110807-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa oprogramowania, licencji i sprzętu do systemów informatycznych SPZOZ w Bielsku Podlaskim
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa oprogramowania, licencji i sprzętu do systemów informatycznych SPZOZ w Bielsku Podlaskim
BeschreibungDostawa oprogramowania, licencji i sprzętu do systemów informatycznych SPZOZ w Bielsku Podlaskim w związku z realizacją Przedsięwzięcia objętego wsparciem ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, Nabór nr KPOD.07.03-IP.10-001/25
Interne KennungZP.261.03.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, stosuje skrócony względem art. 138 ust. 1, termin składania ofert, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Podyktowane jest to koniecznością rozliczenia finansowania, o którym mowa w ogłoszeniu o zamówienie i pkt. 3.2. SWZ, w terminie do 31 maja 2026 r., oraz długością procedury w postępowaniach o udzielenie zamówienia powyżej progów unijnych, określonych na podstawie art. 3 ustawy Pzp. Przy stosowaniu terminów określonych w art. 138 ust. 1, istnieje o wiele większe ryzyko niezrealizowania dostaw, będących przedmiotem niniejszego postępowania, w założonym czasie, co może skutkować brakiem możliwości rozliczenia finansowania w terminie i w konsekwencji – utratą dofinansowania. Zgodnie z motywem 46 "dyrektywy klasycznej" (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE) - "Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać." Zamawiający, z uwagi na problemy kadrowo-organizacyjne i realizację kilku inwestycji dofinansowanych ze środków zewnętrznych jednocześnie, nie jest w stanie uruchamiać poszczególnych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w terminach zgodnych z art. 138 ust. 1 i 4 ustawy Pzp, z zachowaniem realizacji zamówień w terminach wymaganych przez umowę dofinansowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 48624000 Betriebssystemsoftwarepaket für Personalcomputer (PC)
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa pakietów EP (EDM POINT) niezbędnych do integracji posiadanego HIS z platformą P1 w zakresie rejestrowania zdarzeń medycznych i indeksowania EDM (zawierający 300 pakietów po 100 sztuk EP)
BeschreibungDostawa pakietów EP (EDM POINT) niezbędnych do integracji posiadanego HIS z platformą P1 w zakresie rejestrowania zdarzeń medycznych i indeksowania EDM (zawierający 300 pakietów po 100 sztuk EP)
Interne KennungZadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelDostawa licencji i pakietu serwisowego dla posiadanego zintegrowanego systemu HIS KAMSOFT na okres 36 miesięcy
BeschreibungDostawa licencji i pakietu serwisowego dla posiadanego zintegrowanego systemu HIS KAMSOFT na okres 36 miesięcy
Interne KennungZadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZestaw do digitalizacji dokumentacji medycznej składający się ze skanera sieciowego oraz licencji na oprogramowanie do integracji z systemem gabinetowym lub szpitalnym, z wsparciem na 36 miesięcy
BeschreibungZestaw do digitalizacji dokumentacji medycznej składający się ze skanera sieciowego oraz licencji na oprogramowanie do integracji z systemem gabinetowym lub szpitalnym, z wsparciem na 36 miesięcy
Interne KennungZadanie nr 3
LosLOT-0004
TitelDostawa subskrypcji (licencji) ochrony skrzynek pocztowych z wdrożeniem, konfiguracją i asystą na okres 36 miesięcy
BeschreibungDostawa subskrypcji (licencji) ochrony skrzynek pocztowych z wdrożeniem, konfiguracją i asystą na okres 36 miesięcy
Interne KennungZadanie nr 4