See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ruda-Huta na lata 2026 -2029
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ruda-Huta, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), przepisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego i jego późniejszymi aktualizacjami oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ruda-Huta.
Vorherige Bekanntmachung: 783402-2025
Interne Kennung: BS-I.271.6.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Ruda-Huta, na których zamieszkują mieszkańcy w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), przepisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego i jego późniejszymi aktualizacjami oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ruda-Huta. 2. Wykonawca na czas realizacji niniejszego zamówienia wyposaży w pojemniki, worki i kontenery nieruchomości położone na terenie Gminy Ruda-Huta, na których zamieszkują mieszkańcy (wg szczegółowego wykazu nieruchomości dostarczonego przez Zamawiającego w dniu podpisania umowy). Na wykazie wskazany będzie adres nieruchomości oraz czy na danej nieruchomości właściciel zadeklarował zagospodarowanie bioodpadów we własnym kompostowniku. 3. Szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości w zakresie: - posiadania wyposażenia umożliwiającego odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz zapewnienia jego odpowiedniego stanu technicznego; - utrzymania odpowiedniego stanu sanitarnego pojazdów do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i urządzeń do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości; - spełnienie wymagań technicznych dotyczących wyposażenia pojazdów; - zapewnienie odpowiedniego usytuowania i wyposażenia bazy magazynowo–transportowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122). 4. Przewidywana maksymalna ilość odpadów szacowana przez Zamawiającego obejmująca okres 4 lat – zakres podstawowy: 2800 Mg. 5. Stosownie do treści art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia dla zakresu podstawowego wynosi 60% wynagrodzenia umownego brutto wskazanego w § 4 ust. 2 pkt 1) Projektu umowy. 6. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 2 do Zaproszenia – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – dalej „SOPZ” oraz Projekcie umowy stanowiący Załącznik nr 3 do Zaproszenia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 2. Przewidywana maksymalna ilość odpadów szacowana przez Zamawiającego obejmująca okres 4 lat objęta prawem opcji: 400 Mg.