systemem zarządzania gospodarstwem wyposażonym w analizator danych odbiornik sygnału satelitarnego wyposażony w moduł przechyleń odbiornik wyposażony ma być w radio RTK umożliwiające pobieranie radiowo korekcji sygnału satelitarnego ze stacji bazowej znajdującej się na wyposażeniu szkoły, umożliwiając pracę z dokładnością nieprzekraczającą 2,5 cm bez abonamentu oraz powtarzalność granic i ścieżek przejazdowych przez okres minimum 10 lat. Oferowane Radio RTK musi być (obligatoryjnie) kompatybilne ze stacją RTK będącą na wyposażeniu Zamawiającego, a więc pracującą na częstotliwości 869MHz (stacja bazowa wyposażona jest w odbiornik StarFire 6000 firmy JOHN DEERE i radio RTK przekazujące sygnał do pojazdów drogą radiową). możliwość zdalnego podglądu danych wyświetlanych na monitorach w czasie rzeczywistym wszystkie elementy wchodzące w skład nawigacji satelitarnej zamontowane fabrycznie opony przednie o szerokości minimum 540mm opony tylne o szerokości minimum 650mm łącznik górny tylny sterowany hydraulicznie oś przednia z amortyzacją tylny TUZ ciągnika kategorii 3 tylny WOM minimum 540/540E/1000 obr/min przedni WOM zestaw do zimnego rozruchu umożliwiający podgrzanie bloku silnika z gniazda sieciowego 230V układ podgrzewania paliwa z obiegiem pomiędzy zbiornikiem a filtrem zbiornik paliwa osłonięty od spodu metalową osłoną sygnał cofania joystick do obsługi m.in. przedniego i tylnego TUZ ciągnika oraz zaworów hydrauliki zewnętrznej immobilizer wyjścia pneumatyczne hamulcowe dwuobwodowe oraz jednoobwodowe skrętne błotniki przednie obciążnik na przedni TUZ o masie minimum 1000kg z zaczepem z przodu oświetlenie robocze 360 stopni lampa błyskowa ostrzegawcza główny wyłącznik prądu sterowany automatycznie zaczep transportowy automatyczny z regulacją wysokości zaczep rolniczy (dolny) sworzniowy dodatkowe gniazdo ISOBUS montowane z przodu ciągnika wyposażony w trójkąt wyróżniający pojazdy wolnobieżne ciągnik fabrycznie nowy – rok produkcji minimum 2025 gwarancja minimum 12 miesięcy naprawy gwarancyjne realizowane w siedzibie zamawiającego dostawa do siedziby zamawiającego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Menge1 Stück
LosLOT-0002
TitelDostawa pielnika ciągnikowego
BeschreibungPielnik ciągnikowy agregatowany z TUZ ciągnika kategorii 2 przeznaczony do pielenia 4 lub 6 rzędów kukurydzy rozstawie 75cm wyposażony w minimum 5 sekcji roboczych z możliwością rozbudowy maszyny do 7 sekcji roboczych w przyszłości i wykonywania pielenia 6 rzędów roślin w rozstawie międzyrzędzi 75cm szerokość transportowa maksimum 3m pielnik wyposażony z systemem wizyjny umożliwiający automatyczne naprowadzanie na rzędy system wizyjny wyposażony w terminal o przekątnej ekranu minimum 8 cali system wizyjny z kamerą obserwującą minimum dwa rzędy rośliny uprawnej przesuwanie ramy maszyny zasilane z hydrauliki zewnętrznej ciągnika pielnik wyposażony w automatyczną kontrolę sekcji pielących (automatyczne podnoszenie sekcji roboczych) kontrola sekcji sterowana z ISOBUS ciągnika każda sekcja robocza wyposażona w minimum cztery elementy robocze na każdy rząd pielonej rośliny ma przypadać dwie gwiazdy pielące o średnicy minimum 350mm każda gwiazd pieląca zamontowana na własnym równoległoboku przegubowym sekcje robocze wyposażone w ekrany osłaniające młode rośliny kamera umożliwiająca kontrolę pracy elementów roboczych podsiewacz nawozów wyposażony w ilość sekcji wysiewających odpowiadających ilości pielonych rzędów roślin podsiewacz nawozów zasilany z instalacji elektrycznej ciągnika o napięciu 12v podsiewacz nawozów sterowany przez ISOBUS ciągnika podsiewacz umożliwiający automatyczną zmianę dawki nawozu w oparciu