See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Karkonoskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie powiatu karkonoskiego. Przedmiot zamówienia obejmuje sześć odrębnych części: 1) Część I polegającą na realizacji zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Podgórzyn; 2) Część II polegającą na realizacji zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Janowice Wielkie; 3) Część III polegającą na realizacji zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Jeżów Sudecki; 4) Część IV polegającą na realizacji zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie miasta Kowary; 5) Część V polegającą na realizacji zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie miasta Piechowice; 6) Część VI polegającą na realizacji zimowego utrzymania dróg powiatowych na dawnej drodze wojewódzkiej nr 366. W dniu 22 listopada 2023 r. na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, unieważnione zostało prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego postępowanie o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn.: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Karkonoskiego w sezonie 2023/2024”. Unieważnienie procedury wynikało z przyczyn niezawinionych przez Zamawiającego, z powodu wystąpienia awarii technicznej rządowej platformy e-zamówienia, za pośrednictwem której prowadzone było ww. postępowanie, co przełożyło się na brak możliwości złożenia ofert w wyznaczonym terminie. Z uwagi na konieczność powtórzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej progów unijnych na podstawie art. 132 ustawy Pzp – co wiąże się z obowiązkiem zachowania terminów wynikających z przepisów ustawy Pzp przewidzianych dla tego trybu – a ponadto w celu zapewnienia przejezdności i utrzymania bezpieczeństwa ruchu pojazdów i pieszych na drogach powiatowych w okresie zimowym, zasadnym było pilne udzielenie przedmiotowego zamówienia w trybie bezkonkurencyjnym – do czasu udzielenia przedmiotowego zamówienia w wyniku rozstrzygnięcia procedury otwartej. Art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, a wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia i nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia. Wyjątkową sytuację, niezależną od Zamawiającego, której nie można było przewidzieć, stanowiła awaria platformy e-zamówienia, skutkująca unieważnieniem postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego i obowiązkiem wszczęcia nowej procedury na podstawie przepisów ustawy Pzp. Jednak konieczność zapewnienia bezzwłocznej obsługi zimowego utrzymania dróg w związku z panującymi obecnie warunkami atmosferycznymi, spowodowała, że wymagane było pilne zlecenie realizacji usługi, co wiązało się z koniecznością zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki, ponieważ brak jest możliwości zachowania terminów przewidzianych dla innych trybów. W związku z powyższym zastosowano trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, w odniesieniu do tymczasowej (tj. maksymalnie do dnia 29.02.2024 r.) usługi polegającej na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych na terenie Powiatu Karkonoskiego.
Vorherige Bekanntmachung: 730397-2023
Interne Kennung: BZP.272.1.31.2023
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Podgórzyn
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie gminy Podgórzyn. Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg powiatowych w szczególności polega na: 1) oczyszczaniu ze śniegu oraz błota pośniegowego nawierzchni wyznaczonych dróg powiatowych (jezdnia, chodniki, pobocza utwardzone z kostki brukowej betonowej lub kamiennej, zatoki autobusowe, mijanki) położonych w granicach administracyjnych gminy Podgórzyn – w celu zachowania ich bezpiecznej przejezdności oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego; 2) zwalczaniu śliskości drogi do stanu umożliwiającego bezpieczną przejezdność oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wyznaczonych dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych gminy Podgórzyn, przy pomocy materiałów uszorstniających i środków chemicznych.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Janowice Wielkie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie gminy Janowice Wielkie. Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg powiatowych w szczególności polega na: 1) oczyszczaniu ze śniegu oraz błota pośniegowego nawierzchni wyznaczonych dróg powiatowych (jezdnia, chodniki, pobocza utwardzone z kostki brukowej betonowej lub kamiennej, zatoki autobusowe, mijanki) położonych w granicach administracyjnych gminy Janowice Wielkie – w celu zachowania ich bezpiecznej przejezdności oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego; 2) zwalczaniu śliskości drogi do stanu umożliwiającego bezpieczną przejezdność oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wyznaczonych dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych gminy Janowice Wielkie, przy pomocy materiałów uszorstniających i środków chemicznych.