2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa drogi powiatowej nr 2559W Zamość Gostery-gr. województwa (Głębocz).
Beschreibung: Zamówienie obejmuje: Budowa drogi powiatowej od km 0+995 do km 2+550 wraz z rozbudową drogi powiatowej nr 2559W Zamość Gostery-gr. województwa (Głębocz) od km 4+306 do km 4+592 oraz od km 1+562,98 do km 4+600,00. (od km 0+995 do km 2+550 i od km 4+306 do km 4+592) 1) BRANŻA DROGOWA - roboty przygotowawcze - roboty rozbiórkowe - roboty ziemne - podbudowa (rondo+ jezdnia główna) - nawierzchnia (rondo+ jezdnia główna) - podbudowa – ścieżka pieszo – rowerowa - nawierzchnia – ścieżka pieszo - rowerowa - elementy ulicy - przepusty - zjazdy - stała organizacja ruchu - oznakowanie pionowe - oznakowanie poziome - roboty wykończeniowe 2) BRANŻA TELETECHNICZNA - kanalizacja kablowa 3) BRANŻA SANITARNA - sieć wodociągowa - sieć kanalizacji sanitarnej 4) BRANŻA ELEKTRYCZNA - budowa elektroenergetycznej linii średniego i niskiego napięcia oraz stacji transformatorowej - oświetlenie uliczne. (od km 1+562,98 do km 4+600,00) 1) BRANŻA DROGOWA - roboty pomiarowe - karczowanie drzew o obwodzie 0-100 - karczowanie drzew o obwodzie 100-200 - karczowanie drzew o obwodzie 200-300 - karczowanie krzewów/skupiny - odhumusowanie - roboty ziemne - rowy przydrożne - roboty rozbiórkowe - projektowana konstrukcja zjazdów indywidualnych - projektowana konstrukcja jezdni - nawierzchnia z kostki betonowej gr 8 cm – zatoka autobusowa - projektowana konstrukcja chodników - projektowana konstrukcja ciągu pieszo – rowerowego - projektowana konstrukcja – płyty wypustkowe dla niewidomych - prefabrykowane mury oporowe - pobocza gruntowe - regulacje - wyniesienie i stabilizacja granic pasa drogowego - oznakowanie poziome, pionowe i elementy bezpieczeństwa na drodze - elementy jezdni - wiaty przystankowe - zieleń niska - elementy odwadniające 2) BRANŻA ELEKTRYCZNA - budowa i rozbiórka elektroenergetycznej linii oświetleniowej - budowa elektroenergetycznej kablowej linii oświetlenia drogowego - budowa elektroenergetycznej napowietrznej linii oświetlenia drogowego - rozbiórka elektroenergetycznej kablowej i napowietrznej linii oświetlenia drogowego - pomiary instalacji elektrycznych – linia oświetlenia drogowego - elektroenergetyczna sieć kablowo – napowietrzna nN 0,5 kV – własność PGE Dystrybucja S.A. - budowa sieci napowietrznej – własność PGE Dystrybucja S.A. - budowa sieci kablowej nN – własność PGE Dystrybucja S.A. - rozbiórka sieci kablowej i napowietrznej nN – własność PGE Dystrybucja S.A. - zapewnienie ciągłości zasilania – sieć PGE Dystrybucja S.A. - badania i pomiary – własność PGE Dystrybucja S.A. - zabezpieczenie istniejącej sieci SN- własność prywatna 3) BRANŻA TELETECHNICZNA - budowa kabli miedzianych ORANGE POLSKA S.A. - budowa rur ochronnych – ORANGE POLSKA S.A. 4) BRANŻA SANITARNA - kanalizacja deszczowa, montaż rury osłonowej - roboty montażowe. Uwaga! Wszystkie materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego. Elementy betonowe nadające się ponownego użycia należy przetransportować na bazę ODM w Ostrołęce, ul. Słoneczna 1, 07-410 Ostrołęka. Koszty związane ze składowaniem, załadunkiem, transportem i rozładunkiem tych materiałów obciążają Wykonawcę. Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót, opis przedmiotu zamówienia stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. Wykonawca winien obliczyć wartość robót na podstawie ww. dokumentów. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.7.2014, s.1 ze zm.) zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 367858-2024
Interne Kennung: DT.252.I.7.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Rozdziale X ust. 3 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te wstępnie potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.5. W zakresie „części IV Kryteria selekcji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku Wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności o których mowa w art.5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.7. Wykonawca składa Ofertę na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:1) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Rozdziale X ust. 3 SWZ;2) zobowiązanie innego podmiotu, oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o których mowa w Rozdziale XI ust. 2, lit. a) oraz b) SWZ, (jeżeli dotyczy);3) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, (jeżeli dotyczy);4) oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;5) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, (jeżeli dotyczy);6) oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz;7) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa, (jeżeli dotyczy).8. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych zgodnych z Załącznikiem Nr 2 do „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.9. Ofertę oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).10. Podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale XIV. ust. 3, pkt. 3) SWZ, zobowiązanie/-nia podmiotu udostępniającego zasoby, które nie zostały wystawione przez upoważnione podmioty oraz wymagane pełnomocnictwa:a) Wykonawca przekazuje w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym; b) gdy zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, Wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tych dokumentów opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej.11. Zamaw. przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, o łącznej szacunkowej wartości 15 000 000,00 zł netto.12. Zamaw. przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 13.Niniejsza inwestycja jest przewidziana do dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 Priorytet IV Fundusze Europejskie dla lepiej połączonego i dostępnego Mazowsza Dział 4.1 Transport regionalny i lokalny Typ projektów Budowa i przebudowa dróg powiatowych i gminnych.14. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia. Z uwagi na techniczny brak możliwości wskazania w ogł. wszystkich informacji pełen opis procedury znajduje się w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten