110524-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur und Wartung von Kesseln – Sandblæsning af kedler
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSandblæsning af kedler
BeschreibungOrdregiver udbyder indvendig sandblæsning af kedler på Fjernvarme Fyns produktionssteder. Anskaffelsen er ikke opdelt i delaftaler, hvilket skyldes at Ordregiver vurderer, at der er væsentlige økonomiske fordele ved at udbyde indkøbet som et samlet køb. Det årlige timetal forventes at være på ca. 3.500 timer og estimeres til maximalt 6.265 timer. Som konsekvens er den anslåede værdi for rammeaftalen fastsat til 21.000.000 kr. ekskl. moms, og rammeaftalens maksimale værdi er fastsat til 31.500.000 kr. ekskl. moms. For yderligere detaljer henvises til udbudsmaterialets øvrige bestanddele, herunder Bilag 1 Kravsspecifikation, bilag 2 Tilbudsliste, bilag 5 Evaluering af Bemanding og Organisation, bilag 6 Evaluering af HSE, Bilag 7 Evaluering af Kvalitet.
Interne Kennung391980
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50531100 Reparatur und Wartung von Kesseln
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
LosLOT-0000
Menge3 500 Stunden
Optionen
Beschreibung der Optionen2 x 12 måneders optioner