2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Duszniki-Zdrój
Beschreibung: Usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Duszniki-Zdój
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZP.271.21.2023
Beschreibung: 1. Odbieranie i zagospodarowanie przez Wykonawcę selektywnie zebranych odpadów komunalnych oraz odpadów zmieszanych pochodzących bezpośrednio z terenów nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, na których powstają odpady komunalne. 2. W czasie realizacji zamówienia Zamawiający przewiduje odbiór odpadów wielkogabarytowych i wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z miejsc składowania odpadów przy nieruchomościach zamieszkałych – tzw. „Akcja wystawka”, co najmniej 1 raz w czasie realizacji zamówienia w terminie ustalonym z Zamawiającym. 3. Usuwanie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z miejsc nieprzeznaczonych do składowania – do 20 zgłoszeń Zamawiającego w trakcie trwanie umowy. 4. Selektywna zbiórka odpadów komunalnych objęta zamówieniem obejmuje, następujące frakcje: a. metal i tworzywa sztuczne, b. szkło, c. papier i tektura, d. odpady ulegające biodegradacji (resztki kuchenne), e. odpady zmieszane 5. Zbiórka w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów obejmuje oprócz wymienionych w punkcie 2 następujące frakcje: a. zużyte baterie i akumulatory, b. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, c. meble i inne odpady wielkogabarytowe, d. bioodpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych (liście, trawa, gałęzie itp.) e. odpady budowlane i rozbiórkowe, f. zużyte opony, pochodzące z gospodarstwa domowego takich jak opony od samochodów osobowych, motorów, skuterów, rowerów itp. g. przeterminowane leki i chemikalia h. odpady niebezpieczne i. odpady tekstyliów i odzieży j. odpady nie kwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i strzykawek. 6. Szczegółowe informacje dotyczące zasad segregacji odpadów komunalnych określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów Dz.U z 2021. poz.906. 7. Odpady zbierane w sposób selektywny będą gromadzone w workach o pojemności: 60 l, 80 l, 120 l oraz o grubości dostosowanej do ilości i rodzaju gromadzonych w nich odpadów, wykluczającej rozerwanie worka, dla zabudowy jednorodzinnej, na których powstają odpady komunalne. W zabudowie wielorodzinnej odpady zbierane w sposób selektywny będą gromadzone w workach i pojemnikach 120 l, 240 l, 360 l, 1100 l jednakże dopuszcza się stosowanie systemu workowego w przypadku małych wspólnot mieszkaniowych, lub przy których nie ma możliwości ustawiania pojemników do selektywnej zbiórki. 8. Wykonawca dostarcza worki na odpady gromadzone selektywnie – worki o poj. 60, 80 i 120 l dla właścicieli budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Worki przeznaczone do gromadzenia odpadów w sposób selektywny wykonane będą z jednokolorowej folii polietylenowej LDPE, o odpowiedniej wytrzymałości dostosowanej do zbieranej frakcji oraz znajdować się będą na nich etykiety z numerem klienta i kodem kreskowym z opisem rodzaju odpadów. Kolor – żółty (dla metali i tworzyw sztucznych), niebieski (dla papieru i tektury), zielony (dla szkła), brązowy spełniający wymogi biodegradowalności (bioodpady). 9. Wykonawca zobowiązany jest posiadać czytnik kodów kreskowych z funkcją lokalizatora GPS, kompatybilnego z systemem monitorującym lokalizację pojazdów, przy użyciu którego Wykonawca każdorazowo będzie dokonywał odczytu kodu identyfikacyjnego w ramach odbioru odpadów oraz będzie umożliwiał prowadzenie ewidencji odpadów poszczególnych frakcji, odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości. 10. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymywania Punktu Obsługi Klienta do kontaktu z mieszkańcami zajmującego się m. in. wydawaniem worków właścicielom nieruchomości zamieszkałych, czynnego min. 3 h dziennie w dniach roboczych, w lokalizacji uzgodnionej z Zamawiającym w obrębie Centrum miasta Duszniki-Zdrój. 11. Odbieranie odpadów musi odbywać się, co najmniej z częstotliwością określoną w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Duszniki-Zdrój oraz Uchwale Rady Gminy Duszniki-Zdrój w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, która na dzień zawarcia umowy wynosi: a. odpady zmieszane – dla budynków jednorodzinnych nie rzadziej niż raz na tydzień i dla budynków wielorodzinnych nie rzadziej niż raz na tydzień. b. papier i tektura - nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie; nie rzadziej niż raz na tydzień w lokalizacjach boks Zamkowa 1, boks Zamkowa 2, boks Stroma, boks targowisko c. metal i tworzywa sztuczne - nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, nie rzadziej niż raz na tydzień w lokalizacjach boks Zamkowa 1, boks Zamkowa 2, boks Stroma, boks targowisko d. szkło - nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie; nie rzadziej niż raz na tydzień w lokalizacjach boks Zamkowa 1, boks Zamkowa 2, boks Stroma, boks targowisko e. bioodpady – nie rzadziej niż raz na tydzień; 12. Wykonawca ma obowiązek odbierania od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, na których powstają odpady komunalne każdej ilości zebranych i segregowanych odpadów komunalnych objętych zamówieniem. 13. Załadunek i odbiór odpadów ma następować zgodnie z ustalonym harmonogramem w godzinach 6.30 - 18.30. 14. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne będą zbierane do pojemników, ustawionych w miejscach do tego przeznaczonych (altanki śmietnikowe, wyznaczone miejsca na pojemniki, zwyczajowe miejsca posadowienia pojemników), wyposażonych przez właścicieli nieruchomości, zamykane boksy będą otwierane na czas odbioru odpadów kluczami przekazanymi Wykonawcy przez Właścicieli boksów na początku trwania umowy i zwrócone po zakończeniu trwania umowy. Pozostały zakres opisu przedmiotu zamówienia zawiera OPZ jako załącznik do postępowania