2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie długoterminowego kredytu bankowego na potrzeby Gminy Koluszki.
Beschreibung: 1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zaciągnięcie długoterminowego kredytu bankowego w wysokości : 5 000 000,00 zł ( słownie: pięć milionów złotych ), 2) Uruchomienie środków z kredytu odbywać się będzie na pisemny wniosek Zamawiającego z 2 – dniowym wyprzedzeniem. Następny dzień po podpisaniu umowy będzie dniem postawienia kredytu do dyspozycji Zamawiającego. Kredyt będzie wzięty w terminie dostosowanym do aktualnych potrzeb Zamawiającego tj. w okresie do 1 miesiąca od daty zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 31 grudnia 2025 roku. 3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania kredytu bez dodatkowych obciążeń finansowych,
Interne Kennung: OPZ 271.78.(43 ).2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Gmina Koluszki planowała w 2024 roku sprzedać grunty pod tereny inwestycyjne. Ogłoszone przetargi na sprzedaż gruntów nie przyniosły spodziewanego rezultatu i tereny te nie zostały jeszcze sprzedane. W związku ze zbliżającym się końcem roku budżetowego, a tym samym koniecznością zabezpieczenia środków finansowych na sfinansowanie realizowanych zadań inwestycyjnych, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt. 2 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: OPZ271.78.43.2025