See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbuddet vedrører levering af ydelserne leje og vask af linned
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af ydelserne leje og vask af linned
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Levering af ydelserne leje og vask af linned
Beschreibung: Levering af ydelserne leje og vask af linned
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har ret til at forlænge kontraktperioden 2 gange, hver gang med op til 12 måneder eller 1 gange 24 måneder