o mapy aplikacyjne koła prowadzące sekcji roboczych pneumatyczne lub pół pneumatyczne - samoczyszczące pielnik wyposażony w koła kopiujące umożliwiające utrzymanie ramy na odpowiedniej wysokości maszyna ma być wyposażona w system ISOBUS zgodny z założeniami rolnictwa 4.0 maszyna ma współpracować z ciągnikiem wyposażonym w system ISOBUS oraz system telematyczny umożliwiający dwukierunkową wymianę danych w czasie rzeczywistym zgodnie założeniami rolnictwa 4.0 maszyna fabrycznie nowa – rok produkcji minimum 2025 dostawa do siedziby zamawiającego gwarancja minimum 24 miesiące naprawy gwarancyjne realizowane w siedzibie zamawiającego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
LosLOT-0003
TitelDostawa robota udojowego
BeschreibungRobot udojowy boks dla krowy z bramką automatyczną wykonaną ze stali nierdzewnej boks wyposażony w minimum dwa dozowniki paszy treściwej sypkiej/granulowanej boks wyposażony w minimum jeden dozownik paszy płynnej jednostka sterująca wyposażona w dotykowy wyświetlacz aparat udojowy wyposażony w gumy strzykowe silikonowe system podtrzymujący kubki udojowe w czasie doju 30szt. responderów z obrożami na szyję i numerkami automatyczny czytnik responderów analizator jakości mleka z automatycznym odseparowaniem mleka nieodpowiedniej jakości analizator mierzący ilość białka, tłuszczu i laktozy pojemniki do automatycznej separacji mleka bramka separacyjna system mycia instalacji z podgrzewaczem wody wykonanym ze stali nierdzewnej system alarmowy z modemem GSM zestaw komputerowy z monitorem o przekątnej minimum 21 cali licencja systemu zarządzania stadem na komputerze i urządzeniach mobilnych na okres minimum 5lat w cenie zakupu robota subskrypcja programu zarządzania stadem w cenie robota na okres 5lat do analizy symulowanego doju system pomiaru aktywności ruchowej zwierząt system pomiaru czasu przeżuwania zwierząt antena do zamontowania w oborze do zbierania danych z responderów instalacja mleczna z filtrem oraz podłączeniem do schładzalnika mleka bufor mleka o pojemności minimum 250 litrów fantom krowy z wymionami do wizualizacji doju montaż robota i pierwsze uruchomienie dostawa do siedziby zamawiającego robot fabrycznie nowy – rok produkcji minimum 2025 naprawy gwarancyjne realizowane w siedzibie zamawiającego gwarancja minimum 12 miesięcy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny 7 dni w tygodniu
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16620000 Melkmaschinen
LosLOT-0004
TitelDostawa wozu asenizacyjnego
BeschreibungWóz asenizacyjny ‎wóz asenizacyjny o pojemności 4500 – 5500l konstrukcja ocynkowana podwozie jednoosiowe układ hamulcowy pneumatyczny jedno- lub dwuobwodowy pompa próżniowa napędzana od WOM ciągnika na wyposażeniu wał przegubowo-teleskopowy aplikator łyżwowy o szerokości 3 metry z hydraulicznym podnoszeniem/składaniem maszyna ma być wyposażona w system ISOBUS zgodny z założeniami rolnictwa 4.0 maszyna ma współpracować z ciągnikiem wyposażonym w system ISOBUS oraz system telematyczny umożliwiającym dwukierunkową wymianę danych w czasie rzeczywistym zgodnie założeniami rolnictwa 4.0 możliwość automatycznego sterowania dawką w oparciu o mapy aplikacyjne automatyczne sterowanie dawką z poziomu wyświetlacza ciągnika wóz wyposażony w przepływomierz wskaźnik poziomu cieczy rurowy oraz pływakowy z wizualizacją danych w wyświetlaczu ciągnika manometr/wakuometr zamontowany w widocznym miejscu z przekazywaniem (wyświetlaniem) informacji w wyświetlaczu ciągnika przyłącza boczne do węża do pobierania nawozu ze zbiornika zamontowane z lewej i prawej strony maszyny wąż ssawny w koszem ssawnym i przyłączami składający się dwóch odcinków po 