See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Herlev Kommune - indkøb af forsikringer
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikringAll risks, kunstforsikringKommunal bestyrelsesansvarsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 262647240
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Herlev Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikringAll risks, kunstforsikringKommunal bestyrelsesansvarsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Interne Kennung: 262649993-1
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung: 262650009-2
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Interne Kennung: 262650122-3
Los: LOT-0004
Titel: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung: 262650231-4
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Interne Kennung: 262650264-5
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring
Interne Kennung: 262650366-6
Los: LOT-0007
Titel: All risks, kunstforsikring
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risks, kunstforsikring
Interne Kennung: 262650412-7
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0008
Titel: Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Interne Kennung: 262650453-8
Haupteinstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0009
Titel: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Beschreibung: Herlev Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Interne Kennung: 262650509-9
Haupteinstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen