111793-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Informationssysteme – Dostawa wraz z wdrożeniem i szkoleniami systemu klasy RIS/PACS/VNA, rozwiązań umożliwiających spełnienie filarów programu KPO D1.1.2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wraz z wdrożeniem i szkoleniami systemu klasy RIS/PACS/VNA, rozwiązań umożliwiających spełnienie filarów programu KPO D1.1.2
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem i szkoleniami systemu klasy RIS/PACS/VNA, rozwiązań umożliwiających spełnienie poniższych filarów programu KPO D1.1.2 w kontekście Diagnostyki obrazowej, obejmująca swoim zakresem poniższe, realizowane łącznie, zadania: a) Zadanie nr 1. „INTEGRACJA I ROZBUDOWA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH ŚWIADCZENIODAWCY" w zakresie: Zakup lub rozbudowa lub integracja systemów dziedzinowych i peryferyjnych świadczeniodawcy np. RIS, PACKS, EHR z HIS"; b) Zadanie nr 2. „DZIAŁANIA ZWIĘKSZAJĄCE POZIOM CYBERBEZPIECZEŃSTWA SZPITALA" w zakresie systemu kopii zapasowych c) Zadanie nr 3. „WDROŻENIE ROZWIĄZAŃ AI” i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych w zakresie: integracja i wymiana danych z opracowaną przez Centrum e-Zdrowia platformą usług inteligentnych (PUI) w zakresie AI, wspomagających proces podejmowania decyzji diagnostyczno - leczniczych przez lekarza
Interne KennungEZ/981/EI/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 ust. 4 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72317000 Datenspeicherung, 72317000 Datenspeicherung, 80500000 Ausbildung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wdrożeniem i szkoleniami systemu klasy RIS/PACS/VNA, rozwiązań umożliwiających spełnienie poniższych filarów programu KPO D1.1.2 w kontekście Diagnostyki obrazowej, obejmująca swoim zakresem poniższe, realizowane łącznie, zadania: a) Zadanie nr 1. „INTEGRACJA I ROZBUDOWA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH ŚWIADCZENIODAWCY" w zakresie: Zakup lub rozbudowa lub integracja systemów dziedzinowych i peryferyjnych świadczeniodawcy np. RIS, PACKS, EHR z HIS"; b) Zadanie nr 2. „DZIAŁANIA ZWIĘKSZAJĄCE POZIOM CYBERBEZPIECZEŃSTWA SZPITALA" w zakresie systemu kopii zapasowych c) Zadanie nr 3. „WDROŻENIE ROZWIĄZAŃ AI” i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych w zakresie: integracja i wymiana danych z opracowaną przez Centrum e-Zdrowia platformą usług inteligentnych (PUI) w zakresie AI, wspomagających proces podejmowania decyzji diagnostyczno - leczniczych przez lekarza 2) Zakres udzielanego zamówienia obejmuje: a) zakup systemu RIS/PACS/VNA, b) wdrożenie, konfiguracja, migracja danych, c) integracja HL7 z systemami zewnętrznymi HIS Asseco AMMS/EDM ADMX, d) integracja z platformą PUI, e) kopie zapasowe, aktualizacje, f) Konfiguracja systemu w zakresie podłączenia aparatów diagnostycznych, stacji opisowych, duplikatorów, serwerów aplikacyjnych, w tym ustawienia połączenia do serwera PACS i serwera Modality Worklist (nie obejmuje kosztów po stronie producentów aparatów/serwisów jeśli możliwości konfiguracyjne aparatów są ograniczone hasłami administracyjnymi), g) szkolenia. 3) Wymogi funkcjonalne i techniczne: a) zgodność z aktualnymi przepisami prawa (w tym interoperacyjność z PUI – Platformą Usług Informatycznych, RODO), b) wsparcie dla standardów DICOM, HL7/FHIR, c) integracja z HIS/RIS oraz platformami wymiany danych. 4) Informacje dodatkowe: a) szacunkowa ilość przechowywanych badań – obecnie ~100TB, przyrost 15 % w każdym kolejnym roku b) Liczba badań obrazowych rocznie: w roku 2024 ok 130 tyś. c) Istniejące systemy: HIS: amms Asseco, RIS i PACS – Allerad Pixel Technology d) Zakładany przyrost roczny: 15% e) Zakładany czasowy dostęp do badań w przestrzeni szybkiej (cache): 12 miesięcy f) Używany podpis elektroniczny: min. zus pue g) Obsługa medycyny nuklearnej h) Model wdrożenia (hybrydowy) 5) Warunki finansowe: a) Zamawiający wymaga kosztorysu z rozbiciem na etapy i komponenty, b) Zamawiający wymaga wskazania elementów kwalifikowalnych w ramach KPO, 6) Gwarancja, rękojmia i wsparcie techniczne: a) Zamawiający wymaga 36 miesięcznej gwarancji oraz wsparcia technicznego 24h/7, wraz z nadzorem autorskim, dla oferowanego oprogramowania. b) Wymagany okres rękojmi – nie krótszy, niż 36 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. 7) Oferta winna uwzględniać: a) Koszty licencji, b) Koszty wdrożenia, migracji danych, testów i szkoleń, c) Wsparcie techniczne, serwis, utrzymanie, d) Wymogi interoperacyjności (DICOM, HL7, FHIR, IHE),
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 80500000 Ausbildung, 72317000 Datenspeicherung