2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup urządzeń i usług elektronicznych do odczytu i monitoringu mediów wraz z wdrożeniem e-usług
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup urządzeń i usług elektronicznych do odczytu i monitoringu mediów na terenie miasta Kętrzyn i wybranych lokalizacjach gminy Kętrzyn wraz z wdrożeniem e-usług w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur pn. „E-usługi publiczne dla mieszkańców Miasta Kętrzyna” obejmuje w szczególności: 1) przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej; 2) opracowanie i wdrożenie systemu obejmującego: a) dostarczenie niezbędnego oprogramowania wraz z dokumentacją; b) zaimplementowanie Systemu eBOK; c) przeprowadzenie testów; d) wdrożenie e-usług; e) dostarczenie i wdrożenie systemu nadzoru telemetrii; f) dostawę i montaż urządzeń telemetrycznych w miejscach wskazanych przez Zamawiającego (na terenie miasta Kętrzyn i wybranych lokalizacjach gminy Kętrzyn); g) integrację zamówionego systemu z systemami funkcjonującymi u Zamawiającego. 3) dostawę sprzętu komputerowego; 4) zapewnienie konsultacji oraz szkolenia dla administratorów, 5) świadczenie usługi asysty technicznej w ramach udzielonej gwarancji jakości wykonania zamówienia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w zał. nr 10 -projektowane postanowienia umowy. 3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisywanych przez Zamawiającego, wykazał (w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy PZP), że oferowane przez niego dostawy/usługi spełniają̨ wymagania określone przez Zamawiającego. Dokumenty składane przez wykonawcę w celu wykazania równoważności oferowanego przedmiotu zamówienia muszą zostać złożone wraz z ofertą i nie będą podlegały uzupełnieniu. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych stosownie wraz z jego opisem lub normami. 4. Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy PZP wymaga zatrudnienia przy realizacji zmówienia przez wykonawcę lub podwykonawcę- osób na podstawie umowy o pracę, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. czynności wdrożeniowe systemu informatycznego , z wyjątkiem przypadków, gdy nie zachodzą przesłanki z art. 22 §1 kodeksu pracy i wykonanie prac nie będzie oparte na stosunku świadczenia pracy, a świadczone na podstawie tzw. „samozatrudnienia” z uwzględnieniem dysponowania bezpośredniego, wówczas Wykonawca zobowiązany jest poinformować o tym fakcie Zamawiającego wraz ze wskazaniem podwykonawstwa. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa wyżej oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa wyżej oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy nr 10 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga, aby w przedmiotowej dostawie udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50%. Wykonawca składa oświadczenie o udziale towarów, które zostało zamieszczone w treści formularza oferty, stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający, na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, odrzuci ofertę wykonawcy, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%. 6. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „E-usługi publiczne dla mieszkańców Miasta Kętrzyna”” w ramach Priorytetu 1 Gospodarka, Działania 1.6 E-usługi publiczne (Schemat A) programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 (nr konkursu FEWM.01.06-IZ.00-001/23). 7. Na potwierdzenie, że oferowane przez Wykonawcę dostawy lub usługi spełniają określone przez Zamawiającego w załączniku nr 1 – opis przedmiotu zamówienia wymagania, Zamawiający wymaga złożenia próbki. 1) Obowiązek złożenia próbki wraz z ofertą dotyczy wszystkich Wykonawców składających ofertę w niniejszym postępowaniu. 2) Biorąc pod uwagę charakter próbki, Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP odstępuje od wymogu użycia środków komunikacji elektronicznej w zakresie przedstawienia przedmiotowego środka dowodowego w postaci próbki oraz jej prezentacji. 3) Przygotowaną próbkę należy złożyć na adres Zamawiającego: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o., ul. Poznańska 6, 11-400 Kętrzyn za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 1640 z późn. zm.), osobiście lub za pośrednictwem posłańca w nieprzekraczalnym terminie do 25.02.2025r. do godz. 12:00. 4) Próbka powinna być złożona w zamkniętym opakowaniu, zabezpieczającym Próbkę przed zniszczeniem i uszkodzeniem, opisanym nazwą (firmą), adresem Wykonawcy; opakowanie oraz Próbka powinny zawierać co najmniej następujące oznaczenie: nazwa Wykonawcy; zapis: „Dostarczyć do: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o., ul. Poznańska 6, 11-400 Kętrzyn. Próbka w ramach postępowania na zakup urządzeń i usług elektronicznych do odczytu i monitoringu mediów wraz z wdrożeniem e-usług. Nie otwierać przed dniem 25.02.2025r. godz. 12.15 /termin otwarcia ofert/.” 5) Jeżeli Wykonawca nie złożył próbki lub złożona próbka jest niekompletna albo nie została przygotowana zgodnie z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1, wówczas próbka nie podlega uzupełnieniu.
Interne Kennung: MWiK.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2024 r. poz. 1320) zwanej dalej ustawą PZP z zachowaniem zasad właściwych dla zamawiających sektorowych, oraz aktów wykonawczych do tej ustawy, w szczególności: 1) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452); 2) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2024 poz. 773). 2.Wartość zamówienia przekracza progi unijne na usługi dla zamawiających sektorowych, określone na podstawie art. 3 ustawy PZP, tj. przekracza kwotę 443.000 euro. 3.Zamówienie udzielane jest w celu wykonywania działalności sektorowej określonej w art. 5 ust. 4 pkt 1 ustawy PZP. 4.Do spraw nieuregulowanych w niniejszej SWZ stosuje się przepisy ustawy PZP oraz ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1061 z późń. zm.). 5.Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6.Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/pl/ ) z wyłączeniem na podstawie art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP wymogu użycia środków komunikacji elektronicznej w zakresie przedstawienia przedmiotowego środka dowodowego w postaci próbki oraz jej prezentacji. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 388 ust. 2 lit. c) ustawy PZP. 8. Rozliczenie pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą będzie prowadzone w złotych polskich. 9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na realizację zamówienia. 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne. 11. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy i zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy PZP, Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 12. Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zarówno w stosunku do Wykonawcy (art. 121 ustawy PZP) jak i poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 60 ustawy PZP). 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 14.Zamawiający mając na uwadze art. 131 ust. 2 ustawy PZP informuje, że nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32260000 Datenübertragungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32441000 Telemetriegeräte, 38421000 Durchflussmessgeräte, 38421100 Wasserzähler, 38421110 Durchflussmesser, 38821000 Funkfernsteuerungsgeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 51200000 Installation von Mess-, Kontroll-, Prüf- und Navigationsgeräten, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72263000 Software-Implementierung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32441000 Telemetriegeräte, 38421000 Durchflussmessgeräte, 38421100 Wasserzähler, 38421110 Durchflussmesser, 38821000 Funkfernsteuerungsgeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 51200000 Installation von Mess-, Kontroll-, Prüf- und Navigationsgeräten, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72263000 Software-Implementierung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie będzie stosowana