113293-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Obrzycko w 2025 roku, oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Obrzycko w 2025 roku, oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3.750.000,00 zł na finansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Obrzycko w 2025 roku, oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. 1) Terminy spłaty kredytu: lata 2026 – 2036. 2) Spłata kapitału następować będzie w okresach ustalonych w harmonogramie, począwszy od dnia 20.06.2026 roku, na podstawie noty obciążeniowej (informacji) dostarczonej przez Bank do Zamawiającego min. na 3 dni przed planowaną spłatą. 3) Zabezpieczenie kredytu stanowi weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Ww. dokumenty zaopatrzone zostaną kontrasygnatą skarbnika; 4) Uruchomienie kredytu w terminie …………… (dane z oferty) dni od zawarcia umowy w terminach i transzach wskazanych w pisemnym wniosku Zamawiającego z ostatecznym wykorzystaniem do dnia 31.07.2025 r. 5) Koszt kredytu. 1) należne odsetki naliczane są za każdy dzień korzystania z kredytu, licząc od dnia jego udzielenia. 2) naliczanie odsetek dokonuje się w kwartalnych okresach i o ich wysokościach należy poinformować Kredytobiorcę. 3) odsetki od wykorzystanego kredytu są płatne po zakończeniu kwartału w terminie 10 dni od daty otrzymania noty obciążeniowej (informacji) o wysokości naliczonych odsetek, przy czym: • pierwszy okres obrachunkowy liczony jest od dnia wypłaty i kończy się w ostatnim dniu miesiąca kończącego kwartał. • kolejne kwartalne okresy obrachunkowe liczone są od następnego dnia po zakończeniu poprzedniego okresu obrachunkowego i są równe z kwartałami kalendarzowymi. • ostatni okres obrachunkowy kończy się w dniu poprzedzającym całkowitą spłatę kredytu. • ostatnia rata odsetek jest płatna w terminie spłaty ostatniej raty kredytu. 4) za spłatę odsetek przyjmuje się dzień wpływu należności na rachunek kredytowy, przy czym jeżeli termin płatności przypada na dzień uznany ustawowo wolny od pracy, spłata odsetek następuje w pierwszym dniu roboczym przypadającym po dniu ustawowo wolnym od pracy. 5) oprocentowanie kredytu liczone wg zmiennej stawki WIBOR dla depozytów miesięcznych, obowiązującej na każdy pierwszy dzień okresu odsetkowego (miesiąca), (publikowanej w internetowym serwisie informacyjnym Reuters o godz.11.00) powiększonej (+) / pomniejszonej (-) o stałą marżę banku wyrażoną w punktach procentowych. W przypadku gdy pierwszy dzień okresu odsetkowego jest dniem ustawowo wolnym od pracy stosuje się stawkę z kolejnego dnia roboczego następującego po tym dniu. Jeżeli dniem wolnym od pracy dla Wykonawcy jest sobota nie będąca dniem świątecznym stosuje się stawkę WIBOR z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego pierwszy dzień okresu odsetkowego. 6) Zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez uprzedniego powiadomienia Kredytodawcy i bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej, częściowej spłaty kredytu, okres kredytowania pozostaje bez zmian, chyba że Kredytobiorca złoży odmienną dyspozycje na piśmie. 7) Odsetki od zaciągniętego kredytu nie będą kapitalizowane. 8) Zamawiający nie dopuszcza wyszczególniania w ofercie dodatkowych elementów kosztowych. 9) Celem wstępnego zbadania zdolności kredytowej oraz opracowania własnych informacji, analiz przez Kredytodawcę Zamawiający na stronie BIP Miasta Obrzycko udostępnia następujące dokumenty: 1) sprawozdania Rb, 2) opinie RIO, 3) zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Szamotułach o nie zaleganiu w podatkach przez Urząd Miasta Obrzycko, 4) zaświadczenie z ZUS o nie zaleganiu w płaceniu składek na ubezpieczenia społeczne przez Urząd Miasta Obrzycko, 5) wykaz jednostek powiązanych kapitałowo i organizacyjnie z Miastem Obrzycko, 6) zestawienie zaciągniętych pożyczek i kredytów, 7) informacja o stanie mienia komunalnego, 8) zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym Miasta Obrzycko REGON, 9) decyzja o Numerze Identyfikacji Podatkowej Miasta Obrzycko, 10) uchwałę Rady Miasta Obrzycko w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego. 10) Zamawiający informuje że: 1) Bank, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza w przedmiotowym postępowaniu złoży parafowany projekt umowy, uwzględniający wszystkie warunki określone w SWZ, a w szczególności istotne dla Zamawiającego postanowienia, które określone zostały w SWZ, 2) Zamawiający zastrzega, że elementy umowy inne niż istotne określone w SWZ zostaną doprecyzowane przed podpisaniem umowy, 3) Zamawiający nie będzie wypełniał żadnych druków dostarczonych przez Wykonawców bowiem Zamawiający dostarczył w SWZ wszelkie dane, które umożliwiają sporządzanie przez Wykonawców własnych analiz, w związku z powyższym Zamawiający nie będzie przetwarzał danych zawartych w SWZ. 4) Informacje o osobach jakie reprezentują Miasto Obrzycko są dostępne na stronie BIP https://obrzycko.biuletyn.net/ 5) Uchwały o powołaniu osób reprezentujących Miasto będą mogły być przesłane przed podpisaniem umowy na zaciągnięcie kredytu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego na finansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Obrzycko w 2025 roku, oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3.750.000,00 zł na finansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Obrzycko.
Interne Kennung: ZP.271.1.1.2025
Haupteinstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen