See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af danskuddannelse for voksne, selvforsørgende udlændinge m.fl.
Beschreibung: Udbud af danskuddannelse for voksne, selvforsørgende udlændinge m.fl. i henhold til lov om danskuddannelse. Med udbuddet udbydes danskuddannelse 1, 2 og 3 og Ordregiver ønsker to leverandører til opgaven.
Interne Kennung: 266677464
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud efter udbudslovens afsnit III
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80580000 Veranstaltung von Sprachkursen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80400000 Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0000