See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia został sporządzony w Załączniku Nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej również: „OPZ”). Załącznikiem do OPZ i jego integralną częścią, są: 1. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego - punkt tymczasowego magazynowania odpadów (stacja przeładunkowa odpadów) - Luboń dz. nr 49/4, rejon ul. Chemików, powiat poznański, 2. Instrukcja BHP Transportu wewnętrznego na terenie Punktu Przeładunkowego i Kompostowni, oraz punkcie selektywnej zbiórki odpadów Tarnowskiej Gospodarki Komunalnej Sp. zoo, 3. Skrócona instrukcja bhp transportu wewnętrznego i pracy na terenie punktu przeładunkowego, kompostowni i punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Tarnowskiej Gospodarce Komunalnej TP-KOM sp. z o.o. Wykonawcy przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zobowiązani są do stosowania się do powyższych instrukcji.
Vorherige Bekanntmachung: 786444-2025
Interne Kennung: 8/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w rozumieniu art. 132 P.z.p., przy zastosowaniu procedury, o której mowa w art. 139 P.z.p. (tzw. procedura odwrócona). 2. Z Postępowania wykluczony zostanie Wykonawca, wobec którego zachodzi którakolwiek z przesłanek wyrażonych w art. 108 ust. 1 Pzp. 3. Dodatkowo na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.). 4. art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. W związku z powyższym Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawcę, w stosunku, do którego zajdzie podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia został sporządzony w Załączniku Nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej również: „OPZ”). Załącznikiem do OPZ i jego integralną częścią, są: 1. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego - punkt tymczasowego magazynowania odpadów (stacja przeładunkowa odpadów) - Luboń dz. nr 49/4, rejon ul. Chemików, powiat poznański, 2. Instrukcja BHP Transportu wewnętrznego na terenie Punktu Przeładunkowego i Kompostowni, oraz punkcie selektywnej zbiórki odpadów Tarnowskiej Gospodarki Komunalnej Sp. zoo, 3. Skrócona instrukcja bhp transportu wewnętrznego i pracy na terenie punktu przeładunkowego, kompostowni i punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Tarnowskiej Gospodarce Komunalnej TP-KOM sp. z o.o. 4. Zamawiający gwarantuje, że łączna wielkość strumienia odpadu nie będzie mniejsza niż 8 100,00 Mg. Zakres podstawowy zamówienia, w rozumieniu określonym w zdaniu poprzednim, stanowi zakres gwarantowany, przy zastrzeżeniu, że osiągnięcie limitu minimalnego może nastąpić również poprzez skorzystanie z uprawnienia do rozszerzenia zakresu podstawowego o zakres opcyjny. Wykonawca musi mieć zdolność do zapewnienia przyjęcia i przetworzenia maksymalnej wielkości strumienia odpadów wskazanego w ust. 1, tj. 10 400,00 Mg.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający w oparciu o art. 214 ust. 1 pkt 7 P.z.p., przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, w szczególności: 1) usługi zagospodarowania odpadów komunalnych w większej ilości niż przewidziana w Rozdziale IV ust. 1 OPZ jako maksymalna (dla poszczególnych Zamawiających, jak i łącznie), 2) usługi zagospodarowania odpadów komunalnych; 2. Zamówienie, o którym mowa w ust. 1, może zostać udzielone: 1) na analogicznych warunkach jak ustanowione dla zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem różnic wynikających ze specyfiki przedmiotu zamówienia podobnego, w tym w zakresie warunków finansowych realizacji zamówienia podobnego. Zamówienie podobne zostanie udzielone po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem może być m.in. wysokość wynagrodzenia Wykonawcy tytułem świadczenia usług podobnych, 2) jednokrotnie lub kilkukrotnie, 3) do maksymalnej wartości 20% wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, pierwotnie wskazanego w zawartej umowie (wynagrodzenia maksymalnego dla poszczególnych Zamawiających) i do szacowanej ilości pierwotnego przedmiotu zamówienia. 3. Zamówienie, o którym mowa w ust. 1 może zostać udzielone niezależnie przez każdego z Zamawiających, jak i łącznie przez kilku lub wszystkich Zamawiających. W tym zakresie każdy z Zamawiających może przeprowadzić indywidualną procedurę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 4. Udzielenie zamówienia, o którym mowa powyżej będzie możliwe pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe, a dotychczasowy Wykonawca realizował zamówienie podstawowe z należytą starannością. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa opcji.