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Jeżów Sudecki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie gminy Jeżów Sudecki. Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg powiatowych w szczególności polega na: 1) oczyszczaniu ze śniegu oraz błota pośniegowego nawierzchni wyznaczonych dróg powiatowych (jezdnia, chodniki, pobocza utwardzone z kostki brukowej betonowej lub kamiennej, zatoki autobusowe, mijanki) położonych w granicach administracyjnych gminy Jeżów Sudecki – w celu zachowania ich bezpiecznej przejezdności oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego; 2) zwalczaniu śliskości drogi do stanu umożliwiającego bezpieczną przejezdność oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wyznaczonych dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych gminy Jeżów Sudecki, przy pomocy materiałów uszorstniających i środków chemicznych.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie miasta Kowary
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie miasta Kowary. Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg powiatowych w szczególności polega na: 1) oczyszczaniu ze śniegu oraz błota pośniegowego nawierzchni wyznaczonych dróg powiatowych (jezdnia, chodniki, pobocza utwardzone z kostki brukowej betonowej lub kamiennej, zatoki autobusowe, mijanki) położonych w granicach administracyjnych miasta Kowary – w celu zachowania ich bezpiecznej przejezdności oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego; 2) zwalczaniu śliskości drogi do stanu umożliwiającego bezpieczną przejezdność oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wyznaczonych dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych miasta Kowary, przy pomocy materiałów uszorstniających i środków chemicznych.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie miasta Piechowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie miasta Piechowice. Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg powiatowych w szczególności polega na: 1) oczyszczaniu ze śniegu oraz błota pośniegowego nawierzchni wyznaczonych dróg powiatowych (jezdnia, chodniki, pobocza utwardzone z kostki brukowej betonowej lub kamiennej, zatoki autobusowe, mijanki) położonych w granicach administracyjnych miasta Piechowice – w celu zachowania ich bezpiecznej przejezdności oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego; 2) zwalczaniu śliskości drogi do stanu umożliwiającego bezpieczną przejezdność oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wyznaczonych dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych miasta Piechowice, przy pomocy materiałów uszorstniających i środków chemicznych.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie dróg Powiatu Karkonoskiego na dawnej drodze wojewódzkiej 366 (od drogi krajowej nr 3 w miejscowości Piechowice do granicy miasta Jelenia Góra oraz od granicy miasta Jelenia Góra do drogi wojewódzkiej nr 367 w miejscowości Kowary)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatu karkonoskiego na dawnej drodze wojewódzkiej 366 (od drogi krajowej nr 3 w miejscowości Piechowice do granicy miasta Jelenia Góra oraz od granicy miasta Jelenia Góra do drogi wojewódzkiej nr 367 w miejscowości Kowary). Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg powiatowych w szczególności polega na:1) oczyszczaniu ze śniegu oraz błota pośniegowego nawierzchni wyznaczonych dróg powiatowych (jezdnia, chodniki, pobocza utwardzone z kostki brukowej betonowej lub kamiennej, zatoki autobusowe, mijanki) położonych w granicach dawnej drogi wojewódzkiej 366 – od drogi krajowej nr 3 w miejscowości Piechowice do granicy miasta Jelenia Góra oraz od granicy miasta Jelenia Góra do drogi wojewódzkiej nr 367 w miejscowości Kowary – w celu zachowania ich bezpiecznej przejezdności oraz ograniczenia zakłóceń płynności ruchu drogowego; 2) zwalczaniu śliskości drogi do stanu umożliwiającego bezpieczną przejezdność oraz ograniczenie zakłóceń płynności ruchu drogowego wyznaczonych dróg powiatowych położonych w granicach dawnej drogi wojewódzkiej nr 366 – od drogi krajowej nr 3 w miejscowości Piechowice do granicy miasta Jelenia Góra oraz od granicy miasta Jelenia Góra do drogi wojewódzkiej nr 367 w miejscowości Kowary – przy pomocy materiałów uszorstniających i środków chemicznych.
Interne Kennung: Część 6