111851-2025 - Planung
Dänemark – Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit – Udbud af vikarydelser til kantine og rengøring
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af vikarydelser til kantine og rengøring
Beschreibung: Ejendomsstyrelsen forventer at skulle indgå en ny rammeaftale om vikarydelser til kantine og rengøring til Ejendomsstyrelsens etablissementer. Med hensigten om at skabe det bedst mulige fundament for en hensigtsmæssig og effektiv konkurrenceudsættelse af Ejendomsstyrelsens vikarydelser til kantine og rengøring gennemføres en markedsdialog. Markedsdialogen skal belyse, hvordan opbygningen af en sådan rammeaftalestruktur på bedst mulig vis understøtter Ejendomsstyrelsens behov. Markedsdialogen afvikles som udgangspunkt skriftligt, hvis der skulle opstå behov for at gennemføre opfølgende møder, forventes de afholdt via teams. Hvis de modtagne tilbagemeldinger fordrer afholdelse af opfølgende møder, vil Ejendomsstyrelsen naturligvis informere de deltagende virksomheder herom. Formålet med markedsdialogen er at identificere potentielle leverandører og opnå indsigt i deres vikarydelser, leverancemetoder og strukturer til opgaveløsning, så udbudsforretningen kan tilpasses markedets kapaciteter og samtidig minimere identificerede risici. Ejendomsstyrelsen opfordrer interesserede leverandører til at indsende et svar på spørgeskemaet offentliggjort på Ethics via link i denne bekendtgørelse. Interesserede leverandører kan også vedlægge beskrivelser af deres vikarydelser og give oplysninger om virksomhedens referencer, inklusive lignende kunder. Alle oplysninger og dokumenter skal indsendes på dansk. Interessetilkendegivelser inklusive svar på spørgeskemaet skal modtages senest den 3. marts 2025, kl. 12.00. Markedsdialogen skal give Ejendomsstyrelsen en bredere viden om markedet som grundlag for udarbejdelsen af kravspecifikationen for den kommende anskaffelse. Vedlagt forhåndsmeddelelsen kan interesserede leverandører finde invitationen til markedsundersøgelsen, hvori spørgsmålene, som ønskes besvaret, fremgår.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 55510000 Dienstleistungen von Kantinen, 79610000 Stellenvermittlung, 79620000 Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte, 90910000 Reinigungsdienste