See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa pojazdów osobowych oznakowanych i nieoznakowanych, furgonów nieoznakowanych i lawety dla KWP w Łodzi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pojazdów osobowych oznakowanych i nieoznakowanych, furgonów nieoznakowanych i lawety dla KWP w Łodzi. 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (art. 139 ust. 1 uPzp). 3. W związku z zastosowaniem procedury z art. 139 ust. 1, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Na podstawie art. 257 pkt. 1 uPzp Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania.
Vorherige Bekanntmachung: 726026-2025
Interne Kennung: FZ-2380/84/25/ET
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i wydatkowania środków do końca roku budżetowego
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1 - Dostawa 15 pojazdów osobowych nieoznakowanych segmentu C typu kombi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 15 pojazdów osobowych nieoznakowanych segmentu C typu kombi. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Pojazdy muszą fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednego zadania tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 4. Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.), rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz spełniające wymagania ustawy Systemy homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2.1 - 2.7 do SWZ – Specyfikacji technicznej. 6. O dokładnej ilości rodzaju poszczególnych radiotelefonów Zamawiający poinformuje Wykonawcę na etapie podpisania umowy. 7. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 8. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 w terminie do 30 grudnia 2025 z uwagi na konieczność rozliczenia środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. 9. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 10. Na etapie składania ofert Zamawiający wymaga wyciągu ze świadectwa zgodności WE dla oferowanego pojazdu 11. Zamawiający wymaga przedstawienia folderów oraz oficjalnych katalogów producenta/ importera pojazdu sporządzonych w języku polskim. Dokumenty te muszą potwierdzać spełnienie wymagań określonych w punkcie 1.4 Specyfikacji technicznej dla pojazdu. Dane te winny być wyróżnione w sposób przejrzysty i czytelny dla Zamawiającego. 12. W przypadku braku wymaganych danych w oficjalnych katalogach lub konfiguratorach Zamawiający dopuszcza oświadczenie własne producenta pojazdu lub Wykonawcy. 13. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: 1) 36 miesiące na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 2) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, 3) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, 4) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) 60 miesięcy na uprzywilejowanie pojazdu, 6) 36 miesięcy na oznakowanie 7) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej. 14. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale 15. Szczegółowe warunki realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: część 2 - Dostawa 5 pojazdów osobowych oznakowanych segmentu C typu kombi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 pojazdów osobowych oznakowanych segmentu C typu kombi 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Pojazdy muszą fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednego zadania tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 4. Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.), rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz spełniające wymagania ustawy Systemy homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2.1 - 2.7 do SWZ – Specyfikacji technicznej. 6. Dla części 2 zamawiający przewiduje wyposażenie dwóch pojazdów w radiotelefony pracujące w systemie łączności TETRA TEA2, pozostałe trzy pojazdy dla tego zadania mają być wyposażone w radiotelefony pracujące w systemie DMR. 7. O dokładnej ilości rodzaju poszczególnych radiotelefonów Zamawiający poinformuje Wykonawcę na etapie podpisania umowy. 8. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 9. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 w terminie do 30 grudnia 2025 z uwagi na konieczność rozliczenia środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. 10. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 11. Na etapie składania ofert Zamawiający wymaga wyciągu ze świadectwa zgodności WE dla oferowanego pojazdu 12. Zamawiający wymaga przedstawienia folderów oraz oficjalnych katalogów producenta/ importera pojazdu sporządzonych w języku polskim. Dokumenty te muszą potwierdzać spełnienie wymagań określonych w punkcie 1.4 Specyfikacji technicznej dla pojazdu. Dane te winny być wyróżnione w sposób przejrzysty i czytelny dla Zamawiającego. 13. W przypadku braku wymaganych danych w oficjalnych katalogach lub konfiguratorach Zamawiający dopuszcza oświadczenie własne producenta pojazdu lub Wykonawcy. 14. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: 1) 36 miesiące na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 2) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, 3) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, 4) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) 60 miesięcy na uprzywilejowanie pojazdu, 6) 36 miesięcy na oznakowanie 7) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej. 15. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale 16. Szczegółowe warunki realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: część 3 - Dostawa 15 pojazdów osobowych nieoznakowanych typu SUV
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 15 pojazdów osobowych nieoznakowanych typu SUV 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Pojazdy muszą fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednego zadania tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 4. Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.), rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz spełniające wymagania ustawy Systemy homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2.1 - 2.7 do SWZ – Specyfikacji technicznej. 6. O dokładnej ilości rodzaju poszczególnych radiotelefonów Zamawiający poinformuje Wykonawcę na etapie podpisania umowy. 7. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 8. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 w terminie do 30 grudnia 2025 z uwagi na konieczność rozliczenia środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. 9. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 10. Na etapie składania ofert Zamawiający wymaga wyciągu ze świadectwa zgodności WE dla oferowanego pojazdu 11. Zamawiający wymaga przedstawienia folderów oraz oficjalnych katalogów producenta/ importera pojazdu sporządzonych w języku polskim. Dokumenty te muszą potwierdzać spełnienie wymagań określonych w punkcie 1.4 Specyfikacji technicznej dla pojazdu. Dane te winny być wyróżnione w sposób przejrzysty i czytelny dla Zamawiającego. 12. W przypadku braku wymaganych danych w oficjalnych katalogach lub konfiguratorach Zamawiający dopuszcza oświadczenie własne producenta pojazdu lub Wykonawcy. 13. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: 1) 36 miesiące na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 2) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, 3) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, 4) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) 60 miesięcy na uprzywilejowanie pojazdu, 6) 36 miesięcy na oznakowanie 7) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej. 14. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale 15. Szczegółowe warunki realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: część 4 - Dostawa 25 pojazdów osobowych oznakowanych typu SUV
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 25 pojazdów osobowych oznakowanych typu SUV 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Pojazdy muszą fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednego zadania tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 4. Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.), rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz spełniające wymagania ustawy Systemy homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2.1 - 2.7 do SWZ – Specyfikacji technicznej. 6. Dla części 4 zamawiający przewiduje wyposażenie 10 pojazdów w radiotelefony pracujących w systemie łączności TETRA TEA2, pozostałe 15 z radiotelefonami pracującymi w systemie DMR. 7. O dokładnej ilości rodzaju poszczególnych radiotelefonów Zamawiający poinformuje Wykonawcę na etapie podpisania umowy. 8. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 9. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 w terminie do 30 grudnia 2025 z uwagi na konieczność rozliczenia środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. 10. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 11. Na etapie składania ofert Zamawiający wymaga wyciągu ze świadectwa zgodności WE dla oferowanego pojazdu 12. Zamawiający wymaga przedstawienia folderów oraz oficjalnych katalogów producenta/ importera pojazdu sporządzonych w języku polskim. Dokumenty te muszą potwierdzać spełnienie wymagań określonych w punkcie 1.4 Specyfikacji technicznej dla pojazdu. Dane te winny być wyróżnione w sposób przejrzysty i czytelny dla Zamawiającego. 13. W przypadku braku wymaganych danych w oficjalnych katalogach lub konfiguratorach Zamawiający dopuszcza oświadczenie własne producenta pojazdu lub Wykonawcy. 14. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: 1) 36 miesiące na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 2) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, 3) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, 4) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) 60 miesięcy na uprzywilejowanie pojazdu, 6) 36 miesięcy na oznakowanie 7) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej. 15. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale 16. Szczegółowe warunki realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: część 5 - Dostawa 9 pojazdów nieoznakowanych typu furgon - dziewięcioosobowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 9 pojazdów nieoznakowanych typu furgon - dziewięcioosobowych 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Pojazdy muszą fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednego zadania tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 4. Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.), rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz spełniające wymagania ustawy Systemy homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2.1 - 2.7 do SWZ – Specyfikacji technicznej. 6. O dokładnej ilości rodzaju poszczególnych radiotelefonów Zamawiający poinformuje Wykonawcę na etapie podpisania umowy. 7. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 8. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 w terminie do 30 grudnia 2025 z uwagi na konieczność rozliczenia środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. 9. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 10. Na etapie składania ofert Zamawiający wymaga wyciągu ze świadectwa zgodności WE dla oferowanego pojazdu 11. Zamawiający wymaga przedstawienia folderów oraz oficjalnych katalogów producenta/ importera pojazdu sporządzonych w języku polskim. Dokumenty te muszą potwierdzać spełnienie wymagań określonych w punkcie 1.4 Specyfikacji technicznej dla pojazdu. Dane te winny być wyróżnione w sposób przejrzysty i czytelny dla Zamawiającego. 