2. Verfahren
Verfahren
Titel: KPO2 – 1.11 - Zakup licencji wraz z wdrożeniem rozszerzenia posiadanego szpitalnego systemu HIS AMMS o dodatkowe moduły i funkcjonalności
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji wraz z wdrożeniem rozszerzenia posiadanego szpitalnego systemu HIS AMMS o dodatkowe moduły i funkcjonalności, w tym: Zadanie nr 1 – Rozszerzenie EDM o nowe dokumenty ustawowe Zadanie nr 2 – Integracja z CeZ w zakresie digitalizacji karty leczenia - Ucyfrowienie + indeksacja, Zadanie nr 3 – Serwer integracyjny dla systemu HIS Zadanie nr 4 – Monitoring środowiska HIS Zadanie nr 5 – AMMS AI Dokumentacja obrazowa - interfejs do systemu CeZ integracja z poziomu HIS do PUI I + integracja z PACS Zadanie nr 6 – Zakup integracji na oprogramowanie do skanowania dokumentacji medycznej z posiadanym systemem HIS, Zadanie nr 7 – Rejestr Endoprotezoplastyk 2. Szczegółowe wymagania dotyczące funkcjonalności zawiera załącznik nr 1.1-1.7 do SWZ.
Interne Kennung: 241.FZ-001.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie przyspieszenia procedury Przepis art. 138 ust. 1 PZP określa minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Termin ten nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji UE. Zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 131 ust. 2 PZP zamawiający zobowiązany jest do wydłużenia tego terminu, jeżeli w SWZ przewiduje możliwość albo wymaga złożenia oferty po odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzeniu przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. Natomiast zgodnie z art. 138 ust. 2 PZP, Zamawiający może skrócić termin składania ofert w stosunku do terminu ustalonego zgodnie z art. 138 ust. 1 PZP. Termin ten nie może być jednak krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE. Możliwość taka występuje w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zważywszy na fakt, że nie są spełnione warunku skrócenia, o których mowa w art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP, jedyną możliwością skrócenia jest wykazanie pilnej potrzeby udzielania zamówienia. Możliwość skrócenia terminu z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia dotyczy – jak wskazano w uzasadnieniu do nowelizacji z 2016 r. do poprzednio obowiązującej PZP2004 (ustawa z 22.6.2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. z 2016 r. poz. 1020 ze zm.) – tzw. stanu pilnej konieczności, tj. sytuacji, w której konieczne jest przyspieszenie procedury z uzasadnionych przyczyn, w tym m.in. wynikających ze zwykłych błędów ludzkich – zob. Uzasadnienie do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw, Druk sejmowy Nr 366, Sejm VIII kadencji, s. 30. Dostrzeżenia wymaga, że według uzasadnienia do ww. nowelizacji z 2016 r. zastosowanie tego przepisu nie jest uzależnione od tego, czy pilna potrzeba wynika z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego, czy jej zaistnienia nie można było wcześniej przewidzieć. Wprowadzając w aktualnym stanie prawnym przesłankę zawartą w art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP, ustawodawca implementował regulacje z art. 27 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE, który stanowi, że: "jeżeli ze względu na stan pilnej konieczności należycie uzasadniony przez instytucję zamawiającą, termin określony w ust. 1 akapit drugi [35-dniowy] nie może być dotrzymany, instytucja zamawiająca może wyznaczyć termin, który nie może być krótszy niż 15 dni od daty wysłania ogłoszenia o zamówieniu". Tym samym, spełnienie tej przesłanki uzależnione jest od wykazania przez zamawiającego uzasadnionej pilnej potrzeby. Uzasadniając pilną potrzebę zamawiający zobowiązany jest do wskazania obiektywnych przesłanek skrócenia terminu składania ofert. Mając na uwadze regulacje zawarte w motywie 46 preambuły, który stanowi, że: "instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą”. Zatem pilność zamówienia nie ma charakteru zależności bądź niezależności od samego zamawiającego, może być zatem ta pilność wynikać z przyczyn zależnych od zamawiającego. CD uzasadnienia poniżej
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 72611000 Technische Computerunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Rozszerzenie EDM o nowe dokumenty ustawowe
Interne Kennung: EDM 241.FZ-001.2026
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Integracja z CeZ w zakresie digitalizacji karty leczenia - Ucyfrowienie + indeksacja
Interne Kennung: Int_CeZ 241.FZ-001.2026
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Serwer integracyjny dla systemu HIS
Interne Kennung: Srv_Int_HIS 241.FZ-001.2026
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Monitoring środowiska HIS
Interne Kennung: Monit_HIS 241.FZ-001.2026
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – AMMS AI Dokumentacja obrazowa - interfejs do systemu CeZ integracja z poziomu HIS do PUI I + integracja z PACS
Interne Kennung: Interf_CeZ 241.FZ-001.2026
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Zakup integracji na oprogramowanie do skanowania dokumentacji medycznej z posiadanym systemem HIS
Interne Kennung: Integ_Oprogram_Skan_HIS 241.FZ-001.2026
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Rejestr Endoprotezoplastyk
Interne Kennung: Rejestr_Endoprotez 241.FZ-001.2026