2. Verfahren
Verfahren
Titel: BUDOWA INSTALACJI KOGENERACJI GAZOWEJ NA TERENIE CIEPŁOWNI SIEMIANOWICE CZ. I
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia na Generalnego Wykonawcę obejmuje: a) Zrealizowanie przedsięwzięcia polegającego na budowie w formule „zaprojektuj i wybuduj” Obiektu energetycznego składającego się z czterech Agregatów Kogeneracyjnych oraz instalacji i urządzeń pomocniczych zlokalizowanych w nowym budynku. Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w Siemianowicach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 14. Zamawiający dysponuje kompletem prawomocnych decyzji administracyjnych koniecznych dla realizacji inwestycji, tj.: decyzja o pozwoleniu na budowę jak i decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, przy czym mają one charakter poglądowy – Wykonawca może je adaptować na potrzeby realizacji Inwestycji. Nowy układ technologiczny ma za zadanie w przyszłości po kolejnej rozbudowie instalacji zastąpić istniejącą ciepłownię opalaną węglem kamiennym, składającą się z dwóch kotłów wodnych typu WR-25 oraz WWCW. Istotny w tym temacie jest fakt, że podczas budowy, istniejące źródła ciepła będą eksploatowane. W chwili obecnej Inwestor nie może określić daty wyłączenia i likwidacji kotłów węglowych. Obecne postępowanie, zabudowa czterech silników kogeneracyjnych, jest określana jako pierwszy etap Inwestycji mającej na celu eliminacje źródeł węglowych na rzecz wysokosprawnej kogeneracji gazowej i stworzenie efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego. b) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: • opracowanie Dokumentacji Projektowej, a w tym w szczególności opracowanie wielobranżowego Projektu Koncepcyjnego, wielobranżowego Projektu Technicznego, wielobranżowego Projektu Wykonawczego obejmujących w szczególności: zagospo-darowanie terenu, branżę konstrukcyjną, budowlaną, technologię, branże sanitarną, elektryczną, układ AKPiA dla instalacji produkcji ciepła i współpracy z układami nadrzędnymi, • opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót opisującej w szczególności wymagania, jakie muszą spełnić poszczególne roboty budowlane, technologię wykonania, stosowane materiały i ich parametry, sposób oraz kryteria odbioru robót, • opracowanie Harmonogramu Rzeczowo - Finansowego realizacji Inwestycji z uwzględnieniem współpracy z istniejącym źródłem ciepła, w oparciu o załącznik nr 11, • wykonanie niezbędnych demontaży i rozbiórek, • adaptację istniejącego budynku na potrzeby zabudowy nowej instalacji, • budowę budynku głównego kogeneracyjnego, • budowę budynku łącznika i magazynu oleju, • budowę akumulatorów ciepła, • budowę chłodnic wentylatorowych, • budowę ekranu akustycznego, • dostawę i montaż urządzeń i elementów wchodzących w skład obiektu wraz z wykonaniem kompletnych, współpracujących instalacji, kompletem robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowaną Dokumentację Projektową wraz z czynnościami rozruchowymi oraz prawidłowym uruchomieniem, • opracowanie Dokumentacji Powykonawczej, • wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej, • uzyskanie Pozwolenia na Użytkowanie, • oddanie gotowego do użytkowania obiektu wraz z Dokumentacją Powykonawczą i ruchową, • zrealizowanie usług Serwisu.
Vorherige Bekanntmachung: 781734-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45223200 Bauliche Anlagen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45232221 Umspann-Unterstation, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45251240 Bau von Deponiegas-Stromerzeugungsanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 31170000 Transformatoren, 31121200 Stromerzeugungsaggregate mit Fremdzündungsmotoren, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45255800 Bau von Gaserzeugungsanlagen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45231110 Rohrverlegearbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia na Generalnego Wykonawcę obejmuje: a) Zrealizowanie przedsięwzięcia polegającego na budowie w formule „zaprojektuj i wybuduj” Obiektu energetycznego składającego się z czterech Agregatów Kogeneracyjnych oraz instalacji i urządzeń pomocniczych zlokalizowanych w nowym budynku. Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w Siemianowicach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 14. Zamawiający dysponuje kompletem prawomocnych decyzji administracyjnych koniecznych dla realizacji inwestycji, tj.: decyzja o pozwoleniu na budowę jak i decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, przy czym mają one charakter poglądowy – Wykonawca może je adaptować na potrzeby realizacji Inwestycji. Nowy układ technologiczny ma za zadanie w przyszłości po kolejnej rozbudowie instalacji zastąpić istniejącą ciepłownię opalaną węglem kamiennym, składającą się z dwóch kotłów wodnych typu WR-25 oraz WWCW. Istotny w tym temacie jest fakt, że podczas budowy, istniejące źródła ciepła będą eksploatowane. W chwili obecnej Inwestor nie może określić daty wyłączenia i likwidacji kotłów węglowych. Obecne postępowanie, zabudowa czterech silników kogeneracyjnych, jest określana jako pierwszy etap Inwestycji mającej na celu eliminacje źródeł węglowych na rzecz wysokosprawnej kogeneracji gazowej i stworzenie efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego. b) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: • opracowanie Dokumentacji Projektowej, a w tym w szczególności opracowanie wielobranżowego Projektu Koncepcyjnego, wielobranżowego Projektu Technicznego, wielobranżowego Projektu Wykonawczego obejmujących w szczególności: zagospo-darowanie terenu, branżę konstrukcyjną, budowlaną, technologię, branże sanitarną, elektryczną, układ AKPiA dla instalacji produkcji ciepła i współpracy z układami nadrzędnymi, • opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót opisującej w szczególności wymagania, jakie muszą spełnić poszczególne roboty budowlane, technologię wykonania, stosowane materiały i ich parametry, sposób oraz kryteria odbioru robót, • opracowanie Harmonogramu Rzeczowo - Finansowego realizacji Inwestycji z uwzględnieniem współpracy z istniejącym źródłem ciepła, w oparciu o załącznik nr 11, • wykonanie niezbędnych demontaży i rozbiórek, • adaptację istniejącego budynku na potrzeby zabudowy nowej instalacji, • budowę budynku głównego kogeneracyjnego, • budowę budynku łącznika i magazynu oleju, • budowę akumulatorów ciepła, • budowę chłodnic wentylatorowych, • budowę ekranu akustycznego, • dostawę i montaż urządzeń i elementów wchodzących w skład obiektu wraz z wykonaniem kompletnych, współpracujących instalacji, kompletem robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowaną Dokumentację Projektową wraz z czynnościami rozruchowymi oraz prawidłowym uruchomieniem, • opracowanie Dokumentacji Powykonawczej, • wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej, • uzyskanie Pozwolenia na Użytkowanie, • oddanie gotowego do użytkowania obiektu wraz z Dokumentacją Powykonawczą i ruchową, • zrealizowanie usług Serwisu.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45223200 Bauliche Anlagen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45232221 Umspann-Unterstation, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45251240 Bau von Deponiegas-Stromerzeugungsanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45351000 Maschinentechnische Installationsarbeiten, 31170000 Transformatoren, 31121200 Stromerzeugungsaggregate mit Fremdzündungsmotoren, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45255800 Bau von Gaserzeugungsanlagen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45231110 Rohrverlegearbeiten