114556-2026 - Wettbewerb
Polen – Diagnoseausrüstung – Dostawa narkotestów i produktów farmaceutycznych 16/PN/2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa narkotestów i produktów farmaceutycznych 16/PN/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa narkotestów i produktów farmaceutycznych do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku . Zamówienie zostało podzielone na 2 części: Część 1 – dostawa testów diagnostycznych (narkotestów); Część 2 – dostawa produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 5 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu produkty fabrycznie nowe, wcześniej nieużywane pochodzące z bieżącej produkcji, posiadające nienaruszone cechy pierwotnego opakowania, zabezpieczone przed mechanicznymi uszkodzeniami, posiadające wymagane prawem dopuszczenia, atesty i certyfikaty. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar pełnowartościowy, magazynowany w odpowiednich warunkach. Zamawiający wymaga, aby dostarczony towar był oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację oznaczeń producenta. Opakowania jednostkowe powinny zawierać nazwę i/lub logo producenta, opis zawartości, numer katalogowy, typ/symbol, termin przydatności do użycia, zabezpieczenia stosowane przez producentów, ( jeśli taki posiadają) itp. Towar, którego identyfikacja nie będzie możliwa nie zostanie przyjęty. Jeżeli na opakowaniu jednostkowym lub zbiorczym nie będzie podanej daty przydatności do użycia, Wykonawca zobligowany jest do przedstawienia dokumentu zawierającego taką informację podczas odbioru przedmiotu zamówienia. Powyższe dotyczy produktów, których przydatność do użycia jest ograniczona czasowo. Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, ul. 9 Maja 95, 98-100 Łask. Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert o 5 dni (postępowanie prowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa testów diagnostycznych (narkotestów)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa testów panelowych do wykrywania obecności narkotyków i substancji psychoaktywnych w organizmie człowieka na podstawie próbki śliny.. Produkt musi być wyrobem medycznym, dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej, spełniającym wymagania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (tzw. IVDR – In Vitro Diagnostic Medical Devices Regulation). Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia kolumny nr 3 formularza cenowego pn. Nazwa handlowa oferowanego produktu (wraz z producentem), podając nazwę oferowanego produktu i producenta wyrobu. Oferta niezawierająca nazwy i producenta oferowanego produktu będzie podlegała odrzuceniu.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 Pzp przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji.jeżeli w trakcie realizacji zamówienia okaże się, iż Zamawiający posiada środki finansowe oraz potrzebę zamówienia większej ilości dostawy narkotestów w stosunku do przewidzianych w podstawowym zakresie zamówienia, Zamawiający skorzysta z prawa opcji przy czym zastrzega sobie prawo zrealizowania prawa opcji jedynie w części; prawo opcji może być zastosowane wyłącznie w przypadku zrealizowania zamówienia podstawowego w całości; w przypadku zamówienia dodatkowej ilości przedmiotu zamówienia rozliczenie będzie następowało na podstawie cen jednostkowych ujętych w ofercie wybranego Wykonawcy i zawartej umowie. Zamówienie wynikające z prawa opcji nie przekroczy 100 % zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą. Zapisy dotyczące prawa opcji zawarto we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający najpóźniej w terminie do dnia 30 października 2026 roku zawiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prawa opcji w terminie 21 dni kalendarzowych od daty otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym. Prawo opcji będzie realizowane jednorazową dostawą.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa produktów leczniczych i wyrobów medycznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych na potrzeby Zamawiającego, dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w asortymencie, parametrach i ilościach określonych w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 5 do SWZ). Produkty lecznicze muszą posiadać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych lub być dopuszczone do obrotu zgodnie z przepisami Unii Europejskiej. Wykonawca zapewni dostawę przedmiotu umowy z terminem ważności minimum 18 miesięcy. W przypadku towaru, który posiada termin ważności 18 miesięcy albo krótszy od momentu wyprodukowania, dopuszcza się, aby okres ważności przedmiotu dostawy wynosił co najmniej 6 miesięcy. Dostawa asortymentu z krótszym terminem ważności może być dopuszczona warunkowo, zgodnie z zapisami umowy. Termin ważności liczony jest od dnia dostawy do Zamawiającego.Jeżeli w dokumentach dotyczących zamówienia wskazana jest marka, producent lub nazwa własna, należy je traktować wyłącznie jako przykład określający minimalne wymagania jakościowe i funkcjonalne przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza oferowanie produktów równoważnych. Produkty równoważne muszą posiadać tę samą substancję czynną, dawkę, postać farmaceutyczną oraz wskazania terapeutyczne, a w przypadku wyrobów medycznych – porównywalne parametry techniczne, użytkowe i jakościowe, określone w OPZ. Ciężar wykazania równoważności oferowanego produktu spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu cenowym, w kolumnie nr 4 pn. „Nazwa handlowa oferowanego produktu”, nazwę handlową oferowanego produktu – niezależnie od tego, czy jest to produkt wskazany przez Zamawiającego, czy produkt równoważny. Oferta niezawierająca nazwy i producenta oferowanego produktu będzie podlegała odrzuceniu. Wykonawca składając ofertę potwierdza, że według jego najlepszej wiedzy na dzień składania ofert oferowane produkty są dostępne na rynku lub możliwe do pozyskania w terminie realizacji zamówienia. W przypadku zaoferowania produktu równoważnego Wykonawca zobowiązany jest wykazać równoważność w zakresie składu, dawki, postaci, przeznaczenia oraz parametrów jakościowych, na etapie składania ofert lub na wezwanie Zamawiającego.
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel