2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wzmocnienie potencjału jednostek straży pożarnej w gminie Biała Piska
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej oraz zakup wraz z dostawą sprzętu, wyposażenia, umundurowania oraz sprzętu ratownictwa wodnego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej i w Skarżynie oraz dodatkowego wyposażenia pojazdu ratowniczo – gaśniczego. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części, co oznacza, że Wykonawcy mogą składać oferty na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia, zgodnie z własnymi możliwościami organizacyjnymi i technicznymi. Każda część będzie oceniana odrębnie, a umowa zostanie zawarta z Wykonawcą, którego oferta okaże się najkorzystniejsza w danej części. Podział na części i ich szczegółowy opis i wymagania zostały określone w OPZ stanowiącym Załącznik nr 1.1 -1.5 do SWZ. Zamówienie zostało podzielone na następujące części: • Część 1 – Zakup i dostawa nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej • Część 2 – Zakup i dostawa wyposażenia i sprzętu ratowniczego • Część 3 – Zakup i dostawa specjalistycznych ubrań i wyposażenia osobistego • Część 4 – Zakup i dostawa sprzętu ratownictwa wodnego • Część 5 – Zakup i dostawa dodatkowego wyposażenia pojazdu ratowniczo - gaśniczego. 3. Sprzęt jeżeli jest dla niego wymagane świadectwo dopuszczenia, musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143, poz. 1002, ze zmianami). Potwierdzeniem spełnienia ww. wymagań będzie przedłożenie świadectw dopuszczenia najpóźniej w dniu odbioru. 4. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu przedmiot zamówienia w miejsce wskazane przez Zamawiającego, po wcześniejszym powiadomieniu telefonicznym lub e-mailowym najpóźniej jeden dzień przed realizacją przedmiotu umowy.5. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny tj. posiadający wszelkie akcesoria, przewody, kable niezbędne do ich użytkowania. Zaoferowany sprzęt musi być gotowy do użytkowania bez dodatkowych zakupów. Musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta, zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych. Cały asortyment składający się na przedmiot zamówienia powinien być nowy, nie noszący śladów uszkodzeń zewnętrznych i uprzedniego używania. 6. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest w ramach projektu „Wzmacnianie potencjału jednostek straży pożarnej w gminie Biała Piska” w ramach Priorytetu FEWM.02 Środowisko Działania 02.07 Adaptacja do zmian klimatu Schemat A (typ projektu 3) programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 7. Rozwiązania równoważne. Zamawiający informuje, że wskazane w opisie przedmiotu zamówienia: typy i symbole materiałów lub urządzeń oraz ewentualne nazwy ich producentów zostały określone w celu sprecyzowania parametrów i warunków techniczno-użytkowych przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku, gdy w SWZ zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w SWZ. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Niewykazanie materiałów lub urządzeń równoważnych traktowane będzie, jako deklaracja dostarczenia materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia. (Należy załączyć dokument/dokumenty potwierdzające, że oferta równoważna spełnia żądane parametry). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów, zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty. Użycie w SWZ wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem, że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego dostawy spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Interne Kennung: Or.ZP.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 35112000 Rettungs- und Notfallausrüstung, 18410000 Spezialkleidung, 35812300 Kampfausrüstung, 18830000 Sicherheitsschuhe, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Zakup i dostawa nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej .
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1.1 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 – Zakup i dostawa wyposażenia i sprzętu ratowniczego
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1.2 do SWZ.
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35112000 Rettungs- und Notfallausrüstung
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 – Zakup i dostawa specjalistycznych ubrań i wyposażenia osobistego
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1.3 do SWZ.
Haupteinstufung (cpv): 18410000 Spezialkleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35812300 Kampfausrüstung, 18830000 Sicherheitsschuhe, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 – Zakup i dostawa sprzętu ratownictwa wodnego
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1.4 do SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 – Zakup i dostawa dodatkowego wyposażenia pojazdu ratowniczo - gaśniczego
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1.5 do SWZ.