2. Verfahren
Verfahren
Titel: ROCŁ-Projekt 4–Przebudowa Pl.Wolności wraz z przeniesieniem i konserwacją zdroju oraz małą arch. i nasadzeniami oraz budowa zadaszenia wejścia do Muzeum Kanału „Dętka” Oddziału MMŁ
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Placu Wolności wraz z przeniesieniem i konserwacją zdroju oraz małą architekturą i nasadzeniami oraz budowa zadaszenia wejścia do Muzeum Kanału „Dętka” – Oddziału Muzeum Miasta Łodzi. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w projekcie budowlanym.
Interne Kennung: DSR-ZP-III.271.64.2021
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Pl. Wolności wraz z infrastrukturą tech.,przeniesieniem i konserwacją zdroju,małą architekturą i nasadzeniami oraz budowa zadaszenia wejścia do Muzeum Kanału „Dętka”–Oddziału Muzeum Miasta Łodzi. Zakres przedmiotu zamówienia Zad.1 (zamów. podstawowe) Przebudowa Placu Wolności wraz z infrastrukturą tech,przeniesieniem i konserwacją zdroju, małą architekturą i nasadzeniami. Zad.2 (w przyp. skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie Zad.2) Budowa zadaszenia wejścia do Muzeum Kanału „Dętka”–Oddziału Muzeum Miasta Łodzi. Zad.3 (w przyp. skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w zakresie Zad. 3) Budowa fontanny. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Zał.nr 1 do SWZ oraz w projekcie bud. Na podst. art.95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22 §1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. tj.czynności osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia prace ogólnobud,wszelkie prace fiz. związane z wykonywaniem wykopów i nasypów,frezowaniem nawierzchni,wykonywaniem nawierzchni,umocnieniami powierzchniowymi,roboty ziemne,konstrukcyjne oraz instalacyjne w trakcie realizacji zamówienia,prace fiz. związane ze świadczeniem usług pielęgnacji zieleni. Rodzaj czynności związanych z realizacją zamów. oraz sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym Zał.nr8 do SWZ. Na podst. art.96 ust2 pkt2 ustawy Pzp Zamaw. wymaga, aby wśród osób bezpośrednio uczestniczących w wykonaniu zamówienia na czas trwania Robót Budowl.,była zatrudniona minimum 1 osoba bezrobotna zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy zgodnie z ustawą z dnia 20.04.2004 r. o promocji zatrud. i instytucjach rynku pracy lub na podstawie właściwego dokumentu kierującego bezrobotnych do pracodawcy,wystawionego przez organ zajmujący się realizacją zadań z zakresu rynku pracy,określony w analogicznych przepisach państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.Sposób dokument. zatrudnienia tej osoby i uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia zostały określone w opisie przedm. zamów. oraz we wzorze umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji przedmiotowego zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców,których zobowiązany jest wskazać w sekcji D w części II własnego formularza jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). Do oferty należy dołączyć JEDZ Wykonawcy,Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów na zasobach, których Wykonawca polega, (jeżeli dotyczy) w formie określonej w pkt.10 SWZ. NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO WYKONAWCA,którego oferta została najwyżej oceniona,jest zobowiązany do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni,aktualnych na dzień złożenia,podmiotowych środków dowodowych (z uwzględnieniem pkt31 SWZ) tj. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w ośw., o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp (tj. w jednolitym dokumencie JEDZ) w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art.108ust.1pkt 3–6 ustawy Pzp (Zał.nr 6 do SWZ), Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt1,2,4 ustawy Pzp, Informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art.108 ust.2 ustawy Pzp,jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, Ośw. wykonawcy w zakresie art.108 ust.1 pkt5 ustawy Pzp,o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111250 Bodenproben, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen, 45112712 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Gartenanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45453100 Sanierungsarbeiten, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp – Zadanie nr 2 i nr 3 określone w Opisie przedmiotu zamówienia - Załączniku nr 1 do SWZ.