113602-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – „Zakup energii elektrycznej do oświetlenia ulicznego Miasta Bielska-Białej”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup energii elektrycznej do oświetlenia ulicznego Miasta Bielska-Białej”
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej do oświetlenia ulicznego Miasta Bielska-Białej. 2) Zakres zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej do 475 punktów zasilania oświetlenia rozmieszczonych w granicach administracyjnych miasta Bielska-Białej (ilość ta w okresie związania z umową może ulec zmianie). Punkty poboru wyszczególniono w Załączniku nr 1 do umowy - Zestawienie punktów odbioru energii elektrycznej. 3) Rodzaj dostawy: Dostawa sekwencyjna (codzienna) energii elektrycznej w czasie zmiennym od zmierzchu do świtu wg „standardowego profilu zużycia energii elektrycznej poprzez oświetlenie uliczne”. Czas pracy oświetlenia ulicznego na terenie miasta Bielska-Białej sterowany jest zegarami astronomicznymi.
Interne KennungZP.271.2.10.2026.WM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSkładanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się pisemnie, w języku polskim. 6. W sprawach nieuregulowanych nin. SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. Część IV – Informacje ogólne dotyczące postępowania: 1. Podział zamówienia na części: 1) Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. 2) Zamawiający nie podzielił zamówienia na części, ponieważ taki podział przyczyniłby się do nadmiernych kosztów wykonania zamówienia, a potrzeba skoordynowania poszczególnych działań różnych wykonawców mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Oświetlenie uliczne jako urządzenia elektryczne są powiązane ze sobą w jeden system działający w obrębie jednej sieci Dystrybucyjnej – brak możliwości technicznych podzielenia liczników energii elektrycznej na części z uwagi na ruchome podziały elektryczne pomiędzy poszczególnymi szafami oświetleniowymi, powodowane awariami urządzeń. Brak możliwość sztywnego podziału oświetlenia na części. 3) Każdy Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Za równoznaczne ze złożeniem więcej niż jednej oferty przez tego samego Wykonawcę zostanie uznana sytuacja, w której ten sam podmiot występuje w dwóch lub więcej ofertach składanych wspólnie lub jest samodzielnym Wykonawcą, a jednocześnie jest uczestnikiem wspólnej oferty. 2. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w nin. SWZ. 2) Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 3) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 4) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, polegającego na dodatkowej dostawie. 5) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 6) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 9) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 10) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 11) Zamawiający wymaga by Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia oświadczyli, że na dzień składania ofert mają zawartą umowę o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego TAURON Dystrybucja S.A. Okres obowiązywania zawartej umowy nie może być krótszy niż okres realizacji przedmiotowego zamówienia, tj. do dnia 31.12.2027 r. Oświadczenie należy złożyć na formularzu Oferta, Pozostałe postanowienia zgodnie z SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej do oświetlenia ulicznego Miasta Bielska-Białej. 2)Zakres zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej do 474 punktów zasilania oświetlenia rozmieszczonych w granicach administracyjnych miasta Bielska-Białej (ilość ta w okresie związania z umową może ulec zmianie). Punkty poboru wyszczególniono w Załączniku nr 1 do umowy - Zestawienie punktów odbioru energii elektrycznej. 3) Rodzaj dostawy: Dostawa sekwencyjna (codzienna) energii elektrycznej w czasie zmiennym od zmierzchu do świtu wg „standardowego profilu zużycia energii elektrycznej poprzez oświetlenie uliczne”. Czas pracy oświetlenia ulicznego na terenie miasta Bielska-Białej sterowany jest zegarami astronomicznymi