12. W przypadku braku wymaganych danych w oficjalnych katalogach lub konfiguratorach Zamawiający dopuszcza oświadczenie własne producenta pojazdu lub Wykonawcy. 13. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: 1) 36 miesiące na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 2) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, 3) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, 4) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) 60 miesięcy na uprzywilejowanie pojazdu, 6) 36 miesięcy na oznakowanie 7) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej. 14. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale 15. Szczegółowe warunki realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: część 6 - Dostawa 1 pojazdu nieoznakowanego typu furgon - siedmioosobowy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 pojazdu nieoznakowanego typu furgon - siedmioosobowy 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Pojazdy muszą fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednego zadania tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 4. Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.), rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz spełniające wymagania ustawy Systemy homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2.1 - 2.7 do SWZ – Specyfikacji technicznej. 6. O dokładnej ilości rodzaju poszczególnych radiotelefonów Zamawiający poinformuje Wykonawcę na etapie podpisania umowy. 7. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 8. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 w terminie do 30 grudnia 2025 z uwagi na konieczność rozliczenia środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. 9. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 10. Na etapie składania ofert Zamawiający wymaga wyciągu ze świadectwa zgodności WE dla oferowanego pojazdu 11. Zamawiający wymaga przedstawienia folderów oraz oficjalnych katalogów producenta/ importera pojazdu sporządzonych w języku polskim. Dokumenty te muszą potwierdzać spełnienie wymagań określonych w punkcie 1.4 Specyfikacji technicznej dla pojazdu. Dane te winny być wyróżnione w sposób przejrzysty i czytelny dla Zamawiającego. 12. W przypadku braku wymaganych danych w oficjalnych katalogach lub konfiguratorach Zamawiający dopuszcza oświadczenie własne producenta pojazdu lub Wykonawcy. 13. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: 1) 36 miesiące na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 2) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, 3) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, 4) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) 60 miesięcy na uprzywilejowanie pojazdu, 6) 36 miesięcy na oznakowanie 7) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej. 14. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale 15. Szczegółowe warunki realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Los: LOT-0007
Titel: część 7 - Dostawa lawety
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa lawety. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Pojazdy muszą fabrycznie nowe, wyprodukowane w roku 2025 roku, model aktualnie wytwarzany przez producenta, w ramach jednego zadania tego samego modelu, wersji, wariantu i wyposażenia, dopuszczone do obrotu, wolne od wad technicznych i prawnych. 4. Pojazdy muszą spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.), rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy oraz spełniające wymagania ustawy Systemy homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach nr 2.1 - 2.7 do SWZ – Specyfikacji technicznej. 6. O dokładnej ilości rodzaju poszczególnych radiotelefonów Zamawiający poinformuje Wykonawcę na etapie podpisania umowy. 7. Wykonawca zapewni serwis Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów na terenie miasta Łodzi. 8. Dostawa samochodów nastąpi do siedziby Wydziału Transportu w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 w terminie do 30 grudnia 2025 z uwagi na konieczność rozliczenia środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. 9. Koszty transportu i dostawy ponosi Wykonawca. 10. Na etapie składania ofert Zamawiający wymaga wyciągu ze świadectwa zgodności WE dla oferowanego pojazdu 11. Zamawiający wymaga przedstawienia folderów oraz oficjalnych katalogów producenta/ importera pojazdu sporządzonych w języku polskim. Dokumenty te muszą potwierdzać spełnienie wymagań określonych w punkcie 1.4 Specyfikacji technicznej dla pojazdu. Dane te winny być wyróżnione w sposób przejrzysty i czytelny dla Zamawiającego. 12. W przypadku braku wymaganych danych w oficjalnych katalogach lub konfiguratorach Zamawiający dopuszcza oświadczenie własne producenta pojazdu lub Wykonawcy. 13. Na dostarczone pojazdy Wykonawca zobowiązany będzie udzielić minimalnej gwarancji bez limitu przebiegu kilometrów wynoszącej odpowiednio dla części, której dotyczy: 1) 36 miesiące na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 2) 36 miesięcy na powłokę lakierniczą, 3) 60 miesięcy na perforację elementów nadwozia, 4) 36 miesięcy na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, 5) 60 miesięcy na uprzywilejowanie pojazdu, 6) 36 miesięcy na oznakowanie 7) 36 miesięcy na radiotelefon i instalację łączności radiowej. 14. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale 15. Szczegółowe warunki realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.