See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia 25 kursów zawodowych w jednostkach penitencjarnych OISW w Lublinie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi szkoleniowej w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia 25 kursów zawodowych po 10 osób każdy, co łącznie stanowi maksymalnie 250 osób do przeszkolenia w jednostkach penitencjarnych podległych Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Lublinie w ramach projektu pn.: „Kompleksowe działania szkoleniowo-aktywizacyjne mające na celu przygotowanie osób odbywających karę pozbawienia wolności do skutecznego powrotu na rynek pracy i do społeczeństwa” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w następujących obszarach tematycznych: 1. Programowanie i obsługa procesu 3D 2. Technolog robót wykończeniowych 3. Ogrodnik/zagospodarowanie terenów zielonych 4. Monter stolarki meblowej.
Vorherige Bekanntmachung: 689458-2025
Interne Kennung: OI.FERS.2230.LUB.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Programowanie i obsługa procesu 3D
Beschreibung: Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osadzonych do pracy w zawodzie operator drukarek 3D. Realizacja kursu umożliwi uczestnikom nabycie podstawowej wiedzy oraz zdobycie umiejętności w zakresie wykonania prac związanych z prawidłową eksploatacją i serwisem drukarek 3D, odpowiednim doborem materiałów do różnych typów wydruku, poznanie podstaw modelowania 3D. Program szkolenia powinien być opracowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz winien obejmować m.in. przykładowe treści: • Bezpieczeństwo i higiena pracy, w tym organizowanie własnego stanowiska pracy, przygotowanie materiałów, narzędzi i sprzętu do realizacji robót zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ergonomii i ochrony środowiska; • Rodzaje technologii druku 3D; • Budowa i zasada działania drukarek w wybranych technologiach; • Sposoby pozyskania modeli do druku; • Przygotowanie modelu 3D do wydruku; • Dobór parametrów wydruku; • Przygotowanie drukarki do pracy; • Monitorowanie procesu wydruku; • Finalizacja procesu druku 3D. Część 1- Programowanie i obsługa procesu 3D w następujących lokalizacjach: Areszt Śledczy w Lublinie ul. Południowa 5, 20-482 Lublin (1 grupa), Zakład Karny w Opolu Lubelskim, ul. Owocowa 7, 24-300 Opole Lubelskie (1grupa), Zakład Karny w Chełmie, ul. Kolejowa 112, 22-100 Chełm (1 grupa), Zakład Karny w Białej Podlaskiej, ul. Prosta 33, 21-500 Biała Podlaska (2 grupy), Zakład Karny we Włodawie, ul. Żołnierzy WiN 19, 22-200 Włodawa (1 grupa).
Interne Kennung: Część 1
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
Menge: 6 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Technolog robót wykończeniowych
Beschreibung: Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do wykonywania prac w zawodzie technologa robót wykończeniowych. Realizacja kursu umożliwi uczestnikom zdobycie umiejętności w zakresie wykonania prac związanych z wykańczaniem budynków zgodnie z projektem budowlanym; prowadzenia robot murarskich, wykonania okładziny ściennej z płytek ceramicznych, desek, płyt i paneli, wykonania podłogi z tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, deszczułek podłogowych, płyt mozaikowych i paneli, malowania ściany pomieszczeń techniką emulsyjną, klejową i olejną posługując się odpowiednimi narzędziami i urządzeniami. Program szkolenia powinien być opracowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz winien obejmować m.in. przykładowe treści: • nabycie przez słuchaczy praktycznych umiejętności do wykonywania prac budowlanych i wykończeniowych z zastosowaniem najnowszych technologii materiałów; • przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy przeciwpożarowe oraz ochrona środowiska w zakresie dotyczącym wykonywania robót oraz przy obsłudze maszyn, narzędzi i sprzętu wykorzystywanego do pracy; • elementy dokumentacji technicznej, posługiwanie się dokumentacją techniczną; • montowanie zespołów konstrukcyjnych; • prace tynkarskie, malarskie, układanie wykładzin ściennych i podłogowych; • posługiwanie się elektronarzędziami; • technologia i materiałoznawstwo dla technologa robót wykończeniowych; • organizowanie stanowiska pracy do wykonywania robót wykończeniowych; • wykonywanie robót murarskich zgodnie z projektem budowlanym; • wykonywanie tynków zwykłych lub cienkowarstwowych; • wykonywanie okładzin ściennych z płytek ceramicznych, desek, płyt i paneli; • wykonywanie podłóg z tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, deszczułek podłogowych, płyt mozaikowych i paneli; • wykonywanie dociepleń budynków; • malowanie ścian techniką emulsyjną, klejową i olejną; • wykonywanie remontów i konserwacji pomieszczeń; • wykonywanie odbioru i kosztorysowanie robót wykończeniowych. Część 2 - Technolog robót wykończeniowych: Zakład Karny we Włodawie, ul. Żołnierzy WiN 19, 22-200 Włodawa (1 grupa), Zakład Karny w Hrubieszowie, ul. Nowa 64, 22-500 Hrubieszów (2 grupy), Areszt Śledczy w Krasnymstawie, ul. Poniatowskiego 27, 22-300 Krasnystaw (2 grupy), Zakład Karny w Chełmie, ul. Kolejowa 112, 22-100 Chełm (1 grupa), Zakład Karny w Zamościu, ul. Okrzei 14, 22-400 Zamość (2 grupy), Odział Zewnętrzny Zakładu Karnego w Zamościu, ul. Hrubieszowska 40, 22-400 Zamość (1 grupa), Zakład Karny w Białej Podlaskiej, ul. Prosta 33, 21-500 Biała Podlaska (1 grupa).