3,5m (łącznie 7m) dodatkowa zasuwa zakończona łyżką rozlewową sterowana z dodatkowego przewodu hydraulicznego z szybkozłączem lub inne wyposażenie umożliwiające awaryjne opróżnienie zbiornika w przypadku awarii instalacji elektrycznej (sterującej) sterowane z kabiny ciągnika agregatowany z dolnym zaczepem ciągnika zaczep wyposażony w ucho obrotowe zbiornik wyposażony w falochron zbiornik wyposażony w mieszadło hydrauliczne zbiornik wyposażony we właz górny wóz wyposażony w drabinę obsługową zbiornik na wodę do mycia rąk zamontowany na maszynie skrzynka na narzędzia zamontowana na maszynie wóz wyposażony w błotniki kół jezdnych wóz wyposażony w oświetlenie na drogi publiczne oraz trójkąt wyróżniający pojazdy wolnobieżne maszyna fabrycznie nowa – rok produkcji minimum 2025 okres gwarancji minimum 24 miesiące naprawy gwarancyjne realizowane w siedzibie zamawiającego dostawa do siedziby zamawiającego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser
LosLOT-0005
TitelDostawa zestawu uprawowo – siewnego
BeschreibungZestaw uprawowo-siewny szerokość robocza zestawu 3m Parametry siewnika siewnik uniwersalny rzędowy nabudowywany pojemność skrzyni nasiennej 1400 – 1700 litrów redlice dwutalerzowe z zewnętrznymi skrobakami, montowane na równoległoboku przegubowym o nacisku maksymalnym minimum 40kg wyposażone w koła kopiująco-dogniatające ze skrobakami centralna regulacja nacisku redlic ilość redlic 24 siewnik wyposażony w zagarniacz aparat wysiewający o napędzie elektrycznym zespół dozujący umożliwiający zmianę ilości nasion w oparciu o mapy aplikacyjne maszyna ma być wyposażona w system ISOBUS zgodny z założeniami rolnictwa 4.0 maszyna ma współpracować z ciągnikiem wyposażonym w system ISOBUS oraz system telematyczny umożliwiający dwukierunkową wymianę danych w czasie rzeczywistym zgodnie założeniami rolnictwa 4.0 ciągnik przeznaczony do współpracy z maszyną wyposażony w system naprowadzania o dokładności RTK pneumatyczne przemieszczanie nasion z aparatu wysiewającego do redlic napęd turbiny siewnika z hydrauliki zewnętrznej ciągnika wyposażony w światła na drogi publiczne wyposażenie umożliwiające wysiew nasion drobnych (gorczyca, rzepak), nasion zbóż oraz nasion grubych (soja, groch) wyposażony w automatyczną kontrolę sekcji minimum jedna sekcja automatyczna kontrola sekcji w oparciu o tzw. wirtualny pas uwroci (pas uwroci obsiewany na końcu pracy) możliwość wyłączenia połowy siewnika z poziomu wyświetlacza (zarówno lewa jak i prawa strona) ścieżki technologiczne minimum 2 x 3 redlice wyposażony w kontrolę przepływu nasion w każdym rzędzie z alarmem zapchania przewodu nasiennego, redlicy i rozdzielacza Parametry brony wirnikowej wyposażona w sprzęg do siewnika z łącznikiem górnym sterowanym hydraulicznie lub siewnik wyposażony w hydrauliczne podnoszenie redlic wyposażona w regulację głębokości pracy sterowaną hydraulicznie z wizualizacją głębokości pracy widoczną z kabiny ciągnika wyposażona w znaczniki składane hydraulicznie (możliwość montażu znaczników na siewniku) zęby brony wirnikowej o długości minimum 300mm z powłoką przedłużającą żywotność lub wykonane z materiału o zwiększonej żywotności wał doprawiający stalowy lub gumowy umożliwiający prace na glebach lekkich i ciężkich o średnicy zewnętrznej minimum 550mm dopasowany do rozstawu rzędów (inny niż Packer) napęd brony od WOM ciągnika na wyposażeniu wał przegubowo-teleskopowy maszyna fabrycznie nowa - rok produkcji minimum 2025 gwarancja minimum 24 miesiące naprawy gwarancyjne realizowane w siedzibie zamawiającego dostawa do siedziby zamawiającego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16160000 Verschiedenes Gärtnergerät