Interne Kennung: Część 2
Menge: 10 Stück
Los: LOT-0003
Titel: Ogrodnik/zagospodarowanie terenów zielonych
Beschreibung: Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do wykonywania prac w zawodzie ogrodnika terenów zieleni. Realizacja kursu umożliwi uczestnikom zdobycie umiejętności w zakresie zakładania i pielęgnacji trawników, kwietników, rabat oraz sadzenia, przesadzania i pielęgnacji drzew i krzewów. Program kursu powinien być opracowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz winien obejmować m.in. przykładowe treści: • przygotowywanie terenu – uprawa gleby, przygotowanie podłoża pod sadzonki; • wysiewanie nasion; • sadzenie i przesadzanie roślin; • przycinanie roślin; • nawożenie roślin; • nawadnianie roślin; • zakładanie trawników; • pielęgnowanie trawników; • usuwanie chwastów; • wykonywanie zabiegów z zakresu ochrony roślin; • elektronarzędzia i maszyny wykorzystywane w ogrodnictwie; • przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy przeciwpożarowe, ergonomii i ochrony środowiska w zakresie dotyczącym wykonywania robót oraz przy obsłudze maszyn, narzędzi i sprzętu wykorzystywanego do pracy. Część 3- Ogrodnik/zagospodarowanie terenów zielonych: Areszt Śledczy w Lublinie, ul. Południowa 5, 20-482 Lublin (2 grupy), Zakład Karny w Opolu Lubelskim, ul. Owocowa 7, 24-300 Opole Lubelskie (2 grupy), Zakład Karny w Hrubieszowie, ul. Nowa 64, 22-500 Hrubieszów (1 grupa).
Interne Kennung: Część 3
Menge: 5 Stück
Los: LOT-0004
Titel: Monter stolarki meblowej
Beschreibung: Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do wykonywania prac na stanowisku stolarza meblowego. Realizacja kursu umożliwi uczestnikom zdobycie umiejętności w zakresie wykonania, na podstawie dokumentacji lub szkiców, mebli skrzyniowych, szkieletowych i innych przeznaczonych do wyposażenia mieszkań, biur, sklepów, szkół i innych lokali itp. Program szkolenia powinien być opracowany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz winien obejmować m.in. przykładowe treści: • zapoznawanie się z rysunkami technicznymi obrabianych i montowanych drewnianych elementów; • dobór drewna wg gatunków i usłojenia, przygotowywanie drewna do obróbki mechanicznej i ręcznej; • ustawianie i obsługę prasy oraz innych urządzeń służących do klejenia i montowania drewnianych elementów; • wykonywanie obróbki mechanicznej drewna oraz ręcznej obróbki przez skrawanie, struganie i piłowanie; • dopasowywanie i sklejanie lub łączenie w inny sposób podzespołów lub zespołów w elementy instrumentów; • technologii i materiałoznawstwa dla stolarza meblowego; • wykonywanie montażu kompletu meblowego (m.in.: biurka, szafki, regały); • przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy przeciwpożarowe, ergonomii i ochrony środowiska w zakresie dotyczącym wykonywania robót oraz przy obsłudze maszyn, narzędzi i sprzętu wykorzystywanego do pracy. Część 4- Monter stolarki meblowej: Zakład Karny w Hrubieszowie, ul. Nowa 64, 22-500 Hrubieszów (1 grupa), Zakład Karny w Chełmie, ul. Kolejowa 112, 22-100 Chełm (2 grupy), Zakład Karny w Zamościu, ul. Okrzei 14, 22-400 Zamość (1 grupa).
Interne Kennung: Część 4
Menge: 4 Stück